۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۲
کد خبر: ۷۲۷۹۳
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد توسط سازمان هواشناسی خبر داد و گفت: طبق این هشدار از بعدازظهر امروز ۲۹ خردادماه تا روز پنجشنبه یکم تیرماه با افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا روبه‌رو خواهیم بود.

به گزارش پایداری ملی به نقل از تسنیم، حامد یزدی مهر در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد توسط سازمان هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: طبق این هشدار از امروز بعدازظهر 29 خرداد ماه تا روز پنجشنبه یکم تیرماه با افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا روبه‌رو خواهیم بود.

وی تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته این کاهش کیفیت هوا به‌طور اخص برای امروز در مرکز و نیمه جنوبی و برای روز پنجشنبه در نواحی غربی و جنوب غربی استان تهران پدیدار خواهد شد.

یزدی مهر افزود: ضروری است افراد دارای بیماری‌های تنفسی و زمینه‌ای، کودکان و سالمندان، در مواقع خیزش گردوغبار و کاهش کیفیت هوا در فضای باز قرار نگیرند و حتی‌المقدور از تردد در محیط خارج از منزل اجتناب کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه با اشاره به اینکه طبق گزارش هواشناسی وزش باد شدید نیز در استان پیش‌بینی شده است در خصوص سازه‌های موقت نیز هشدار داد و متذکر شد: در زمان وقوع باد شدید احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال نیز دور از انتظار نیست لذا از شهروندان می‌خواهیم از پارک خودرو و قرار گرفتن زیر درختانی که احتمال ایجاد خطر دارند خودداری کنند.

یزدی مهر نسبت به مخاطره احتمال خسارت به تجهیزات شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی هشدار داد و گفت: از مالکین ذی‌نفعان این تجهیزات می‌خواهیم نسبت به استحکام این موارد اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اضافه کرد: اعضای ستاد مدیریت بحران در شهرستان‌های استان تهران با کاهش سطح کیفی هوا به حالت آماده‌باش خواهند بود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر