پایداری ملی

رزمایش مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در ماهشهر برگزار می شود

رزمایش مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در ماهشهر برگزار می شود

رزمایش مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به میزبانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی درنیمه دوم سال جاری برگزار می شود.
لزوم اجرای تدابیر امنیتی خاص در خصوص باج افزار wannacrypt

لزوم اجرای تدابیر امنیتی خاص در خصوص باج افزار wannacrypt

جهانسری از ارسال دستورالعمل مقابله با این باج افزار به دستگاههای اجرایی خبر داد و گفت: دستورالعمل آن به دستگاههای اجرایی استان ارسال شده و امیدواریم با همت مدیران IT و کارشناسان مجرب از این معضل عبور کنیم.
افزایش توانمندی عملیاتی منطقه ساری با ۷۸۰۰ نفر ساعت آموزش

افزایش توانمندی عملیاتی منطقه ساری با ۷۸۰۰ نفر ساعت آموزش

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت : تعداد ۹۴ دوره تخصصی و عمومی آموزش های واکنش در شرایط اضطراری و پدافند غیر عامل ، ایمنی و آتش نشانی ، بهداشت و محیط زیست در سال ۹۵ برگزار شد .
شناسایی گونه علف هرز مهاجم و آلرژیزا آمبروزیا در استان گیلان
اولین جلسه شناسایی گونه علف هرز مهاجم آمبروزیا در اداره کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان برگزار شد.
مسائل امنیتی فضای سایبری استان با محوریت انتشار بدافزار wannacrypt بررسی شد
آذربایجان شرقی؛
مسائل و مشکلات امنیتی فضای سایبری در دستگاه‌های اجرایی استان با محوریت انتشار بدافزار wannacrypt در نشستی با حضور معاونان استاندار، مدیران استانداری و جمعی از مشاوران سایبری بررسی شد.
دیدار مدیر کل پدافند غیرعامل استان سیستان و بلوچستان با مدیر بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی استان
جهانتيغ در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از اقدامات خوب در حوزه شهري و استاني خواستار حضور پر رنگ تر اين اداره كل در راستاي گسترش و نشر فرهنگ پدافند غيرعامل در استان شد.
گره گشایی از اشتغال مصداق پدافند غیرعامل است
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان:
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با بیان اینکه ایجاد هرشغل جدید یک کار پدافندی است، گفت: گره گشایی از اشتغال زایی در زمره مصادیق عینی پدافند غیرعامل در جامعه است.
شیوع تب کریمه کنگو در سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان دامپزشکی خبر داد:
رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه موردی از ابتلا به تب کریمه کنگو در استان سیستان و بلوچستان گزارش شده است، گفت: بالغ بر ۱۰ میلیون قطعه طیور بر اساس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، معدوم شدند.
اهداء تقدیر نامه رئیس انجمن علمی پدافند غیرعامل ایران به رئیس و دبیر انجمن خوزستان
سردار جلالی با اهدای تقدیر نامه ای از زحمات و تلاش های رئیس و دبیر انجمن علمی پدافند غیرعامل خوزستان آقایان خسرو پیرهادی و حسین سمیع جهت اجرای طرح نذر نفس ثامن الحجج(ع) [ فرهنگ درختکاری جهت مقابله با ریزگردها] در مناطق مختلف استان خوزستان تقدیر و تشکر کرد.
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هدف حمله سایبری
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هدف حمله‌های سایبری، قرار گرفت اما فعالیت‌های مراکز درمانی وابسته به این دانشگاه بدون مشکل ادامه دارد.
اقدامات مقابله‌ای با تب کریمه کنگو در کرمانشاه
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه خبر داد:
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه اقدامات مقابله با بیماری تب کریمه کنگو در این شهرستان را تشریح کرد.
کلیه دستگاه های اجرایی استان مکلف به تأمین برق اضطراری شده اند
مدیر کل پدافند غیرعامل خوزستان در بازدید از مراکز مخابراتی استان:
حری ضمن تشریح اتفاقات دومینویی و سلسله وار بهمن و اسفند ماه سال گذشته گفت: به منظور کاهش وابستگی زیرساخت ها به یکدیگر مصوبه ی شوارای پدافند غیرعامل استان مبنی بر استفاده از برق اضطراری به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است.
جلسه هماهنگي تأمين خطوط امن و پايدار فيبر نوري ادارات تابعه ثبت‌احوال
با حضور مديركل پدافند غيرعامل استان مركزي برگزار شد؛
جلسه هماهنگی تأمین خطوط امن و پایدار فیبر نوری ادارات تابعه ثبت‌احوال با حضور مجید عسگری مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی در محل اداره کل پدافند غیرعامل
برگزاری دوره آموزشی اصول و مبانی پدافند غیرعامل
چهارمحال و بختیاری؛
دوره آموزشی دو روزه اصول و مبانی پدافند غیر عامل با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استان چهارمحال و بختیاری در اداره کل دامپزشکی استان جهت کلیه کارشناسان و مدیران این اداره کل برگزار شد.
جلسه کارگروه امداد و نجات فارس در شیراز برگزار شد
کارگروه امداد و نجات شیراز به ریاست رحیم آزادی مدیر کل پدافند غیرعامل استان فارس با حضور اعضا در محل اداره کل پدافند غیر عامل استانداری فارس برگزار شد.
تشکیل جلسه کمیته مقابله با بیوتروریسم قرارگاه پدافند زیستی استان
اصفهان؛
در این جلسه صفدریان مدیر کل پدافند غیرعامل استان به تبيين و بازخواني شرح وظايف دستگاه ها و اقدامات صورت گرفته در خصوص مقابله با تهديدات بيوتروريستي پرداخت.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری عمومی و پدافند غیرعامل کردستان
با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و ارتقای سطح آگاهی عمومی، تفاهم‌نامه همکاری میان ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و پدافند غیرعامل استانداری کردستان منعقد شد.
ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های استان سمنان در پدافند غیرعامل
مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان تاکید کرد:
مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان گفت: باید پدافند غیرعامل را به صورت علمی و همچنین گفتمان عمومی ترویج دهیم و در این راه استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های استان ضروری است.
برگزاری اولین جلسه راه اندازی فصلنامه علمی پژوهشی پدافند غیر عامل استان گیلان
اولین جلسه تصمیم گیری در مورد راه اندازی اولین فصلنامه علمی –پژوهشی پدافند غیر عامل صبح روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان و دبیر انجمن علمی پدافند غیر عامل گیلان، رییس کمیته پژوهشی انجمن و کارشناسان اداره کل پدافند غیر عامل استانداری در دفتر مدیر کل پدافند برگزار شد.
مرکز مدیریت راهبردی افتا در آذربایجان شرقی افتتاح شد
به‌عنوان ششمین مرکز استانی؛
مرکز مدیریت راهبردی افتا (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) استان آذربایجان شرقی به عنوان ششمین مرکز استانی افتا با حضور قائم‌مقام دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز افتای ریاست جمهوری در تبریز افتتاح شد.
حوزه امنیت فضای مجازی در استان فعال‌تر می‌شود
استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر ایجاد شرکت‌های خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ( آی‌تی، آی‌سی‌تی ) و امنیت فضای مجازی، افزود: هسته اولیه این شرکت‌ها باید در دانشگاه‌ها و مراکز رشد باشد و ما نیز تعهد می‌کنیم که با تمام توان از آنها حمایت کنیم.
ایمنی مردم اولویت نخست پدافند غیرعامل است
اصلانی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان:
سومین جلسه کمیته بازدید از ساختمان های با اهمیت بالا در تاریخ نوزدهم اردیبهشت ماه به ریاست مهندس اصلانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور مدیران کل و کارشناسان اعضای کمیته مذکور برگزار شد.
آخرین اخبار 
آرشیو