۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
کد خبر: ۷۱۲۸۱
یک کارشناس مسائل خانواده در نشست تخصصی زنان و پدافند غیرعامل:
استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خانواده گفت: امروز باید در مقابل جنگ نرم علیه حجاب اسلامی زمینه مصونیت‌ جامعه را فراهم کنیم و از راه‌حل‌های تحقق این مهم، پاسخ به شبهات جوانان در مراکز آموزشی و انجام اقدامات فرهنگی است که تمام دستگاه‌های اجرایی در این زمینه باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی پایداری ملی، دومین نشست تخصصی زنان و پدافند غیرعامل با حضور جمعی از بانوان فعال و فرهیخته کشور با هدف تبیین نقش ها و وظایف زنان در موضوع پدافند غیرعامل برگزار گردید. در این نشست تخصصی به سه موضوع کلیدی خانواده امن مصون و پایدار با محوریت مادر، حجاب و عفاف اسلامی و امنیت در جامعه و همچنین جنگ جمعیت پرداخته شد.

طاهره همیز، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خانواده نیز در این نشست با اشاره به نگاه رژیم پهلوی به موضوع حجاب، گفت: پهلوی از مخالفان جدی رشد اجتماعی زنان بود. در حالیکه اسلام پایه‌گذار آزادی زن در تمام ابعاد وجودی اوست و با پیروزی نظام جمهوری اسلامی شاهد حضور فعال زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، علمی و اقتصادی هستیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری منطق حکومتی و تمدنی نظام جمهوری اسلامی را جمع آرای مردم و معارف الهی عنوان می‌کنند، گفت: در چندین سوره قرآن کریم مستقیما به موضوع حجاب اشاره شده در حالی که تربیت تقوا در مردان نیز باید در اولویت باشد چراکه حجاب امری ذاتی است.

همیز در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بدحجابی اشاره کرد و گفت: توجه به راهکارهای دختران و پسران نوجوان و همچنین پیشنهادات مردم در راستای مردمی سازی بحث حجاب باید در اولویت قرار گیرد در حالی که نقش پدافند غیرعامل به عنوان شناسایی تهدیدات پیش از وقوع حادثه نیز در این بخش حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه آثار و ابعاد مختلف حجاب در سنین مختلف باید برای زنان و مردان تبیین شود، گفت: امروز باید در مقابل جنگ نرم علیه حجاب اسلامی زمینه مصونیت‌ جامعه را فراهم کنیم و از راه‌حل‌های تحقق این مهم، پاسخ به شبهات جوانان در مراکز آموزشی و انجام اقدامات فرهنگی است که تمام دستگاه‌های اجرایی در این زمینه باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر