پایداری ملی

اعلام شعار محوری و روزشمار هفته نکوداشت پدافند غیرعامل سال 1400

اعلام شعار محوری و روزشمار هفته نکوداشت پدافند غیرعامل سال 1400

هفته نکوداشت پدافند غیرعامل سال 1400 با شعار «پدافند غیرعامل، ایران پایدار» از هشتم لغایت 14 آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.
هنر پدافند غیرعامل ایجاد بستر امن برای بهره ‌برداری از فناوری نوین

هنر پدافند غیرعامل ایجاد بستر امن برای بهره ‌برداری از فناوری نوین

دکتر بابک نگاهداری مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی می‌گوید: با توجه به پیشرفت‌های شگرف علمی- فناوری، زمینه‌های ایجاد تهدید افزایش و ابزارهای متنوع زیادی در اختیار دشمن قرار خواهد گرفت، بنابراین توجه به علم روز در زمینه پدافند غیرعامل در کنار ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم در کشور یک ضرورت انکار ناپذیر است.
پدافند غیرعامل و ایجاد یک دفاع هوشمند در برابر دشمن
گفتگو با رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی
حجت الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل 90 معتقد است در صورتی‌که مفاهیم و ضوابط پدافند غیرعامل در حوزه‌های حساس جدی گرفته شود نگرانی برای آینده کشور وجود نخواهد داشت چون تاب‌آوری ملی با مفاهیم پدافند غیرعامل ارتباط مستقیمی دارد.
گزارش تصویری| شورای عالی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل استان قدس رضوی با حضور سردار جلالی
جلسه شورای عالی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آستان قدس رضوی صبح امروز 15 آبان ماه با حضور سردار دکتر غلامرضا جلالی؛ رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، مصطفی خاکسار قهرودی؛ قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و و جمعی از مدیران شهری و استانی در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد. در این مراسم تفاهم‌نامه همکاری مشترک آستان قدس رضوی با سازمان پدافند غیرعامل کشور منعقد شد.
در حوزه تولید دانش علمی پدافند غیرعامل در حال نزدیک شدن به لبه‌های دانش هستیم
رئیس مجتمع دانشگاهی پدافند غیرعامل دانشگاه صنعتی مالک اشتر:
رئیس مجتمع دانشگاهی پدافند غیرعامل مالک اشتر گفت: در حوزه تولید دانش علمی پدافند غیرعامل در حال نزدیک شدن به لبه‌های دانش هستیم.
رزمایش شیمایی آتش‌نشانی گرگان برگزار شد
رزمایش مشترک پدافند غیرعامل شیمیایی «محمد رسول الله (ص)» سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و پدافند غیرعامل شهرداری گرگان به مناسبت هفته ملی «پدافند غیرعامل»، به منظور ارتقا آمادگی پدافندی حوزه‌های عملیاتی شهرداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی در حوزه‌های بحران برگزار شد.
عقلانیت و قانون ضمانت اجرای الزامات پدافند غیرعامل / اجرای مطالعات پدافند شهری در 46 شهر پرجمعیت
سردار جلالی در گفتگوی تلویزیونی عنوان کرد
سردار جلالی قانون و عقلانیت را ضمانت اجرای الزامات پدافند غیرعامل عنوان کرد و گفت: تا پیش از این رویکرد سازمان پدافند غیرعامل کشور، تبیینی و تشویقی بود اما از ابتدای سال 99، تصمیم گرفته‌ایم در صورتی که عدم رعایت الزامات و ضوابط پدافند غیرعامل در زیرساختی منجر به خسارت شود، این موارد را به دستگاه قضا معرفی کنیم تا برخورد قضایی لازم صورت پذیرد.
رونمایی از سامانه آموزش مجازی پدافند غیرعامل
سردار محمدرضا کائینی خبر داد
به گفته معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیرعامل کشور، این سامانه در سراسر کشور قابل دسترسی بوده و همه دستگاه‌های اجرایی در سطح کشوری، استانی و حوزه‌های شهری می توانند جهت شرکت در دوره ها و کارگاه های آموزشی با موضوع پدافند غیر عامل به صورت آنلاین و آفلاین در این سامانه ثبت نام و پس از گذراندن دوره های مورد نظر در آزمون شرکت و گواهی معتبر دریافت کنند.
گزارش تصویری| نشست تخصصی دانش‌آموختگان پدافند غیرعامل در دانشگاه صنعتی مالک اشتر
نشست ویدئوکنفرانسی دانش آموختگان پدافند غيرعامل و آئین رونمایی از سامانه آموزش مجازی پدافند غیرعامل با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، رئیس دانشگاه مالک اشتر و مسئولان، اساتید، پژوهشگران و دانش آموختگان پدافند غیرعامل با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مقابله با کرونا برگزار شد.
برجستگی پدافند غيرعامل در سيره رسول خدا(ص) / جوهر دین، پدافند غیرعامل است
آیت الله فاضل لنکرانی مطرح کرد؛
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه جوهر دین، پدافند غیرعامل است، گفت: پدافند غيرعامل در سيره رسول خدا(ص) پررنگ است.
حرم مطهر رضوی و زائران آن جزو دارایی‌‌های ملی محسوب می‌شوند
سردار جلالی در آئین امضای تفاهمنامه همکاری بین سازمان پدافند غیرعامل کشور و آستان قدس رضوی:
سردار دکتر غلامرضا جلالی از حرم مطهر رضوی و زائران آن جزو دارایی‌‌های ملی یاد کرد.
عملیاتی سازی راهکارهای مقابله با تهدیدها در حوزه پدافند غیرعامل ضروری است
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی عملیاتی سازی راهکارهای مقابله با تهدیدها در حوزه پدافند غیرعامل را ضروری اعلام کرد.
تدوین سند راهبردی و جامع پدافند غیرعامل در وزارت ورزش و جوانان
در نشست خبری معاون وزارت ورزش و جوانان با موضوع پدافند غیرعامل مطرح شد؛
رئیس ستاد پدافند غیرعامل در وزارت ورزش و جوانان در نشست خبری به تشریح اقدامات و برنامه‌های این وزارتخانه در خصوص پدافند غیرعامل پرداخت و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.
راه‌اندازی مرکز تحقیقات ریسک و مدیریت تاب‌آوری در دانشگاه آزاد اسلامی
دکتر خالدی در نشست تخصصی دانش‌آموختگان پدافند غیرعامل مطرح کرد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال از تاسیس مرکز تحقیقات ریسک و مدیریت تاب آوری در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: به دنبال راه‌اندازی مدرسه عالی آموزش مهارتی پدافند غیرعامل هستیم.
«توسعه امنیت‌افزا» محور سند پدافند شهری/تاسیس مرکز فرماندهی و کنترل زیرساخت های شهری
سردار جلالی در نشست ویدئوکنفرانسی شهرداران و مدیران پدافند غیرعامل استانها تاکید کرد
سردار دکتر غلامرضا جلالی سند جامع پدافند شهری را الگوی نوین و مدرن از توسعه امینت افزا دانست و گفت: این سند برنامه‌ریزی شهری ما را، مبتنی بر رویکردهای پدافندی ارتقا می‌دهد.
ضرورت اتخاذ رویکرد پویا در برابر تحول علمی و فناورانه تهدیدات
رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر مطرح کرد
رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر گفت: از یک سوی سرعت در تحول مفاهیم دانشی پدافند غیرعامل و از سوی دیگر تحول جدی در ماهیت تهدیدات، این ضرورت را ایجاب کرده است که ما یک رویکرد فعالانه و پویا را در مقابل تهدیدات و تولید علم بومی در حوزه پدافند غیرعامل در دستور کار قرار دهیم.