۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴
کد خبر: ۷۲۲۵۳
زارع‌پور:
وزیر ارتباطات گفت: اکنون سرعت اینترنت همراه در ایران حدود ۱۵ مگابایت است که برای اینترنت خانگی کمتر است، اما در تلاش هستیم تا سرعت را به سی-چهل برابر افزایش دهیم.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری تسنیم، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سرعت متوسط اینترنت موبایل حدود ۱۵ مگابایت بر ثانیه است. سرعت اینترنت خانگی البته کمتر است.

وی عنوان کرد: ما به‌دنبال این هستیم تا سرعت اینترنت را در استان‌های مختلف سی-چهل برابر بکنیم.

زارع‌پور گفت: از زمانی که طرح فیبر نوری برای کسب و کار‌ها آغاز شده است، سرعت هشتصد-نهصد مگابایتی به مشتریان داده شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که سرعت‌های چند صد مگابایت بر ثانیه ارائه شود و بیان داشت: در یک سال گذشته سرعت اینترنت افزایش یافته است.

وزیر ارتباطات هم‌چنین درباره بروز اختلال صبح امروز در اینترنت اظهار داشت: امروز اختلالی کوچک که به‌علت نقص و اخلال در یکی از اپراتور‌ها بود داشتیم که رفع شد.

زارع‌پور هم‌چنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا خود شما اینترنت بدون فیلتر دارید؟ گفت: نه، خط من هم مانند بقیه مردم است.

وی در پاسخ به اینکه بعضا کابران پیام‌رسان‌های داخلی از کندی این نرم‌افزار‌ها انتقاد دارند، عنوان کرد: هر نرم افزار اعم از داخلی و خارجی برای همگام‌سازی و آماده‌سازی چند ثانیه زمان نیاز دارد؛ برخی از پلتفرم‌های داخلی قابلیت‌های بیشتری از پلتفرم‌های خارجی دارند. در پیام‌رسان‌های مشکل خاصی نداریم و دست‌کمی هم از نرم‌افزار‌های خارجی ندارد؛ برخی پلت‌فرم‌های داخلی حتی قابلیت‌هایی بیش از پیام‌رسان‌های خارجی دارند.

وزیر ارتباطات عنوان کرد: نباید خودمان خودمان را تحقیر کنیم؛ ممکن است اشکالی هم وجود داشته باشد و پیام‌رسان‌های داخلی با تکیه بر توانمندی ایرانی و شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند. روند کلی پیام‌رسان‌های داخلی رو به رشد است و اینکه توانسته‌اند چند ۱۰ میلیون نفر را در روز میزبانی کنند، اتفاق بزرگی در کشور است. ما قبلا تجربه میزبانی از چند میلیون کاربر را نداشتیم که این تجربه در همین چندماه به‌وجود آمد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر