کد خبر: ۶۱۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
سردار جلالی در آئین تکریم مرحوم سردار دکتر زارعی:
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه سردار دکتر زارعی نشان داد که پاسداری به لباس نیست بلکه به تفکر، عقیده و باور است، گفت: سردار زارعی همواره یک پاسدار نمونه سال 58 باقی ماند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پدافند غیرعامل کشور، آئین تکریم شخصیت انقلابی سردار جانباز مرحوم دکتر علی اصغر زارعی جانشین سابق سازمان پدافند غیرعامل کشور، با حضور سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، دکتر سعید جلیلی، مشاور مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، خانواده مرحوم دکتر زارعی و جمعی از مقام کشور و لشکری، به صورت محدود و با رعایت ضوابط بهداشتی و به صورت مجازی به میزبانی سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.

سردار جلالی در این مراسم با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مرحوم دکتر علی اصغر زارعی این مراسم را بهانه‌ای برای بزرگ مردی دانست که می توان وی را شهید راه خدمت به کشور نام نهاد و اظهار داشت: . مرحوم دکتر سردار زارعی، 8 سال دفاع مقدس را به طور کامل در جبهه‌ها حضور داشت و هرجا به وی تکلیف می‌شد حضور پیدا می‌کرد.

وی با اشاره به نقش اساسی سرداردکتر زارعی در شناخت تخصصی جنگال و زیرساختهای الکترونیکی در جنگ گفت: اقدامات شایان توجه این مرحوم چه در ابتدا و چه  در انتهای جنگ، بخشی بزرگ از ارتباطات در جنگ هشت ساله را سامان بخشی کرد و در پیروزی رزمندگان اسلام نقش پررنگی ایفا کرد.

 وی با بیان اینکه سردار دکتر زارعی غیر از افتخار جانبازی، دو سند افتخار مهم نیز در کارنامه خود جای داده اند گفت: برخورد قاطع با فرد رشوه دهنده در مجلس و گریه‌های از سر عشق و تعصب نسبت به کشور در جریان تصویب برجام از جمله شواهدی براین مدعاست که پاسداری به لباس نیست بلکه به تفکر، عقیده و باور است. 

راز گریه‌های سردار دکتر زارعی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه راز گریه‌های سردار دکتر زارعی از نبود صداقت در برخی افراد بود، تصریح کرد:  شاید راز و رمز گریه‌های وی از آینده برجام بود که با بصیرت سیاسی و روشن می‌دید که چه اتفاقاتی در آینده روی خواهد داد.

سردار جلالی با بیان اینکه گریه آن مرحوم از اعتمادی بود که برخی به امضای دشمنان داشتند تصریح کرد: گریه ایشان ناشی از ولایت پذیری ایشان بود که معنای حرف مقام معظم رهبری را که فرمودند به غربی‌ها اعتماد ندارم را درک کردند. بنابراین این گریه را می‌توان به عنوان سنبل غیرت ملی و عزت در ادبیات سیاسی کشور بازشناسی کرد.

سردار زارعی همواره یک پاسدار سال 58 باقی ماند

وی با بیان اینکه با مرحوم زارعی با وجود تمام پست و مقام‌هایی که برعهده داشت ولی همچنان یک پاسدار سال 58 باقی مانده بود و همه ویژگی‌های یک پاسدار نمونه را دارا بود و حفظ کرده بود. مجاهدت، صداقت و اخلاص او مثال زدنی بود.

دکتر زارعی مبدع بسیج اساتید بود 

سردار جلالی با بیان اینکه سردار زارعی، با ایجاد بسیج اساتید، توانست تشکلی منسجم از اساتید انقلابی را سازماندهی کند تا این توان برای کمک به دولتها برای تولید طرح، ایده و پیشنهاد یک بازوی کارآمد باشد تصریح کرد: مرحوم سردار دکتر زارعی به بسیج اساتید هویت دادند و این تشکل در دوران و بزنگاه‌های تاریخی حیات انقلاب اسلامی بسیار موثر بوده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه هنگامی که خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و ایشان را به عنوان جانشین سازمان معرفی کردیم رهبر معظم انقلاب به ایشان فرمود: «آقای زارعی خوب کاری کردید آمدید سازمان پدافند غیرعامل، اینجا محل خدمت است.» ادامه داد: پس از این جمله حضرت آقا من احساس کردم یک آرامشی در وجود ایشان به وجود آمد. این نشان از ولایت مداری و باور عمیق ایشان به ارزش‌های انقلاب است.

شکست راهبرد فشار حداکثری نظام سلطه

وی با اشاره به اینکه در چند وقت اخیر دو عزیز موثر در عرصه های پدافند غیرعامل را از دست دادیم تصریح کرد: شهید فخری زاده، مردی از تبار تخصص در حوزه‌های شناخت تهدیدات نوین و چهره تاثیرگذار در مباحث پدافند غیرعامل مانند حوزه پدافند زیستی و پرتوی بودند. این دو عزیز بزرگوار هر دو دانشمندانی بودند که فقدان ایشان ثلمه ای به پدافند غیرعامل وارد کرد. امیدواریم شاگردان و نخبگانی که در مکتب ایشان پرورش یافته‌اند در آینده نزدیک جایگزین‌هایی شایسته برای آنان باشند.

الگوی «مقاومت فعال» دشمن را مغلوب کرده است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به شکست راهبرد فشار حداکثری نظام سلطه با استفاده از راهبرد مقاومت فعال که مقام معظم رهبری در دستور کار قرار دادند، تصریح کرد: دنیا از مقاومت ایران اسلامی در شگفت است و شکست دشمن در عرصه‌های مختلف نشان از این است که مقاومت فعال ما جواب داده است و راهبرد قوی شدن توانسته است ما را در سخت ترین تحریم حتی در زمینه دارو و درمان با وجود شرایط حاد بحران کرونا به جایی برساند که در بسیار از موارد مانند کیت تشخیصی و واکسن به برکت خون شهید فخری زاده همگام با دنیا به پیش برویم.

وی با بیان اینکه درماندگی آمریکا، یعنی دیگر تیری در ترکش او نمانده است که علیه ما به کار نگرفته باشد، تصریح کرد: نشانه‎های پیروزی در حال هویدا شدن است و این حاصل مقاومت جانانه ملت ایران است.

پاسخ ایران اسلامی به تهدیدات، جدی خواهد بود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه پاسخ ایران اسلامی به تهدیدات، جدی خواهد بود، تصریح کرد: عدم پاسخ به دشمنان آنها را دچار اشتباه محاسباتی می‌کند. رویکرد قوی شدن یعنی مقاوم شدن در برابر تهدیدات و توانمند شدن در پاسخ دادن به تهدیدات. البته این پاسخ الزاما نظامی و امنیتی نیست بلکه می تواند عرصه‌های گسترده ای مقل مباحث قانونی را شامل شود.

نیازمند تغییر پارادایم در مساله هسته‌ای هستیم

وی با بیان اینکه مصوبه اخیر مجلس و طرح راهبردی برای لغو تحریم در واقع پاسخ قاطع ملت ایران به اقدامات تهدیدآمیز دشمن است، تصریح کرد: نیازمند تغییر پارادایم در مساله هسته‌ای هستیم. ما تمام تعهدات در برجام را انجام دادیم در حالیکه یکی از پیشنهادات مرحوم سردار دکتر زارعی در زمان تصویب برجام این بود که حداقل گام به گام جلو برویم که متاسفانه گوش شنوایی نبود. در حالیکه که اگر این توصیه آن مرحوم را گوش می‌دادیم شاید شرایط به گونه دیگری رقم می‌خورد.

سردار جلالی با بیان اینکه پاسخ ما به اقدام دشمنان مانند طرح راهبردی مجلس باید با یک صدای واحد و قوت ارائه شود، تصریح کرد: این یک تصمیم و اراده ملی است و این سبب می شود ما در برخورد با دشمنان دست بالا را حفظ کنیم. خون شهید فخری زاده و راه و رسم مرحوم سردار دکتر زارعی روحیه‌ای به ملت و مجلس ما داد که با صلابت در راه ارتقای بازدارندگی کشور عزیزانمان گام برداریم.

مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: