پایداری ملی

ظرفیت و آمادگی استان بوشهر برای شرایط بحران شناسایی شود

ظرفیت و آمادگی استان بوشهر برای شرایط بحران شناسایی شود

استاندار بوشهر گفت: با توجه به امکانات و تاسیساتی که در جنوب تا شمال استان وجود دارد، بوشهر یک استان استثنایی و بی نظیر در حوزه پدافند غیرعامل است.
تکمیل خروجی دوم بندر بوشهر از الزامات پدافند غیرعامل است

تکمیل خروجی دوم بندر بوشهر از الزامات پدافند غیرعامل است

استاندار بوشهر گفت: پروژه خروجی دوم بندر بوشهر مصوبه دور اول سفر هیات دولت به این استان و تکمیل آن از الزامات پدافند غیرعامل است.
انفجار لوله گاز در «گناوه»

انفجار لوله گاز در «گناوه»

مسؤول سازمان آتش نشانی گناوه گفت: به دلیل گودبرداری جهت انشعاب فاضلاب و برخورد با لوله گاز انفجاری در خیابان ارشاد شهرگناوه رخ داد.
اولویت اصلی پدافند غیرعامل در منطقه ویژه پارس
فرمانده ارشد پدافند غیر عامل منطقه ویژه پارس گفت: پایداری و استمرار در تولید گاز اولویت اصلی فرماندهی ارشد پدافند غیر عامل منطقه ویژه پارس است .
ثبت ۸۶۸ هزار و ۸۲۴ ساعت کارکرد بدون حادثه در پارس جنوبی
رئیس امور بهداشت و ایمنی و محیط زیست و پدافند غیر عامل پارس جنوبی گفت: مجتمع گاز پارس جنوبی برای دستیابی به پایداری تولید و ایمن در زمینه HSE برنامه مدونی در دستور کار دارد.
عملیات اطلاعاتی پلیس و کشف قاچاق ۱۱۰ میلیاردی از یک شناور در تنگستان
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در یک عملیات حساب شده اطلاعاتی و پلیسی یک محموله به ارزش ۱۱۰میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در بخش ساحلی شهرستان تنگستان کشف و یک نفر متهم دستگیر شد.
همکاری اقتصادی و فرهنگی بین بوشهر با قزاقستان توسعه می‌یابد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: ایجاد زمینه جلب گردشگر با توجه به اشتراکات فرهنگی و تنوع آب و هوایی و توسعه همکاری اقتصادی و فرهنگی استان بوشهر با قزاقستان مورد تاکید طرفین قرار گرفت.
وضعیت برق مصرفی ۸ شهرستان بوشهر قرمز و زرد شد
روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر اعلام کرد: وضعیت برق مصرفی هشت شهرستان این استان در وضعیت های نارنجی، قرمز و زرد قرار گرفت.
فرماندار جم: از ظرفیت سمن‌ها در پیشگیری از مصرف موادمخدر استفاده شود
فرماندار شهرستان جم گفت:سازمان‌های مردم نهاد نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند و باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب بهره برد.
بوشهری‌ها با كاهش مصرف ۱۰ درصدی، پایداری برق را تضمین كنند
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: با توجه به قرار گرفتن این استان در وضعیت زرد انتظار می‌رود مشترکان با کاهش مصرف ۱۰ درصدی برق خود را در وضعیت سبز و پایدار قرار دهند.
۶۰ درصد پروژه‌‌های آب‌شیرین‌کن در استان بوشهر عملیاتی شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تدوین طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر خبر داد و گفت: مجوز اجرای طرح آب شیرین‌کن به ظرفیت ۱۰۰ هزار متر مکعب برای استان بوشهر صادر و تاکنون ۶۰ درصد آن اجرایی شده است.
راهکارهای امنیت اقتصادی در بوشهر بررسی شد
بوشهر - راهکارهای امنیت اقتصادی و رشد اقتصاد ملی در نشست مسئولان دادگستری استان بوشهر و فعالان اقتصادی بررسی شد.
لزوم اهمیت ویژه به مسئله پدافند غیرعامل
با توجه به موقعیت استراتژیک شهر بوشهر و داشتن صنایع مختلف انرژی و به تبع آن، ظرفیت خطرپذیری شهر و لزوم اهمیت ویژه به مسئله پدافند غیرعامل، فعالیت مطلوب و تاثیرگذار در عرصه خدمات ایمنی و آتشنشانی، علاوه بر ارتقای سطح دانش و آمادگی جسمانی آتش‌نشانان ، نیازمند استفاده از تجهیزات و ماشین آلات لازم و ضروری است.
منابع آب آشامیدنی استان بوشهر پایدار می‌شود
استاندار بوشهر با بیان اینکه طرح‌های مهمی در حوزه آبرسانی استان تدوین و اجرایی شده است گفت: با تکمیل اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن، حفر چاه، ساخت سد و نوسازی شبکه فرسوده آبرسانی منابع آب آشامیدنی استان بوشهر پایدار می‌شود.
تعمیر خط لوله آب پایان یافت/ آب
رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان دیر گفت: شکستگی خط لوله آب در خیابان ساحلی دیر تعمیر و آب برخی از محلات دیر و بردستان که قطع شده بود، وصل شد.
انهدام شبکه سازمان یافته قاچاق سوخت در خلیج فارس/ 24 نفر بازداشت شدند
فرمانده منطقه دوم نیرو دریایی سپاه گفت: طی یک اقدام اطلاعاتی در سحرگاه 15 خرداد سه شناور خارجی حامل سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس توقیف شد.
لزوم اهمیت ویژه به مسئله پدافند غیرعامل/پیوستن دو خودرو آتشنشان به خدمات ایمنی شهرداری بندر بوشهر
دکتر سیدنورالدین امیری شهردار بندر بوشهر ، از پیوستن دو دستگاه خودرو آتشنشانی به ناوگان سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندر بوشهر خبر داد .
آتش‌سوزی گسترده در منطقه صعب العبور دشتی/ امکان پرواز هلی‌کوپتر در شب نیست
فرماندار دشتی از آتش سوزی گسترده در منطقه کوه سیاه شهرستان دشتی خبر داد که تاکنون مهار نشده است.
مسائل زیست محیطی پتروشیمی‌ها در دیر قانونی پیگیری شود
امام جمعه بندر دیر گفت: ما دغدغه فعالان اجتماعی و زیست محیطی را مقدس می‌شماریم و برای آن ارزش قائلیم اما پیگیری‌ها باید در چارچوب قانون، اخلاق و منطق باشد .
طرح‌های کشاورزی سازگار با کم‌آبی در استان بوشهر گسترش می‌یابد
استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر از افزایش طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا در حوزه کشاورزی استان خبر داد و گفت: طرح‌های کشاورزی سازگار با کم آبی در سطح استان بوشهر گسترش می‌یابد.
رزمایش پرتوی پدافند غیرعامل خلیج فارس به بهترین نحو انجام شد
فرمانده سپاه بوشهر:
بوشهر - فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: رزمایش پرتوی پدافند غیرعامل خلیج فارس دستاوردهای خوبی در استان بوشهر داشته است.
تسریع در راه‌اندازی اورژانس هسته‌ای بوشهر باید مورد توجه قرار بگیرد
در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر:
استاندار بوشهربا بیان اینکه پیشنهاد سازمان محیط زیست در بهره‌مندی برخی استان‌ها از عوارض آلایندگی پارس جنوبی منتقی و منصفانه نیست از رئیس جمهور در خواست کرد از اجرایی شدن این پیشنهاد جلوگیری کند.
نتایج تحقیقات میدانی وقوع سیلاب‌های بوشهر اعلام شد
رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس بوشهر از نتایج تحقیقات میدانی وقوع سیلاب‌ها در محدوده مصبی رودخانه مند و اروندرود در فروردین ماه سال جاری خبر داد.
آخرین اخبار 
آرشیو