۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۶
کد خبر: ۷۴۱۹۶
رئیس جمعیت هلال احمر جزئیات برنامه‌های امدادی هلال احمر را تشریح کرد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر «درباره برنامه این جمعیت برای امدادرسانی بهتر به مردم در مواقع وقوع حوادث مختلف»، بیان داشت: ما چند کار خوب را در حال انجام دادن هستیم. یکی پایگاه‌های امدادی در کشور در حال افزایش است؛ ضمن اینکه نیرو‌های امدادی تخصصی را بیشتر ساماندهی کرده و ناوگان لجستیک زمینی، هوایی و تجهیزات امدادی خود را تقویت کردیم.

وی ادامه داد:وضعیت انبار‌ها بهتر شده و برنامه تکمیل کردن آن‌ها را در سال آینده در نظر داریم. آموزش‌های مستمری برای مردم در نظر گرفته‌ایم؛ به طوری که اکنون ۳میلیون نفر به صورت برخط در حال آموزش هستند و به صورت حضوری نیز تقریبا ماهانه تعداد قابل توجهی آموزش می‌بینند.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود:‌همچنین در مباحث اجتماعی و پرورشی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب در قالب برنامه‌های خانه هلال، برنامه‌هایی را در نظر داریم.

کولیوند خاطرنشان کرد:در بخش مخاطرات سعی کردیم مردم مخاطرات را بشناسند و از آن پیشگیری کنیم. جلوی زلزله را نمی‌توانیم بگیریم، اما می‌توانیم ساختمان‌ها را مقاوم کنیم و چیدمان را طوری کنیم که کمترین خسارت را داشته باشیم.

وی متذکر شد: آموزش‌های تخصصی و مهارتی نیرو‌های امدادگر هلال احمر را بیشتر کرده‌ایم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر