۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۵
کد خبر: ۷۴۱۵۲
نشریه ایزوستیا در گزارشی اعلام کرد که واردکنندگان لوازم الکترونیکی در روسیه تقریباً به طور کامل دلار و یورو را در تسویه حساب‌های خود با فروشندگان و توزیع کنندگان خارجی کنار گذاشته‌اند و این موضوع باعث کاهش قیمت‌ها شده است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری تسنیم، راشاتودی نوشت؛ نشریه ایزوستیا روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که واردکنندگان لوازم الکترونیکی در روسیه تقریباً به طور کامل دلار و یورو را در تسویه حساب‌های خود با فروشندگان و توزیع کنندگان خارجی کنار گذاشته‌اند و این موضوع باعث کاهش قیمت‌ها شده است.

مدیر یکی از تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی روسیه به این نشریه گفت که تقریباً تمام واردات این شرکت در سال ۲۰۲۳ با یوان چین و روپیه هند و همچنین با ارز‌های ملی سایر کشور‌های در حال توسعه پرداخت شده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، به این روزنامه روسی گفت که حذف دلار و استفاده از ارز‌های دیگر در این تجارت مزایای زیادی دارد.

وی گفت: در ۹۹ درصد موارد در حال حاضر ما از روبل، یوان، درهم، وون، و دونگ استفاده می‌کنیم.

این مدیر روسی افزود که چنین معاملاتی "هیچ خطری برای ردیابی محموله‌ها ایجاد نمی‌کند، گردش سریع ارز را تضمین می‌کند، کاهش تعداد واسطه‌ها را در حین تحویل ممکن می‌سازد و مشارکت بانک‌های کشور‌های غیردوست را حذف می‌کند.

یکی دیگر از منابع نزدیک به این صنعت گفت که در اواخر سال ۲۰۲۳، چندین مؤسسه مالی در روسیه حتی در معاملات با تأمین‌کنندگان خارجی، تسویه حساب ارز‌های دیجیتال را پیشنهاد کردند.

به گفته الدار مورتازین، تحلیلگر برجسته گروه تحقیقاتی "موبایل"، اجتناب از دلار و یورو توسط خریداران عمده تجهیزات آشکار است.

وی توضیح داد که اکنون به علت تحریم‌ها خرید ارز‌های غربی در مقیاس‌های بزرگ در روسیه دشوار است و انتقال آن‌ها به خارج از این کشور نیز با مشکلاتی روبرو است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر