پایداری ملی

اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف پدافند غیر عامل در استان مطلوب اما ناکافیست

اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف پدافند غیر عامل در استان مطلوب اما ناکافیست

هادی پژوهش ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته ، به ضرورت رعایت الزامات پدافند غیرعامل، توجه به موضوع آموزش، استمرارجلسات توجیهی و مستندسازی مبتنی بر علم و تجربه را ضروری خواند.
اولین نشست سراسری بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران در شیراز برگزار می‌شود

اولین نشست سراسری بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران در شیراز برگزار می‌شود

اولین نشست سراسری بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره این بانک و به منظور بررسی چالش‌ها و فرصت ها، ۲۰ و ۲۱ دی ماه در شیراز برگزار می‌شود.
اقدامات خوبی در مترو شیراز انجام گرفته اما جای مباحث پدافند غیرعامل در آن کمرنگ است که باید به انحای مختلف تقویت شود.

اقدامات خوبی در مترو شیراز انجام گرفته اما جای مباحث پدافند غیرعامل در آن کمرنگ است که باید به انحای مختلف تقویت شود.

مهندس کریمی در این بازدید گفت: علی رغم بودجه کم و وجود تحریم ها ، اقدامات خوبی در مترو شیراز انجام گرفته اما جای مباحث پدافند غیرعامل در آن کمرنگ است که باید به انحای مختلف تقویت شود و در فازهای بعد و در دست ساخت دقت و جدیت کامل در رعایت الزامات پدافند غیرعامل را بسیار ضروری خواند و آن را از الزامات دانست .
سومین همایش ملی پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدار در شیراز برگزار شد
این همایش ملی در روزهای 25 و 26 مهرماه در سه محور عمران، معماری و توسعه شهری پایدار به میزبانی دانشگاه شیراز و با همکاری اداره کل پدافندغیرعامل فارس برگزار شد. در سومین همایش پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدارکه با سخنرانی مسئولین کشوری ، و استانی ، کارگاه های آموزشی تخصصی و همچنین ارائه آخرین مقالات صاحب نظران ، اساتید ، محققان و پژوهشگران این حوزه در قالب پوستر و سخنرانی پرداختند.
پدافند غیر عامل ارتباط مستقیم با امنیت ملی دارد
مديركل پدافند غيرعامل استانداری فارس :
جلسه گردهمایی رابطین پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی و فرمانداری های تابعه استان به رياست رحیم آزادي مديركل پدافند غيرعامل برگزار شد.
فرکانس روستاهای فارس روی موج تشنگی و بی‌آبی
سریال تکراری بحران و تنش آب به شهرستان نرگس‌زارها، کازرون هم رسیده است و این تراژدی غم‌بار در روستاهای کازرون اکران می‌شود.
همکُنشی زیر ساخت ها و وابستگی بخش های مختلف در استان به انرژی الکتریکی از اشکالات بزرگ است
معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور در جلسه رابطین پدافند غیرعامل استان فارس:
جلسه توجیهی رابطین پدافند غیرعامل فارس با حضور معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور در شیراز برگزار شد.
ضرورت ایمن سازی و ارتقا تجهیزات امداد و خدمات رسان در پایانه های مسافربری
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس در كارگروه صنعت ، معدن و تجارت پدافند غيرعامل استان
جلسه كارگروه كارگروه صنعت ، معدن و تجارت پدافند غيرعامل استان فارس با حضور رحیم آزادی مدیر کل پدافند غیرعامل و اعضاء كارگروه در محل سالن جلسات ترمینال مسافربری شهید کار اندیش شیراز تشكيل شد.
پدافند غیرعامل با یک نگاه اجرایی و میدانی در ایمن سازی پروژه ها و سرمایه های اساسی اجرایی شود
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس در جلسه كارگروه جهاد کشاورزی استان
آزادی گفت: تاکید بر شناسایی مراکز حیاتی کشور در طرح‌های پدافندی، اولویت بندی اماکن وموضوعات براساس اهمیت و کاربرد آنان در طرح، داشتن نگاه اجرایی و میدانی در موضوعات پدافند غیرعامل از تاکیدات مقام معظم رهبری است که با اولویت طرح پدافند غیرعامل برای تمامی پروژه‌ها و تاسیسات کشور و همچنین ایمن‌سازی سرمایه‌های اساسی باید اجرایی شود.
تشکیل جلسه کارگروه بهداشت و سلامت بیولوژیک پدافند غیر عامل استان فارس در شیراز + عکس
آزادی ، با بیان این که در پدافند غیرعامل، یکی از اصول واهدف اصلی، نجات جان مردم است، اظهار کرد: پدافند غیرعامل در حوزه سلامت ودر راستای پیشگیری و مقابله با تهدیدهای انسانی انجام می‌شود.
کارگروه بهداشت ، سلامت و بیولوژیک پدافند غیرعامل با محوریت سلامت  حجاج بیت الله الحرام در شیرازتشکیل جلسه داد
با توجه به اعزام حجاج بیت الله الحرام به سرزمین نزول وحی ، کارگروه بهداشت، سلامت و بیولوژیک در پدافند غیرعامل برگزار شد.
برگزاری دوره آشنایی با عملیات انتحاری در شیراز
رحیم آزادی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری فارس : هدف از برگزاری این دوره تخصصی را آشنایی کارکنان با این مقوله شوم و کسب مهارت های مقدماتی پیشگیرانه دانست . وضمن اشاره به اوضاع منطقه و وقوع حوادثی از این قبیل ، نقش آموزش را ضروری و ارتقاء سطح آگاهی را از الزامات پدافندغیرعامل دانست .
برگزاری نخستین دوره آموزشی جنگ نرم در شیراز
رحیم آزادی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس، بر نقش مدیران استان در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی پدافند غیرعامل بر ضرورت برگزاری دوره های مختلف آموزشی ، برگزاری همایش ها ، انجام رزمایش ها و انجام طرح های مطالعاتی به منظور پیشگیری مقابله و مواجه با حوادث و سوانج غیر طبیعی احتمالی تاکید نمود.
آموزش علوم پدافند غیرعامل، گامی موثر در راستای حفظ حاکمیت ملی-سرزمینی، کاهش آسیب پذیری، افزایش بازدارندگی و تسهیل مدیریت بحران تلقی می شود
رحیم آزادی در دومین جلسه هیئت مدیره انجمن علمی پدافند غیرعامل استان فارس
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس و نائب رئیس انجمن علمی پدافند غیرعامل شعبه استان گفت : با توجه به موقعیت راهبردی استان پهناور فارس در پهنه جنوبی کشور و برخورداری از زیرساخت¬های متعدد در زمینه کشاورزی، صنعت، خدمات، گردشگری، این استان را با آسیب¬پذیری بالایی در برابر تهدیدهای نظامی و غیرنظامی مواجه کرده است.
موضوع پدافند غیر عامل یک ضرورت برای مصون سازی پایدار جامعه شهری و شریان های حیاتی استان است
مدیر کل پدافند غیرعامل استان فارس در جلسه کارگروه راه و شهرسازی پدافند غیرعامل استان تاکید کرد
رحیم آزادی ، در جمع اعضاء کارگروه راه و شهرسازی پدافند غیرعامل فارس بیان داشت : تحقق اهداف پدافند غيرعامل مستلزم آشنایی کامل مدیران با این حوزه ، احساس مسئوليت بالا و دقت در رعایت اصول ، الزامات و ضوابط آن است .
سازمانها باید یکی از اهداف مهم و استراتژیک خود تاب آوری در برابر بحران ها قرار دهند
رحیم آزادی مدیر کل پدافند غیرعامل استان فارس :
رحیم آزادی گفت : راه اندازی و ایجاد بانک اطلاعاتی ، شناسایی نقاط حیاتی ، حساس و مهم استان ،نقاط قوت و ضعف به منظور ایجاد راه کارهای اصولي متناسب با تاب آوری شهری در استان و کاهش خطر پذیری با رعایت اصول و ملاحظات پدافند غیرعامل از ضروریات اولویت دار در استان می باشد .
بازدارندگي، مهم ترين ثمره آمادگي در زمينه پدافند غير عامل است
رحیم آزادی مدیرکل پدافند غیرعامل فارس در جلسه کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیرعامل استان:
آزادی گفت: تحقق اهداف پدافند غيرعامل مستلزم آشنایی کامل مدیران با این حوزه ، احساس مسئوليت بالا و دقت در رعایت اصول ، الزامات و ضوابط آن است . وی اظهار داشت: بازدارندگي مهم ترين ثمره آمادگي در زمينه پدافند غير عامل است و سرمايه گذاري در اين راستا به نوعي آسايش و آرامش را نيز براي مردم و مسئولان يک کشور به ارمغان خواهد آورد.
برگزاری دوره آموزشی پدافند غیر عامل در بانک مهر اقتصاد شیراز
رحیم آزادی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس گفت: باتوجه به تهدیدات متعدد و تغییر ماهیت جنگ ها و گرایش دشمن به جنگ نرم در حوزه های مختلف از جمله ( سایبری ، زیستی و ... ) در سال های اخیر، توجه به آموزش و فرهنگ سازی ، رعایت اصول ، ضوابط ، الزامات پدافند غیر عامل و ایجاد آمادگی از ضروریات است .
جلسه بررسی واحدهای خبازی در مواقع بحران در شیراز برگزار شد
به منظور ساماندهی واحدهای خبازی شهر شیراز و کاهش آسیب پذیری آنها در مواقع بحران تعداد 110 واحد خبازی در سطح شهرشیراز شناسایی شد .
شناسایی مراکز حیاتی و حساس و مهم ضروری است
آزادی در جلسه کار گروه صنعت، معدن و تجارت پدافند غیر عامل در شیراز:
مدیرکل پدافند غیرعامل استان فارس ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه پدافند غیرعامل در استان ، شناسایی مراکز حیاتی ، حساس و مهم را از ضروریات برشمرد و به تبیین و تشریح در خصوص مجموعه قوانین مصوب و ابلاغی در ارتباط با پدافند غیر عامل اشاره کرد و پیگیری این قوانین را در دستگاه های اجرایی ذیربط از طریق اعضاء کارگروه خواستار شد.
توجه جدی به اصول پدافند غیرعامل در استان
مدیرکل پدافند غیرعامل استان فارس خواستار شد
رحیم آزادی، اجرای مفاد قانونی پدافند غیرعامل مخصوصاً بند ( ز) تبصره 12 قانون پنچ ساله ششم توسعه را از ضروریات تحقق پدافند غیر عامل دانست و توجه جدی به این اصول در استان را خواستار شد.
مانور عملیاتی در راه آهن فارس با موفقیت برگزار شد
مانور عملیاتی در راه آهن فارس با همکاری و هماهنگی اداره کل پدافند غیر عامل استانداری فارس درپایانه راه آهن شیراز با موفقیت برگزار شد .
آزادی مدیرکل پدافند غیرعامل استان فارس بر ضرورت شناسايي و طبقه بندي صنايع و مراكز حياتي و حساس در حوزه جهاد کشاورزی استان تاکید کرد
كارگروه جهاد کشاورزی در شیراز تشکیل جلسه داد
رحیم آزادی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس ضمن قدرانی از اقدامات صورت گرفته ، گفت : امروزه با توجه به تغییرماهیت تهدیدات و حملات دشمن ما نیز بايد ضمن شناسایی آنها باآمادگی کامل قادربه ارائه راهکارهای خنثی سازی تهدیدات باشیم و تحقق این مهم مستلزم آن است که ما دچار غفلت نشویم
آخرین اخبار 
آرشیو