پدافند پرتوی
تبدیل شمال شرق کشور به قطب‌ تولید رادیو دارو

تبدیل شمال شرق کشور به قطب‌ تولید رادیو دارو

با هدف تولید رادیو داروهای جدید و افزایش بهره‌وری کشاورزی به ویژه در حوزه تولید انواع بذر، ایجاد کارخانه پرتو دهی محصولات کشاورزی، سازمان انرژی اتمی و آستان قدس رضوی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
۱۰ برابر شدن ضریب امنیت و تولید سوخت در سایت

۱۰ برابر شدن ضریب امنیت و تولید سوخت در سایت "فردو"

در حالی که آمریکا و سه کشور اروپایی با صدور قطعنامه‌ای در شورای حکام تلاش داشتند امتیازاتی را از ایران در برخی مسایل فنی و سیاسی بگیرند، اقدام متقابل ایران، این فشار و تهدید را به فرصتی برای افزایش توان فنی و امنیتی او تبدیل کرد. انتقال دو آبشار از سانتریفیوژ‌های IR-۶ به سایت فردو و تولید اورانیوم ۶۰ درصدی در آن، ضریب امنیت فردو را ارتقا و از سویی ذخایر اورانیوم با غنای بالای ایران را در کوتاه‌ترین زمان افزایش خواهد داد.
هشدار «روس اتم» نسبت به بروز فاجعه هسته‌ای در «زاپروژیا»

هشدار «روس اتم» نسبت به بروز فاجعه هسته‌ای در «زاپروژیا»

رئیس شرکت «روس اتم » روسیه نسبت به فاجعه هسته‌ای احتمالی در نیروگاه «زاپروژیا» در اوکراین هشدار داد.
ساخت نخستین اورژانس هسته ای در تهران

ساخت نخستین اورژانس هسته ای در تهران

رئیس کارگروه هسته‌ای دانشگاه علوم پزشکی ایران، بر ضرورت آموزش کادر درمان در مواجهه با آلودگی‌های رادیواکتیو تاکید کرد و گفت: اولین اورژانس هسته‌ای در بیمارستان شهدای هفتم تیر احداث می‌شود.
اطلاعیه سازمان انرژی اتمی ایران درباره ادعای یک گروه هکری

اطلاعیه سازمان انرژی اتمی ایران درباره ادعای یک گروه هکری

سازمان انرژی اتمی ایران بعد از آنکه یک گروه هکری مدعی حمله سایبری به این سازمان شد، بیانیه‌ای درباره نفوذ به سرور پست الکترونیک یکی از شرکت‌های تابعه صادر کرد.
سازمان ملل:

وضعیت در نیروگاه هسته‌ای اوکراین به طور فزاینده‌ای متزلزل است

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه حملات به تاسیسات هسته‌ای زاپوریژیا که تحت کنترل روسیه است باید متوقف شود، نسبت به بروز یک حادثه هسته‌ای قریب‌الوقوع در این سایت هشدار داد.
واکنش کمالوندی به گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

واکنش کمالوندی به گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در واکنش به گزارش جدید مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: برقراری مجدد نظام راستی آزمایی پیشین مستلزم عمل طرف‌های برجامی به تعهدات خود است و نباید از ایران انتظار داشته باشند هنگامی که به تعهداتشان ‌عمل نکرده و تحریم‌ها همچنان ادامه دارد، ایران پذیرای نظارت‌های فراپادمانی نیز باشد.

ایران به توانمندی هسته‌ای غیرقابل بازگشت رسیده است

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت که ایران به دانش، زیرساخت ها و توانمندی ها در زمینه هسته ای دست یافته که غیرقابل بازگشت است.
ساخت نیروگاه‌‌های اتمی جدید در کشور

ساخت نیروگاه‌‌های اتمی جدید در کشور

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: با ساخت نیروگاه‌های جدید، ۱۰ هزار مگاوات برق جدید تحت یک برنامه عملی در کشور تولید می‌شود و در این راه مشکل تامین منابع نداریم.

انگلیس: در صورت لزوم از سلاح هسته‌ای استفاده می‌کنیم

من رویکرد سختگیرانه‌ای را برای مقابله با فعالیت‌های شرورانه از سوی کشورهای بالقوه متخاصم و سایرین که امنیت جهانی را تهدید می‌کنند، اتخاذ خواهم کرد.
۱