۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
کد خبر: ۴۹۵۴۳
گروه استان‌ها ــ رئیس بنیاد مسکن با اشاره به نوسازی و بازسازی ۷۰هزار واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده گفت: ۲هزار و ۵۰۰میلیارد تومان اعتبارات قرض‌الحسنه و همچنین حدود یک‌هزار و ۳۰۰میلیارد تومان کمک بلاعوض پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایداری ملی، علیرضا تابش ظهر امروز در حاشیه کلنگ‌زنی یک‌هزار واحد مسکونی احداثی در مناطق سیل‌زده استان گلستان اظهارداشت: در مرحله نخست در سطح کشور ساخت و تعمیر 70 هزار واحد مسکونی را متعهد شدیم که کار این واحدها تا پایان سال انجام می‌شود.

وی گفت: از این تعداد 30 هزار واحد مسکونی احداثی و 40 هزار واحد مسکونی تعمیری هستند. همچنین 42 هزار مورد نیز کمک معیشتی دریافت می‌کنند.

رئیس بنیاد مسکن کشور با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه برای ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده خاطرنشان کرد: دوهزار و 500 میلیارد تومان اعتبارات قرض‌الحسنه و همچنین حدود یک‌هزار و 300 میلیارد تومان نیز کمک بلاعوض پیش‌بینی شده است.

وی گفت: پرداخت این تسهیلات و کمک‌های بلاعوض در هیئت دولت مصوب شده و از سوی بانک مرکزی بین بانک‌های استان‌های سیل‌زده توزیع شده است.

تابش سهمیه استان گلستان را از تسهیلات قرض‌الحسنه نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی 460 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: دستورالعمل جدیدی برای پرداخت منابع قرض‌الحسنه با دوره بازپرداخت 15ساله موردنیاز بود که امروز در وزارت کشور این دستورالعمل به‌تصویب رسید.

وی ادامه داد: در استان گلستان با همت مسئولان بنیاد مسکن کار خوب پیش رفته اما توقع ما بیشتر است. بخشی از این مسئله مربوط به ماندابی طولانی سیلاب در این استان است. شب گذشته جلسه‌هایی با ستادهای بازسازی داشتیم و با همکاری استان‌های خراسان رضوی و گیلان که معین استان هستند امیدواریم کارها سرعت بیشتری بگیرد.

رئیس بنیاد مسکن ‌با اشاره به پرداخت کمک‌هزینه اجاره منزل مسکونی به سیل‌زدگان گفت: دولت برای این بخش در روستاها 6 میلیون تومان و در شهرها 12 میلیون تومان کمک‌هزینه اجاره در نظر گرفته است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر