پشه آئدس زنگ خطری برای کشور

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: موظف هستیم موضوع آئدس را به عنوان یک زنگ خطر برای استان و کشور اطلاع رسانی کنیم چرا که در صورت کم توجهی سایر دستگاه‌های متولی و بروز بیماری‌های منتقله از پشه مهاجم آئدس از جمله تب دنگی، موج عظیمی از همه گیری در کشور ایجاد می‌شود.

شناسایی گونه‌های جنگلی در معرض خطر چرای دام

پژوهشگران حوزه جنگل و مرتع کشور در یک تحقیق جدید، گونه‌های درختی و درختچه‌ای خوش‌خوراک برای دام‌ها را معرفی کرده و از دست‌اندرکاران امر خواسته‌اند که با توجه به این اطلاعات و ورود برخی دام‌ها به جنگل‌ها و مراتع، موجبات حفاظت از این عرصه‌ها را به شکل بهتری فراهم آورند.

تغییر مبارزه با بیماری‌های حوزه دامپزشکی از حالت تدافعی به تهاجمی

رییس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه مبارزه با بیماری‌های حوزه دامپزشکی از حالت تدافعی به تهاجمی تغییر یافته است، گفت: پیش از ورود بیماری از کشور‌های همسایه آن را مورد مطالعه قرار می‌دهیم تا پیشگیری شود.

بومی سازی کامل انسولین و قلم آن

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تولید انسولین بر پایه دانش و قلم آن تا سال آینده خبر داد و گفت: این ستاد ۵۰ میلیارد تومان از تولید انسولین و قلم آن در کشور حمایت کرده است.
اخبار برتر
پدافند غیرعامل در نظام سلامت یک ضرورت است
استاندار کرمان عنوان کرد

پدافند غیرعامل در نظام سلامت یک ضرورت است

استاندار کرمان گفت: با توجه به اینکه نظام سلامت با جان مردم ارتباط دارد لذا پدافند غیر عامل در این حوزه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
تأمین کمبود دارو از مسیر واردات در کنار تولید داخل
رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد؛

تأمین کمبود دارو از مسیر واردات در کنار تولید داخل

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: واردات دارو در کنار تولید داخل به منظور تأمین نیاز بازار انجام می‌شود و به‌ محض اینکه تولید داخل کفاف نیاز را بدهد، واردات متوقف می‌شود.
نشریات