پایداری ملی

بازدید سایبری از دستگاه‌های اجرایی استان

بازدید سایبری از دستگاه‌های اجرایی استان

این بازدید ها به منظور تقویت امنیت سایبری دستگاههای اجرایی استان و با همکاری اساتید دانشگاهی،مرکز مدیریت راهبردی افتا و قرارگاه سایبری انجام می گیرد
هیچ نگرانی در حوزه پدافند غیرعامل نداریم/ تعلل در این حوزه قابل قبول نیست

هیچ نگرانی در حوزه پدافند غیرعامل نداریم/ تعلل در این حوزه قابل قبول نیست

هیچ تعللی در مقابله با تهدیدات قابل قبول نیست، هر تهدیدی که در استان شناسایی می‌شود باید بلافاصله نحوه مقابله و دفاع از آن در استان عملیاتی شود و نبود منابع و اعتبارات، بهانه‌ای برای کوتاهی در این زمینه نیست.
روز جهانی قدس نشانه تدبیر و دور اندیشی امام راحل برای حمایت از فلسطین بود

روز جهانی قدس نشانه تدبیر و دور اندیشی امام راحل برای حمایت از فلسطین بود

مدیر کل پدافند غیرعامل استان سمنان در جلسه کمیته برنامه ریزی پدافند غیرعامل استان سمنان با اشاره به اینکه آخرین جمعه از ماه پر خیر و برکت رمضان بنام روز جهانی قدس نامگذاری شده است، گفت نامگذاری آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان با نام روز جهانی قدس از یادگارهای ماندگار و نشانه تدبیر و دور اندیشی حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) در جهت حمایت از ملت مظلوم فلسطین و انسجام و هم افزایی بیشتر و وحدت و همبستگی مسلمان است.
بی توجهی به لایه ایمنی بزرگترین تهدید علیه زیرساخت هاست
مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی تاکید کرد
دکتر عابدی مدیرکل پدافند غیرعامل استان لایه های " ایمنی " ، " امنیتی " و " دفاعی " را 3 لایه مهم برای جلوگیری از نفوذ دشمن به زیرساخت ها دانست و افزود : بی توجهی به لایه ایمنی بزرگترین تهدید علیه زیرساخت هاست.
برگزاری رزمایش زیستی در استان
استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی گفت: رزمایش زیستی در استان با هدف پیشگیری از حملات بیولوژیکی در تابستان امسال برگزار خواهد شد.
جلسه کارگروه اقتصادی صنعت و کشاوری شورای پدافند غیرعامل خراسان جنوبی برگزاری شد
عابدی،مدیرکل پدافند غیرعامل گفت: وظیفه اصلی کارگروه اقتصاد، صنعت و کشاورزی شورای پدافندغیرعامل استان ارائه راهکارهایی جهت مصون سازی استان در مقابل تهدیدات اقتصادی دشمن در سطح اختیارات استانی است
ارتقای سلامت و حفاظت از جان مردم مهم‌ترین وظیفه قرارگاه زیستی استان
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد تأکید کرد:
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد ارتقای سلامت مردم را مهم‌ترین وظیفه قرارگاه زیستی دانست و گفت: حفاظت از جان مردم به‌عنوان سرمایه انسانی مهم‌ترین رکن، هدف و راهبرد پدافند زیستی استان است.
فراهم کردن آشیانه برای بالگرد در چرام/باید تمام ادارات استان تست نفوذ شوند
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت:در هر موضوعی که تهدیدی در آن باشد باید وسیع‌تر شویم و تمام دستگاه‌های اداری ما باید تست و نفوذ شود زیرا اطلاعات باید محرمانه و دستگاه‌ها باید حریم و حدودی داشته باشند.
اجرای طرح های پدافند غیرعامل قبل از وقوع بحران باعث کاهش چشمگیر هزینه ها در زمان بحران می شود
مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان در جلسه کارگروه صنعت،معدن، تجارت استان
در این جلسه مصوب شد مانور ملی صنایع غذایی با همکاری وزارت کشور (اداره کل امور مرزی و پدافند غیر عامل)، سازمان پدافند غیرعامل کشور و با حضور کلیه دستگاه های اجرایی عضو کارگروه، در سال جاری برگزار گردد
حریق در پست برق وقطعی برق برخی نقاط اهواز
آتش سوزی در پست برق سپیدار مناطقی از کلانشهر اهواز را در خاموشی فرو برد .
تغییر شتابان دنیای سنتی به فضای سایبری و ضرورت ارتقای متوازن دانش در حوزه پدافند غیرعامل
مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی در اولین جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات:
سید ابوالفضل احمدی در اولین جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات (سایبری) با اشاره به دگرگونی و تغییر شتابان دنیای سنتی به فضای سایبری و مجازی و افزایش روزافزون وابستگی فعالیت‌های مختلف اداره امور کشور و بعضا زیرساخت‌های حیاتی به فضای سایبری بر ضرورت تولید و ارتقای دانش در حوزه پدافند غیرعامل تاکید کرد.
جلسه هماهنگی اولین گردهمایی ملی منجمان آماتور ایران با محوریت پدافند غیر عامل
گیلان؛
جلسه هماهنگی اولین گردهمایی ملی منجمان آماتور ایران با محوریت پدافند غیر عامل و با ریاست مرادی، مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گیلان و با حضور اعضای اجرایی و علمی در روز دوشنبه هفته جاری برگزار شد.
در جنگ های زیستی هدف کشتن انسان ها نیست بلکه ضربه زدن به سیستم های اقتصادی کشور است/پیش سرد کشتارگاه های صنعتی یکی از مهمترین عوامل پیشگیری تب کریمه کنگو
در جلسه قرارگاه پدافند زیستی لرستان مطرح شد:
علی سیف تهدیدات بیولوژیکی را یکی از مهمترین تهدیدات دشمن خواند که علاوه بر هزینه کم تولید، می تواند آثار مخرب فراوانی در پی داشته باشد.
تست نفوذ مهمترین راه سنجش آمادگی دستگاه های اجرایی در مقابله با تهدیدات سایبری
مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان در جلسه قرارگاه سایبری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات
سیف گفت: دشمن همیشه در حال ایجاد تهدید، به خصوص در عصر حاضر، تهدید سایبری می باشد که باید تمهیدات لازم برای آمادگی و مقابله با آن اندیشیده شود
بازدید کارگروه تخصصی راه و شهرسازی شورای پدافند غیرعامل استان از مراکز ثقل شهرستان سنندج
کردستان؛
کارگروه تخصصی راه و شهرسازی و تیم فنی اداره کل پدافند غیرعامل استان کردستان در روز دوشنبه 22 خردادماه از تونل های محور سنندج – همدان و چند پروژه دیگر بازدید کردند.
ضرورت بررسی روند درمان و انجام اقدامات لازم در زمینه پیشگیری و مدیریت تب کریمه کنگو
مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی تاکید کرد
دکتر عابدی مدیرکل پدافندغیرعامل با اشاره به اینکه تاکنون بنابر اعلام ادارات مرتبط هیچ گونه مورد مشکوکی از بیماری تب کریمه کنگو دراستان مشاهده نشده است بر ضرورت بررسی روند درمان بیماری و اقدامات لازم در زمینه پیشگیری و مدیریت آن و همچنین آمادگی هرچه بیشتر دستگاه های ذیربط برای مقابله با بروز احتمالی این بیماری در استان تاکید کرد.
کنترل‌ها در فضای سایبری باید متناسب با تهدیدها باشد
ایلام؛
مدیرعامل پدافند غیرعامل استان ایلام گفت: باید با نگاه کارشناسانه، رصد، کنترل و پایش فضای سایبری متناسب با تهدیدات انجام شود.
نخستین همایش ملی پدافند غیر عامل در گیلان
با تصویب استانداری گیلان، اولین همایش ملی پدافند غیر عامل با رویکرد مردم محور در آذر ماه سال جاری به میزبانی شهرستان آستارا برگزار خواهد شد.
الزام دستگاه های اجرایی استان به اختصاص یک درصد از اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای جهت اجرای طرح های پدافند غیرعامل
لرستان؛
استاندار لرستان در نامه ای کلیه دستگاه های اجرایی استان را به اختصاص یک درصد از اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای به اجرای طرح های پدافند غیرعامل و مصون سازی زیرساخت ها مکلف کرد.
بازدید کمیته بازرسی پدافند غیرعامل استان از فرودگاه بین المللی اهواز
صبح روز سه شنبه بیست و سوم خرداد کمیته بازرسی پدافند غیرعامل استان در راستای بازدیدهای دوره ای خود از مراکز مهم و حساس و به منظور شناسایی تهدیدات و آسیب پذیری بخش های مختلف از فرودگاه بین المللی اهواز بازدید به عمل آورد.
رضایت مندی و خدمت رسانی یک نوع کار پدافندی است
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان:
ایرج کارخائی در جلسه کمیته پدافند غیرعامل بهزیستی استان که مدیرکل بهزیستی استان و معاونین و اعضای کمیته حضور داشتند کسب رضایت مندی و ارائه خدمت رسانی به اقشار مختلف مردم را یک کار پدافند غیرعامل برشمرد.
هاشم صوفی بعنوان مدیر کل جدید پدافندغیرعامل استانداری همدان منصوب شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل پدافند غیر عامل استانداری همدان روز سه شنبه هفته گذشته جلسه تکریم و معارفه مدیر کل پدافند غیر عامل استاندای با حضور الهی تبار معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار و مدیران کل حوزه معاونت برگزار شد .
همایش آموزشی و توجیهی پیشگیری و مقابله با باج افزار
اداره کل پدافند غیرعامل کرمان برگزار کرد؛
همایش آموزشی سایبری با هدف اقدامات پیشگیرانه و مقابله با باج افزار وانا کرای روز دوشنبه بیست و دوم خردادماه جاری در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.
آخرین اخبار 
آرشیو