۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶
کد خبر: ۷۱۴۴۷
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان خبر داد:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان با بیان جایگاه پدافند غیر عامل در حوزه حمل و نقل جاده‌ای گفت: پدافند غیر عامل، مجموع اقدام‌هایی که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها می‌شود.

به گزارش پایداری ملی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (هرمزگان)،‌عباس شرفی با اشاره به تجارب و شواهد ثبت شده در جنگهای اعصار گذشته تاریخ بشری و قرن حاضر گفت: این مبحث، نمونه‌های مستدل و انکار ناپذیری است که اهمیت حیاتی پدیده ” دفاع غیرعامل“ را آشکار و ثابت می‌نمایدوی مهم‌ترین دلیل اهمیت پدافند غیر عامل را صرفه‌جویی کلان اقتصادی و ارزی در حفظ تجهیزات و تسلیحات بسیار گران قیمت نظامی عنوان کرد و افزود: حفظ مراکز حیاتی و حساس اقتصادی، سیاسی، نظامی، ارتباطی، مواصلاتی، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، بنادر، فرودگاه‌ها، مجتمع‌های صنعتی نیازمند پدافند غیر عامل هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان تصریح کرد: استان هرمزگان یکی از استان‌های استراتژیک و قطب اقتصادی کشور بوده و در صورت تهدید هر کدام از زیر ساخت‌ها مستقر در این استان، کشور را متأثر می‌نماید لذا اجرای ضوابط و مقررات پدافند غیر عامل در این استان را چند برابر می‌کند.

عباس شرفی افزود: ایجاد سازه‌های امن یکی از حوزه‌های پدافند غیر عامل است و یکی از ۱۵ اصل پدافند غیر عامل مقاوم سازی سازه‌های حیاتی است.

ایشان در ادامه به تشریح عملکرد ۶ ماهه این حوزه در اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان پرداخت. عباس شرفی از برگزاری بیش از ۵ جلسه مستمر، دو دوره آموزشی در اداره کل پدافند غیر عامل به همراه برگزاری و آموزش مبانی این دوره در اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، نظام مهندسی ساختمان، شهرداری بندرعباس و برگزاری دو رزمایش مهم در اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان از دیگر اقدامات حوزه پدافند غیر عامل، شروع مطالعات پدافند غیر عامل در حوزه پلهای بزرگ و تونل‌ها، شرکت در جلسات پدافند غیر عامل درکارگروه ها که عضو اصلی هستیم و ارائه مطالب و نظرات در جهت پیشبرد اهداف کارگروه در اختیار گذاشتن سامانه تصویری و نظارتی به حراست و سرور مربوطه، بستن درگاها USB برای جلوگیری از ورود ویروس به داخل مجموعه، تنقیه و لایروبی پلهای بزرگ، پاکسازی قنو ها محورهای مواصلاتی و چندین از دیگر اقدامات این اداره کل در کارگروه تخصصی حمل و نقل و جا به جایی بوده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر