۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵
کد خبر: ۷۲۲۴۲
با رویکرد حفظ و ارتقای سطح آمادگی و هماهنگی بین ارگان‌های امدادی
مانور فرودگاه زاهدانتمرین کامل طرح اضطراری با رویکرد حفظ و ارتقای سطح آمادگی و هماهنگی بین ارگان‌های امدادی و امنیتی مشارکت کننده در طرح اضطراری در فرودگاه بین المللی شهدای زاهدان در زمان سانحه داخل فرودگاه، با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی تمرین کامل طرح اضطراری با رویکرد حفظ و ارتقای سطح آمادگی و هماهنگی بین ارگان‌های امدادی و امنیتی مشارکت کننده در طرح اضطراری در فرودگاه بین‌المللی شهدای زاهدان با موفقیت انجام شد.

مهدی خسروی بنجار مدیرکل فرودگاه‌های استان سیستان‌وبلوچستان با اعلام این خبر گفت: با هدف ارزیابی توانایی‌ها و تمرین وظایف ارگان‌های درگیر در شرایط اضطراری، ایجاد آمادگی بیشتر در چگونگی مدیریت بحران در وضعیت‌های مختلف اضطراری، آشنایی مدیریت و کارکنان فرودگاه با سایر ارگان‌های درگیر در شرایط اضطراری و خدمات یکدیگر، اطمینان از فراهم بودن تجهیزات مورد نیاز، شناسایی و رفع نواقص احتمالی بالقوه، افزایش توان عملیاتی در هنگام بروز سوانح احتمالی این تمرین انجام شد.

خسروی بنجار در ادامه افزود: دراین تمرین با بةکارگیری خودرو‌ها و تجهیزات پیشرفته اطفاء حریق و امداد و نجات فرودگاهی توسط نیرو‌های مجرب در ایستگاه آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما فرودگاه بین المللی شهدای زاهدان و نیرو‌های امدادرسان و آتش نشانی شهر، هلال احمر و اورژانس، میزان آمادگی نیرو‌ها و تجهیزات برای مدیریت سوانح فرودگاهی، ارزیابی شد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای چنین تمرین هایی، هر دو سال یکبار می‌تواند علاوه بر افزایش توانایی نیرو‌های عملیاتی، کاهش خسارات ناشی از حوادث را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان؛ پس از انجام تمرین طرح اضطراری، نقاط قوت و ضعف در موضوعات فرماندهی، هماهنگی و ارتباطات طی جلسه ارزیابی سطح کیفی با حضور مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، مدیرکل فرودگاه‌های استان، نماینده دادستان، فرمانده هان ارگان‌های نظامی و انتظامی و مسئولین کلیه ارگان‌های دخیل در این تمرین مورد بررسی قرار گرفت.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر