۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
کد خبر: ۵۳۱۵۰
رئیس انجمن علمی پدافند غیرعامل مازندران با تاکید بر ممنوعیت هرگونه فعالیت سیاسی، جناحی و انتخاباتی، گفت: اگر انجمن سیاسی و جناحی شود، عملکرد مناسب و مثبتی ندارد.
به گزارش پایداری ملی، امیر طاها خلعتبری یکشنبه‌شب در نخستین نشست جمعی از خبرنگاران انجمن‌های علمی پدافندغیرعامل شهرستان‌های استان مازندران، اظهار کرد: حدود 20 هزار ان.جی.او در کشور داریم که در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند.

وی افزود: پدافند یا دفاع یک امر نظامی است ولی پدافند غیرعامل دفاع غیرنظامی است که همه دستگاه‌های نظامی، غیرنظامی، دولتی و مردم در آن مشارکت و همکاری دارند، در کشور ما دولت با سازوکارهایی سازمان پدافند غیرعامل و ادارات کل را تعبیه و در استانداری‌ها نیز با ایجاد اداره کل و انتصاب مدیران کل این امر را رسمیت بخشید.

رئیس انجمن علمی پدافند غیرعامل مازندران، تصریح کرد: انجمن‌های علمی پدافند غیرعامل همراه با پژوهش محوری در کنار دولت و شورای پدافند غیرعامل شهرستان به عنوان مستشاران پدافند غیرعامل و بازوی اجرایی به پیمان‌کاران معرفی شده از دستگاه‌های اجرایی، شرح خدمات و الزامات را ابلاغ می‌کنند.

این مسوول با بیان اینکه معمولا در زمان بروز بحران خدمات‌دهی لازم وجود دارد اما تداخل وظایف و نبود برنامه ریزی درست، ارائه خدمات را ضعیف تلقی می‌کند، خاطرنشان کرد: وظایف رسانه‌ها و خبرنگاران در این مواقع دو چندان می‌شود که باید با ایجاد تعامل دو سویه، اطلاعات صحیح را منعکس و در مردم باور ایجاد کنند.

خلعتبری از دیگر وظایف رسانه‌ها به ویژه خبرنگاران انجمن‌های علمی پدافند غیرعامل را ایجاد موج در موضوع پدافند غیرعامل و توجه دادن مسوولان و مردم، رصد بحران و ارائه مشاوره و راهکار در مدیریت و کنترل بحران عنوان کرد.

 وی افزود: چون نگاه پدافندغیرعامل تهدید محور و نگاه دولت فرصت محور است، انجمن علمی پدافند غیرعامل وظیفه ایجاد پیکره در کنار فرمانداری و مدیریت بحران به منظور کمک علمی دارد.

این مسؤول در پایان اعضای انجمن علمی پدافند غیرعامل را از فعالیت‌های سیاسی، جناحی و انتخاباتی منع کرد و گفت: فعالیت‌های مذکور برای انجمن و اعضای آن ممنوع است زیرا در این صورت نمی‌توان عملکرد مناسب و مثبتی داشته باشد و در صورت فعالیت اعضا با آنان قطع همکاری می‌شود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر