پایداری ملی

برگزاری دوره آموزشی پدافند غیر عامل در بانک مهر اقتصاد شیراز

برگزاری دوره آموزشی پدافند غیر عامل در بانک مهر اقتصاد شیراز

رحیم آزادی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس گفت: باتوجه به تهدیدات متعدد و تغییر ماهیت جنگ ها و گرایش دشمن به جنگ نرم در حوزه های مختلف از جمله ( سایبری ، زیستی و ... ) در سال های اخیر، توجه به آموزش و فرهنگ سازی ، رعایت اصول ، ضوابط ، الزامات پدافند غیر عامل و ایجاد آمادگی از ضروریات است .
جلسه بررسی واحدهای خبازی در مواقع بحران در شیراز برگزار شد

جلسه بررسی واحدهای خبازی در مواقع بحران در شیراز برگزار شد

به منظور ساماندهی واحدهای خبازی شهر شیراز و کاهش آسیب پذیری آنها در مواقع بحران تعداد 110 واحد خبازی در سطح شهرشیراز شناسایی شد .
شناسایی مراکز حیاتی و حساس و مهم ضروری است

شناسایی مراکز حیاتی و حساس و مهم ضروری است

مدیرکل پدافند غیرعامل استان فارس ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه پدافند غیرعامل در استان ، شناسایی مراکز حیاتی ، حساس و مهم را از ضروریات برشمرد و به تبیین و تشریح در خصوص مجموعه قوانین مصوب و ابلاغی در ارتباط با پدافند غیر عامل اشاره کرد و پیگیری این قوانین را در دستگاه های اجرایی ذیربط از طریق اعضاء کارگروه خواستار شد.
توجه جدی به اصول پدافند غیرعامل در استان
مدیرکل پدافند غیرعامل استان فارس خواستار شد
رحیم آزادی، اجرای مفاد قانونی پدافند غیرعامل مخصوصاً بند ( ز) تبصره 12 قانون پنچ ساله ششم توسعه را از ضروریات تحقق پدافند غیر عامل دانست و توجه جدی به این اصول در استان را خواستار شد.
مانور عملیاتی در راه آهن فارس با موفقیت برگزار شد
مانور عملیاتی در راه آهن فارس با همکاری و هماهنگی اداره کل پدافند غیر عامل استانداری فارس درپایانه راه آهن شیراز با موفقیت برگزار شد .
آزادی مدیرکل پدافند غیرعامل استان فارس بر ضرورت شناسايي و طبقه بندي صنايع و مراكز حياتي و حساس در حوزه جهاد کشاورزی استان تاکید کرد
كارگروه جهاد کشاورزی در شیراز تشکیل جلسه داد
رحیم آزادی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس ضمن قدرانی از اقدامات صورت گرفته ، گفت : امروزه با توجه به تغییرماهیت تهدیدات و حملات دشمن ما نیز بايد ضمن شناسایی آنها باآمادگی کامل قادربه ارائه راهکارهای خنثی سازی تهدیدات باشیم و تحقق این مهم مستلزم آن است که ما دچار غفلت نشویم
کارگروه سازماندهی و مشارکت مردمی پدافند غیرعامل درشیراز برگزار شد
کارگروه سازماندهی و مشارکت مردمی با حضور جناب آقاي آزادي مدير كل پدافند غير عامل ، جناب آقاي موسوی مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري و سايراعضاء كارگروه در محل استانداري فارس تشكيل شد.
دستگاه های اجرایی مراقبت های ضروری و پیشگیرانه تب کریمه کنگو را در نقاط حساس دنبال کنند
مدیرکل پدافند غیرعامل استان فارس در جلسه قرارگاه پدافند زيستي استان:
آزادی گفت: با توجه به گستردگی استان ، وجود درصد بالای عشایر در استان و نیز شیوع بیماری تب کنگو در بعضی از نقاط کشور لازم است همه دستگاه های اجرایی از جمله دامپزشکی و دانشگاه علوم پزشکی با کمک سایر دستگاه های اجرایی در این زمینه مراقبت های ضروری و پیشگیرانه را در نقاط حساس بعمل آورند.
وجود برنامه‌های جامع و مدون در حوزه پدافند غیرعامل از ضروریات است/توجه جدی در رعایت الزامات پدافند غیرعامل در سطح استان
آزادی در جلسه کارگروه جهاد کشاورزی پدافند غیرعامل استان فارس
رحیم آزادی مدير كل پدافند غيرعامل استانداري فارس مطالبي در خصوص نظام برنامه ريزي و روند قرار گرفتن مباحث پدافندغیر عامل در برنامه ششم توسعه ، قانون بودجه سال 96، ردیف های تاًمین اعتبار در قانون و دستورالعمل ها سازمان پدافند غيرعامل ارائه نمود.
جلسه کارگروه امداد و نجات فارس در شیراز برگزار شد
کارگروه امداد و نجات شیراز به ریاست رحیم آزادی مدیر کل پدافند غیرعامل استان فارس با حضور اعضا در محل اداره کل پدافند غیر عامل استانداری فارس برگزار شد.
اعلام فراخوان همایش ملی پدافند غیرعامل
شیراز؛
فراخوان همایش ملی پدافند غیرعامل در عمران، معماری و توسعه شهری پایدار اعلام شد.
برگزاری رزمایش امداد و نجات و انتقال مجروحين و مصدومين در شیراز+تصاویر
با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل وزارت بهداشت
این مراسم با ظرفيت ٣٥ دستگاه آمبولانس، ٣ دستگاه اتوبوس آمبولانس، يك فروند بالگرد، ٣ فروند هواپيما، ٧ واحد ديسپچ سيار، بيمارستان صحرايي ٢٥ تختخوابي و ٣٠٠ نفر نيروي انساني با سناريو وقوع انفجارهاي متعدد در نقاط پر جمعيت شهر شيراز برگزار شد.
دشمن برای ضربه زدن به زیرساخت های کشور برنامه‌های فراوانی دارد پس باید خیلی هوشمندانه عمل کنیم و ‌تهدیدات را بشناسیم
معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور :
رزمایش کارخانه تولیدی لاستیک دنا در شیراز به محوریت حوزه مقاومت کارگری امامت ،ناحیه احمدبن موسی علیه السلام ، کارخانه تولیدی لاستیک دنا و باهمکاری اداره‌کل پدافند غیرعامل استانداری ، دستگاه های امدادی وخدمات رسان برگزار گردید .
جایگاه بالای فارس در جدول جهانی فرونشست زمین/ برداشت آب علت اصلی
فرونشست زمین در فارس در جایگاه بالای جدول جهانی این بحران قرار دارد به طوریکه در برخی نقاط استان به ۳۰ سانتی متر در سال می رسد.
پنجمین نمایشگاه پدافند غیر عامل به مناسبت شروع هفته پدافند غیرعامل همزمان با سراسر کشور در شیراز برگزار شد
برگزاری پنچمین نمایشگاه پدافند غیرعامل در شیراز:
افشانی استاندار فارس در بازدید از این نمایشگاه گفت: دستگاه های اجرایی و خدمات رسان استان آمادگی لازم را در صورت بروز تهدیدات طبیعی همچون زلزله، آتش سوزی و غیر طبیعی (بیوتروریسم ) ، داشته باشند چون در طول سال آموزش هایی به آنها داده می شود تا مشخص شود که دستگاه ها در زمان حادثه به چه اندازه آمادگی لازم را دارا هستند .
تبیین پدافند یکی از اهداف است
حضور مشاور عالی سازمان پدافند غیر عامل کشور در جمع دانش آموزان شیرازی:
مشاور عالی سازمان پدافند غیر عامل کشور در جمع دانش آموزان شیرازی گفت: مهمترین رویکرد سازمان پدافند غیر عامل فرهنگ سازی و تبیین پدافند غیر عامل در سراسر کشور است.
تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی برای فرهنگ سازی پدافند غیرعامل
برگزاری کارگاه آموزشی ویژه رابطین پدافند غیرعامل جمعیت هلال احمر فارس در شیراز
مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری فارس در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی رابطین پدافند غیرعامل جمعیت هلال احمر این استان، در سخنانی گفت:فرهنگ سازی در زمینه پدافند غیرعامل به عنوان یک اصل برای همیشه، نیازمند اطلاع رسانی از اقدامات صورت گرفته در دستگاه های اجرایی به ویژه نهادهای خدماتی و سازمان های امدادی است.
اقدامات کارگروه انرژی و آب پدافند غیرعامل استان بررسی شد
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس:
کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری استان فارس با هدف بررسی رعایت اصول ، ضوابط و الزامات پدافند غیرعامل برگزارشد
جلسه کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری شیراز به میزبانی پزشکی قانونی استان فارس در شیرازبا هدف بررسی رعایت اصول ، ضوابط و الزامات پدافند غیرعامل برگزارشد.
محدودیت منابع آبی در جهرم رو به افزایش است/‌بی‌توجهی به اصلاح الگوی کشت
فرهنگ‌سازی در مصرف آب و ترویج اصلاح الگوی کشت در بخش کشاورزی نیاز امروز شهرستان جهرم در حفظ و صیانت از منابع آب است.
جلسه کارگروه انرژی و آب استان فارس به میزبانی پتروشیمی شیرازبا هدف بررسی رعایت اصول ، ضوابط و الزامات پدافند غیرعامل برگزارشد
یرگزاری جلسه کارگروه انرژی و آب در شیراز
این جلسه که باحضور مهندس آزادی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ، یکی ازاستاتید دانشگاه شیراز ، رئیس پتروشیمی شیراز و اعضاء کارگروه انرژی و آب برگزار گردید
شورای پدافند غیرعامل شهرستان نی ریز راه اندازی شد
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس در جلسه راه اندازی شورای پدافند غیرعامل شهرستان نی ریز گفت: پدافند غیرعامل صلح آمیزترین و عقلانی ترین روش دفاع است بدین معنی که این شیوه کمترین هزینه ها را در برخواهد داشت و از طرفی کمترین آسیب را به ما وارد خواهد کرد .
تشکیل جلسه کارگروه انرژی با حضور معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور در شیراز
معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور در جلسه ای که با حضور مدیران حوزه های مختلف انرزی در استان فارس برگزار گردید حضور یافت .
آخرین اخبار 
آرشیو