پایداری ملی

عملیات ترمیم خطوط برق سیستان همچنان ادامه دارد

عملیات ترمیم خطوط برق سیستان همچنان ادامه دارد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، از ادامه عملیات ترمیم خطوط برق سیستان که براثر طوفان روز گذشته آسیب دیده خبر داد و گفت: 65 تانکر آبرسانی سیار برای تامین آب شرب مردم در مناطق مختلف زاهدان مستقر شده اند.
گردباد آب زاهدان را قطع کرد / استقرار تانکرهای آبرسان برای زاهدانی ها

گردباد آب زاهدان را قطع کرد / استقرار تانکرهای آبرسان برای زاهدانی ها

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: وقوع گردباد در سه راهی دشتک واقع در مسیر زابل به زاهدان باعث سقوط تعدادی از تیرهای برق و قطع جریان انتقال آب چاه نیمه به زاهدان شد.
بحث پدافند غیرعامل به‌عنوان یک اصل و مبنا یکی دیگر از ثمرات ایجاد فضای سبز است که حرکت در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی را در پی دارد

بحث پدافند غیرعامل به‌عنوان یک اصل و مبنا یکی دیگر از ثمرات ایجاد فضای سبز است که حرکت در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی را در پی دارد

ملاشاهی گفت: یکی از دلایل خشکسالی و کاهش نزولات جوی گرم شدن کرده زمین ناشی از گاز‌های گلخانه‌ای است که اقدامات بسیاری در این راستا مانند مدیریت انرژی توسط سپاه در حال انجام است.
مقابله با خشکسالی یکی از اولویت‌های سپاه در سیستان و بلوچستان است
معاون مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: ایجاد فضای سبز و مقابله با اثرات خشکسالی و نگهداری فضای سبز یکی از اولویت‌های سپاه در استان است
زاهدان ،میزبان همایش امنیت فضای سایبری
سومین همایش حوادث آسيب پذیری های امنیت فضای تبادل اطلاعات(آپا) دردانشگاه سیستان و بلوچستان آغاز شد.
اجرای طرح حفاری آب‌های ژرف از فروردین 97 در سیستان و بلوچستان
‌مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان اولین استانی است که طرح حفاری از آب‌های ژرف در آن اجرا و از فروردین 97 عملیات حفاری آغاز می‌شود.
برگزاری دوره آموزش تخصصی  جنگ نرم در استان سیستان و بلوچستان
دوره آموزش تخصصی جنگ نرم ،در هفته پایانی دی ماه سال جاری به مدت ۸ ساعت آموزشی در محل سالن اجتماعات استانداری سیستان وبلوچستان برگزار شد.
جلسه مصاحبه جذب استاد رشته پدافند غیرعامل در دانشگاه جامع علمی وکاربردی استان سیستان و بلوچستان
جلسه مصاحبه جذب استاد برای رشته پدافند غیرعامل در دانشگاه جامع علمی وکاربردی استان با مصاحبه مدیرکل پدافند غیرعامل استان از متقاضیان تدریس صبح امروز با حضور 4 نفر از دعوت شدگان به مصاحبه برگزار گردید و 2 نفر از شرکت کنندگان پذیرفته شدند.
دیدار مدیر کل پدافند غیرعامل استان سیستان و بلوچستان با مدیر بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی استان
جهانتيغ در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از اقدامات خوب در حوزه شهري و استاني خواستار حضور پر رنگ تر اين اداره كل در راستاي گسترش و نشر فرهنگ پدافند غيرعامل در استان شد.
شیوع تب کریمه کنگو در سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان دامپزشکی خبر داد:
رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه موردی از ابتلا به تب کریمه کنگو در استان سیستان و بلوچستان گزارش شده است، گفت: بالغ بر ۱۰ میلیون قطعه طیور بر اساس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، معدوم شدند.
ابتلای تعدادی از کارگران یک کشتارگاه زاهدان به تب کریمه کنگو
در روزهای گذشته، تعدادی از کارگران یک کشتارگاه در زاهدان به تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند.
برگزاری مراسم صبحگاه با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استان
وی دلیل اصلی تعارض با منافع غرب را اصول واحکام شرعی والهی دانست که شرعا ما ملزم به رعایت آن هستیم و این موضوع که هدف برای ما وسیله را توجیه نمیکند یعنی ما مثل غرب نیستیم که برای رسیدن به اهدافمان دست به هر جنایتی بزنیم . اما این مطلب که خودمان را از داخل به فرمایش مقام معظم رهبری باید مصون کنیم تا دشمن حتی اگر ضرب و زوری هم بزند نتواند کاری از پیش ببرد
دوره آموزشی
مدیرکل پدافند غیرعامل سیستان و بلوچستان:
مدیرکل پدافند غیرعامل سیستان و بلوچستان گفت: کارگاه آموزشی "پدافند غیرعامل در رسانه" ویژه اصحاب رسانه استان ۳ آبان‌ماهدر زاهدان برگزار می‌شود.
غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به
در پی وزش طوفان
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: میزان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در پی وقوع طوفان در شبانه‌روز گذشته به ۹ برابر حد مجاز رسیده است.
پاکسازی کامل تالاب هامون از آفت ملخ
تالاب هامون طی هفت روز به صورت کامل از آفت ملخ آسیایی پاکسازی شد.
برگزاری جلسه شورای پدافند غیرعامل استان سیستان و بلوچستان
جلسه شورای پدافند غیرعامل استان با حضور معاون امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور, معاون مدیرکل امور مرز وپدافند غیرعامل وزارت کشور و با حضور اعضا در محل دفتر معاون امنیتی وانتظامی استانداری سیستان وبلوچستان برگزار شد.
برگزاری کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل ویژه رابطين و حراست دستگاههاي اجرايي سیستان و بلوچستان
کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل ویژه رابطين و حراست دستگاههاي اجرايي استان سیستان و بلوچستان در محل سالن اجتماعات استانداري برگزار شد.
احتمال خطر شیوع بیماری ‌تب کریمه‌ کنگو در زاهدان
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زاهدان خبر داد
رئیس اداره دامپزشکی ‌زاهدان از احتمال خطر شیوع بیماری ‌تب کریمه‌ کنگو در زاهدان خبر داد و ‌گفت: مقدار ۶هزار و ۱۸ کیلوگرم انواع گوشت قرمز و مرغ غیربهداشتی و فاسد به‌دلیل منع مصرف انسانی از سطح شهر زاهدان جمع‌آوری و معدوم شد.
میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 4 برابر حد مجاز رسید
کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 622 میکروگرم بر متر مکعب رسید و شاخص کیفیت هوا در وضعیت خطرناک و 4 برابر حدمجاز است.
واکسن تب برفکی در سیستان و بلوچستان رایگان ترزیق می شود
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: واکسن تب برفکی با رایزنی های صورت گرفته با سازمان دامپزشکی کشور در این مرحله به مدت 20 روز رایگان ترزیق می شود.
بیماری برونشیت عفونی در مرغداری های سیستان وبلوچستان تحت کنترل است
رئیس اداره بهداشت و مبارزه با بیماری های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: بیماری برونشیت عفونی با اقدامات صورت گرفته در مرغداری های استان تحت کنترل کامل است.
مایه‌کوبی فراگیر دام علیه بیماریهای دامی در سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان:
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۵۴۰ هزار راس دام علیه بیماریهای دامی در دو ماهه اول سال جاری در استان سیستان و بلوچستان مایه‌کوبی شدند.
آخرین اخبار 
آرشیو