کد خبر: ۵۴۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
یک کارشناس اقتصادی اعلام کرد که عملکرد بازارهای سهام بین‌المللی طی هفته گذشته بسیار شبیه به اتفاقاتی است که پیش از وقوع رکود بزرگ اقتصادی سال 2008 در جهان رخ داده است.
راشاتودی نوشت، نیک بهاتیا کارشناس مؤسسه تانترا لبز گفت: وزارتخانه‌های خزانه‌داری‌ و اقتصاد کشورهای مختلف جهان طی هفته‌های گذشته عملکرد مناسبی را در مدیریت بازارهای سهام نداشته است.

وی گفت: بانک مرکزی فدرال آمریکا برای بازخرید اوراق قرضه دولتی این کشور طی هفته گذشته به صورت شبانه 75 میلیارد دلار اختصاص داد.

این کارشناس اقتصادی می‌گوید: عملکرد وزارتخانه‌های خزانه‌داری و اقتصاد کشورها به خصوص آمریکا طی هفته گذشته بسیار شبیه به عملکرد آنها پیش از بحران اقتصادی سال 2008 است که شاهد آن بودیم که بسیاری از بانک‌های بزرگ بین‌المللی نظیر بیر استیرنز و لهمان برادرز که در اقتصاد جهانی از وزن بسیار بالایی برخوردار بودند سقوط کرده و ورشکست شدند.

بهاتیا پیش‌بینی کرد که بحران بعدی از سقوط یک بانک بزرگ اروپایی آغاز خواهد شد.

این کارشناس اقتصادی در این باره گفت: پیش‌بینی در این زمینه سخت است اما من حدس می‌زنم بحران از ورشکستگی و سقوط یک بانک بزرگ اروپایی آغاز می‌شود. طی سال‌های گذشته ما شاهد مشکلاتی جدی در نظام بانکی اروپا بوده‌ایم و احتمالا بحران از جایی نظیر فرانسه، آلمان و یا سوئیس شروع می‌شود.
منبع: فارس
برچسب ها: بورس ، رکود اقتصادی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: