پایداری ملی

طرح جامع پدافند غیرعامل استان فارس در حال تدوین است

طرح جامع پدافند غیرعامل استان فارس در حال تدوین است

مدیرکل پدافند غیرعامل استان فارس از تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان فارس خبر داد و گفت: این طرح توسط دانشگاه شیراز در حال انجام و تا حدود دو سال آینده تکمیل می‌شود.
انجام اقدامات پدافند غیرعامل، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری پرسودی است

انجام اقدامات پدافند غیرعامل، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری پرسودی است

طبق یک تعریف ساده، پدافند غیرعامل مجموعه اقداماتی است که قبل از خطر انجام می گیرد تا در زمان بروز هر گونه تهدیدی، موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، تاسیسات، تجهیزات، ساختمان ها، اسناد و شریان های حیاتی یک کشور گردد.
برگزاری دوره آموزشی سطح بندی مراکز ثقل در شیراز

برگزاری دوره آموزشی سطح بندی مراکز ثقل در شیراز

آموزش سطح بندی مراکز ثقل استان فارس با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استان ، تعدادی از اساتید دانشگاه ، و بیش از 150 نفر از رابطین پدافند غیرعامل فرمانداری های تابعه و دستگاه های اجرایی استان برگزار شد
جلسه شورای پدافند غیرعامل استان فارس به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در شیراز برگزار شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تاکید کرد: سهم استان فارس در حوزه پدافندغیرعامل باید از اعتبارات ملی سال 95 جذب شود.
سومین جلسه کمسیون پیشگری و مقابله با بیوتروریسم در فارس تشکیل شد + تصاویر
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس گفت : امروزه با توجه به تغییرماهیت تهدیدات و حملات دشمن ما نیز بايد ضمن شناسایی آنها با آمادگی کامل قادربه ارائه راهکارهای خنثی سازی تهدیدات باشیم و تحقق این مهم مستلزم آن است که ما دچار غفلت نشویم ونسبت به رعایت اصول و الزامات پدافند غیرعامل در تمام حوزه ها توجه ویژه داشته باشیم .
نخستین همایش ملی «لجستیک در فرماندهی حوادث» در شیراز
نخستین همایش تخصصی ملی «لجستیک در فرماندهی حوادث» به میزبانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز برگزار می‌شود.
پدافند غیرعامل یک سیستم پیشگیرانه است
معاون آموزش، ایمنی و پیشگیری سازمان آتش نشانی شیراز :
معاون آموزش، ایمنی و پیشگیری سازمان آتش نشانی شیراز با اشاره به عدم همکاری کسبه بازار وکیل در خصوص ایمن سازی، گفت: عدم همکاری ناشی از ضعف فرهنگ ایمنی در کشور است.
بررسی موضوع پدافند غیر عامل در همایش چهار روزه مدیران ایمنی فرودگاه‌های کشور در شیراز
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس خبر داد:
بدیعی فرد درباره برگزاری همایش چهار روزه مدیران ایمنی فرودگاه‌های کشور در شیراز تصریح کرد: در این همایش موضوعات پدافند غیرعامل، مسائل ایمنی، مدیریت بحران و صنعت هوانوردی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف پدافند غیر عامل در استان مطلوب اما ناکافیست
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس
هادی پژوهش ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته ، به ضرورت رعایت الزامات پدافند غیرعامل، توجه به موضوع آموزش، استمرارجلسات توجیهی و مستندسازی مبتنی بر علم و تجربه را ضروری خواند.
اولین نشست سراسری بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران در شیراز برگزار می‌شود
اولین نشست سراسری بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره این بانک و به منظور بررسی چالش‌ها و فرصت ها، ۲۰ و ۲۱ دی ماه در شیراز برگزار می‌شود.
اقدامات خوبی در مترو شیراز انجام گرفته اما جای مباحث پدافند غیرعامل در آن کمرنگ است که باید به انحای مختلف تقویت شود.
بازدید معاون امور شهری و تهران سازمان پدافند غیرعامل کشور از مترو شیراز
مهندس کریمی در این بازدید گفت: علی رغم بودجه کم و وجود تحریم ها ، اقدامات خوبی در مترو شیراز انجام گرفته اما جای مباحث پدافند غیرعامل در آن کمرنگ است که باید به انحای مختلف تقویت شود و در فازهای بعد و در دست ساخت دقت و جدیت کامل در رعایت الزامات پدافند غیرعامل را بسیار ضروری خواند و آن را از الزامات دانست .
سومین همایش ملی پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدار در شیراز برگزار شد
این همایش ملی در روزهای 25 و 26 مهرماه در سه محور عمران، معماری و توسعه شهری پایدار به میزبانی دانشگاه شیراز و با همکاری اداره کل پدافندغیرعامل فارس برگزار شد. در سومین همایش پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدارکه با سخنرانی مسئولین کشوری ، و استانی ، کارگاه های آموزشی تخصصی و همچنین ارائه آخرین مقالات صاحب نظران ، اساتید ، محققان و پژوهشگران این حوزه در قالب پوستر و سخنرانی پرداختند.
پدافند غیر عامل ارتباط مستقیم با امنیت ملی دارد
مديركل پدافند غيرعامل استانداری فارس :
جلسه گردهمایی رابطین پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی و فرمانداری های تابعه استان به رياست رحیم آزادي مديركل پدافند غيرعامل برگزار شد.
فرکانس روستاهای فارس روی موج تشنگی و بی‌آبی
سریال تکراری بحران و تنش آب به شهرستان نرگس‌زارها، کازرون هم رسیده است و این تراژدی غم‌بار در روستاهای کازرون اکران می‌شود.
همکُنشی زیر ساخت ها و وابستگی بخش های مختلف در استان به انرژی الکتریکی از اشکالات بزرگ است
معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور در جلسه رابطین پدافند غیرعامل استان فارس:
جلسه توجیهی رابطین پدافند غیرعامل فارس با حضور معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور در شیراز برگزار شد.
ضرورت ایمن سازی و ارتقا تجهیزات امداد و خدمات رسان در پایانه های مسافربری
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس در كارگروه صنعت ، معدن و تجارت پدافند غيرعامل استان
جلسه كارگروه كارگروه صنعت ، معدن و تجارت پدافند غيرعامل استان فارس با حضور رحیم آزادی مدیر کل پدافند غیرعامل و اعضاء كارگروه در محل سالن جلسات ترمینال مسافربری شهید کار اندیش شیراز تشكيل شد.
پدافند غیرعامل با یک نگاه اجرایی و میدانی در ایمن سازی پروژه ها و سرمایه های اساسی اجرایی شود
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس در جلسه كارگروه جهاد کشاورزی استان
آزادی گفت: تاکید بر شناسایی مراکز حیاتی کشور در طرح‌های پدافندی، اولویت بندی اماکن وموضوعات براساس اهمیت و کاربرد آنان در طرح، داشتن نگاه اجرایی و میدانی در موضوعات پدافند غیرعامل از تاکیدات مقام معظم رهبری است که با اولویت طرح پدافند غیرعامل برای تمامی پروژه‌ها و تاسیسات کشور و همچنین ایمن‌سازی سرمایه‌های اساسی باید اجرایی شود.
تشکیل جلسه کارگروه بهداشت و سلامت بیولوژیک پدافند غیر عامل استان فارس در شیراز + عکس
آزادی ، با بیان این که در پدافند غیرعامل، یکی از اصول واهدف اصلی، نجات جان مردم است، اظهار کرد: پدافند غیرعامل در حوزه سلامت ودر راستای پیشگیری و مقابله با تهدیدهای انسانی انجام می‌شود.
کارگروه بهداشت ، سلامت و بیولوژیک پدافند غیرعامل با محوریت سلامت  حجاج بیت الله الحرام در شیرازتشکیل جلسه داد
با توجه به اعزام حجاج بیت الله الحرام به سرزمین نزول وحی ، کارگروه بهداشت، سلامت و بیولوژیک در پدافند غیرعامل برگزار شد.
برگزاری دوره آشنایی با عملیات انتحاری در شیراز
رحیم آزادی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری فارس : هدف از برگزاری این دوره تخصصی را آشنایی کارکنان با این مقوله شوم و کسب مهارت های مقدماتی پیشگیرانه دانست . وضمن اشاره به اوضاع منطقه و وقوع حوادثی از این قبیل ، نقش آموزش را ضروری و ارتقاء سطح آگاهی را از الزامات پدافندغیرعامل دانست .
برگزاری نخستین دوره آموزشی جنگ نرم در شیراز
رحیم آزادی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس، بر نقش مدیران استان در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی پدافند غیرعامل بر ضرورت برگزاری دوره های مختلف آموزشی ، برگزاری همایش ها ، انجام رزمایش ها و انجام طرح های مطالعاتی به منظور پیشگیری مقابله و مواجه با حوادث و سوانج غیر طبیعی احتمالی تاکید نمود.
آموزش علوم پدافند غیرعامل، گامی موثر در راستای حفظ حاکمیت ملی-سرزمینی، کاهش آسیب پذیری، افزایش بازدارندگی و تسهیل مدیریت بحران تلقی می شود
رحیم آزادی در دومین جلسه هیئت مدیره انجمن علمی پدافند غیرعامل استان فارس
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس و نائب رئیس انجمن علمی پدافند غیرعامل شعبه استان گفت : با توجه به موقعیت راهبردی استان پهناور فارس در پهنه جنوبی کشور و برخورداری از زیرساخت¬های متعدد در زمینه کشاورزی، صنعت، خدمات، گردشگری، این استان را با آسیب¬پذیری بالایی در برابر تهدیدهای نظامی و غیرنظامی مواجه کرده است.
موضوع پدافند غیر عامل یک ضرورت برای مصون سازی پایدار جامعه شهری و شریان های حیاتی استان است
مدیر کل پدافند غیرعامل استان فارس در جلسه کارگروه راه و شهرسازی پدافند غیرعامل استان تاکید کرد
رحیم آزادی ، در جمع اعضاء کارگروه راه و شهرسازی پدافند غیرعامل فارس بیان داشت : تحقق اهداف پدافند غيرعامل مستلزم آشنایی کامل مدیران با این حوزه ، احساس مسئوليت بالا و دقت در رعایت اصول ، الزامات و ضوابط آن است .
آخرین اخبار 
آرشیو