پایداری ملی

نشست هم اندیشی پیرامون راهکارهای علمی مقابله با آفت شب پره در قرارگاه زیستی مازندران

نشست هم اندیشی پیرامون راهکارهای علمی مقابله با آفت شب پره در قرارگاه زیستی مازندران

جلسه هم اندیشی تدوین راهکارهای علمی مقابله با بیماری های حوزه زیستی صبح روز شنبه هفته جاری در مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی مازندران برگزار شد.
استمرار فرهنگ سازي و آموزش روش هاي پدافند غيرعامل به شهروندان از عوامل كاهش آسيب هاي احتمالي در زيرساخت ها و دارايي شهرها

استمرار فرهنگ سازي و آموزش روش هاي پدافند غيرعامل به شهروندان از عوامل كاهش آسيب هاي احتمالي در زيرساخت ها و دارايي شهرها

در اين نشست مهندس كريمي معاون امور شهري سازمان پدافند غيرعامل كشور در دیدار با مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران و شهردار ساری گفت: اين سازمان با تشكيل كميته هاي تخصصي در زمينه طرح جامع پدافند غيرعامل شهري ، آموزش هاي تخصصي و عمومي كاركنان و رزمايش تخليه اضطراري را اجرايي خواهد نمود.
سومین جلسه مشترک شورای پدافند غیرعامل  و قرارگاه زیستی مازندران برگزار شد

سومین جلسه مشترک شورای پدافند غیرعامل و قرارگاه زیستی مازندران برگزار شد

سومین جلسه شورای پدافند غیرعامل و قرارگاه زیستی مازندران در روز پنجشنبه هفته گذشته به ریاست معاون محترم سیاسی،امنیتی و اجتماعی و جانشین رئیس شورای پدافند غیرعامل استان در محل سالن شماره 2 استانداری برگزار شد.
ضرورت بکارگیری فناوری های نوین در برابر مخاطرات زیستی
نبوی، مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران تاکید کرد
دومین نشست تخصصی ادواری دبیران کمیته های شهرستانی پدافندغیرعامل استان صبح روز دوشنبه مورخ 26/4/96 در محمودآباد برگزار شد. مدیرکل پدافندغیرعامل با اشاره به مخاطرات زیستی فراروی کشور ضرورت بکارگیری از فناوری های نوین را اجتناب ناپذیر دانست و از تولید و بکارگیری سامانه اورژانس سیار پدافندغیرعامل نوین (CBRNE) در قرارگاه زیستی کشور خبر داد. نبوی با توجه به شیوع
در حوزه پدافند غير عامل همه بخش ها بايد متعهدانه عمل کنند/شوراي پدافند غير عامل بايد بهنگام وارد عمل شود
استاندار مازندران در دومین جلسه شورای پدافند غیرعامل و قرارگاه زیستی استان:
دکتر فلاح با اشاره به اهمیت اقدامات پدافند غیرعامل در کاهش آسیب ها در سطح استان خواستار پایش و ارزیابی اقدامات دستگاههای اجرایی استان در راستای کاهش آسیب ها توسط اداره کل پدافند غیرعامل شد و بر لزوم پیش بینی و آمادگی لازم دستگاهها برای پیشگیری و مقابله با هرگونه مخاطرات بویژه مخاطرات زیستی تاکید کرد.
مجتمع اسکان اضطراری درشهرهای مازندران احداث می شود
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران:
مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری مازندران گفت: برای اسکان اضطراری چهار شهر در شرق، غرب و مرکز استان چهار میلیارد تومان اعتبار پیشنهاد شد و با تخصیص اعتبار، این طرح عملیاتی می شود.
آموزش و آگاهی سازی مردم نسبت به بیماری های مشترک انسان و دام باید با نگرش و رویکرد جدید انجام شود
نبوی، مدیر کل پدافند غیرعامل مازندران
دومين جلسه كارگروه جهاد كشاورزي پدافندغيرعامل مازندران با محوريت بررسي آخرين وضعيت بيماريهاي تب كنگو، تب برفكي و آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان، در تاريخ هفتم تیرماه با حضور نبوي مديركل پدافندغيرعامل در محل سازمان جهاد كشاورزي استان برگزار شد.
رئیس انجمن علمی پدافند غیر عامل استان مازندران منصوب شد + حکم
طی حکمی از سوی سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل ایران ، امیر طاها خلعتبری بعنوان رییس انجمن علمی پدافند غیر عامل استان مازندران منصوب شد
کارگاه آموزشی پیشگیری و مقابله با باج افزار
اداره کل پدافند غیرعامل مازندران برگزاری کرد؛
در این کارگاه آموزشی دکتر اسدپور عضو هیات علمی دانشگاه مازندران و رئیس مرکز آپا استان به بیان چگونگی عملکرد بدافزارها و باج افزارها و راهکارهای اساسی یرای مقابله با آن و همچنین چگونگی هزینه سازمانها در این راستا پرداخت و اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از این حملات را مورد بحث و بررسی قرار داد.
لزوم همکاری همه دستگاه‌های اجرایی استان برای پیشگیری تب کریمه کنگو
در جلسه شورای پدافند غیرعامل مازندران مطرح شد؛
دبیر شورای پدافند غیرعامل با اشاره به وقوع تهدیدات فناوری پایه ،باج افزار واناکریپت را یک بدافزار خطرناک دانست و خاطر نشان کرد با توجه به حجم وسیع آلودگی در 100 کشور و همچنين در ايران، لزوم گرفتن فايل پشتيبان (backup)، بروز رسانی آنتی ویروس و ویندوز ، آفلاین نمودن ارائه خدمات در سطح دستگاه های اجرایی را از راههای مقابله با این بدافزار خطرناک دانست و بر لزوم هوشیاری توسط دستگاه های اجرایی تاکید کرد.
افزایش توانمندی عملیاتی منطقه ساری با ۷۸۰۰ نفر ساعت آموزش
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری خبر داد :
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت : تعداد ۹۴ دوره تخصصی و عمومی آموزش های واکنش در شرایط اضطراری و پدافند غیر عامل ، ایمنی و آتش نشانی ، بهداشت و محیط زیست در سال ۹۵ برگزار شد .
مدیر کل پدافند غیرعامل مازندران با فرمانده سپاه کربلا دیدار کرد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران در دیدار با سردار فرماندهی سپاه کربلا که صبح روز سه شنبه مورخه 96/1/29 در محل سپاه کربلا برگزار شد ضمن تقدیر از زحمات مجموعه بسیج و سپاه در نهادینه سازی موضوع پدافند غیرعامل ،آموزش را یک ضرورت انکار ناپذیر در بحث فرهنگ سازی دانست که در سطح بسیج در سطح مطلوبی به انجام رسیده است.
مدیر کل پدافند غیرعامل مازندران با فرمانده سپاه کربلا دیدار کرد.
اداره کل پدافندغیرعامل استان مازندران
مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران در دیدار با سردار فرماندهی سپاه کربلا که صبح روز سه شنبه مورخه 96/1/29 در محل سپاه کربلا برگزار شد ضمن تقدیر از زحمات مجموعه بسیج و سپاه در نهادینه سازی موضوع پدافند غیرعامل ،آموزش را یک ضرورت انکار ناپذیر در بحث فرهنگ سازی دانست که در سطح بسیج در سطح مطلوبی به انجام رسیده است.
اقدامات تخصصی در حوزه پدافند غیرعامل مستلزم تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی هوشمندانه می باشد
مدیر کل پدافندغیرعامل استان مازندران:
دبیر شورای پدافند غیرعامل استان مازندران از آموزش 81400 نفر ساعت آموزش در سال گذشته خبر داد و گفت در سال 96 اولویت اساسی پدافند غیرعامل انجام اقدامات تخصصی در حوزه پدافند غیرعامل می باشد که در راستای دستیابی به اهداف برنامه ای مستلزم تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی هوشمندانه می باشد . نبوی ضمن برشماری حوزه گستره پدافند غیرعامل خواستار اهتمام ویژه در اجرای برنامه های اولویت دار متناسب با نوع تهدیدات شد .
ساخت و سازها جزیره ای شده است/ «مازندران» رکوردار تخلفات ساختمانی
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران:
رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با بیان اینکه تاکنون در زمینه بومی سازی مقرارت ملی ساختمان اتفاقی رخ نداده است گفت: ساخت و ساز در استان به صورت جزیره ای انجام می شود.
جدی نگرفتن پدافند غيرعامل ، خطای راهبردی در حوزه مديريت
ساری؛
جدی نگرفتن پدافند غيرعامل ، خطای راهبردی در حوزه مديريت است.
تقدير مديركل پدافندغيرعامل استان مازندران از مهندسين اداره كل در روز مهندس
بمناسبت پنجم آذر، روز بزرگداشت خواجه نصير طوسي (روز مهندس) ، جلسه تقدير از مهندسين اداره كل پدافندغيرعامل استانداري مازندران در دفتر مديركل برگزار شد.
25 درصد شبکه‌های برق مازندران فرسوده است
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران:
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: تقریباً 25 درصد از شبکه‌های استان فرسوده و قدمت آن‌ها بالای 30 سال است.
ضرورت معماری دقیق صنعت برق
معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور:
تهدیدات فناورانه در شبکه های مجازی و نرم افزاری توزیع برق و تهدیدات امنیتی و نظامی از مهمترین عوامل خطرزا در شبکه توزیع برق است.
برگزاری مانور طرح اضطراری فرودگاه دشت ناز ساری+تصاویر
مازندران؛
مانور طرح اضطراری در فرودگاه بین المللی ساری با حضور مدیر کل پدافندغیرعامل و مدیر کل بحران استان مازندران و مدیر کل مدیریت بحران و پدافندغیرعامل فرودگاه های کشور و جمعی از مسئولین استان مازندران و گلستان طبق سناریو از پیش تعریف شده برگزار گردید.
برگزاری مانور پدافند غیر عامل پناهگیری و تخلیه اضطراری و آمادگی در مقابل بلایای طبیعی در استان مازندران+تصاویر
اداره کل پدافندغیرعامل استان مازندران
این مانور ابتدا به صورت آزمایشی در روز یکشنبه و مانور اصلی در روز چهارشنبه با موفقیت اجرا شد
وزیر نفت: مردم مازندران با قطعی گاز مواجه نمی‌شوند
در دیدار با نمایندگان استان مازندران مطرح شد؛
نماینده مردم بهشهر و نکا در مجلس با اشاره به دیدار شب گذشته نمایندگان مازندران با وزیر نفت گفت که وزیر در این جلسه متعهد شده که مردم مازندران با قطعی گاز یا افت فشار گاز مواجه نشوند.
مصرف سوخت در مازندران بالا است
معاون استاندار مازندران:
روند دوگانه سوز کردن نانوایی ها هنوز مناسب نیست و باید فرمانداران به طور جدی این مسئله را دنبال کنند. اگر در مدیریت فضا به پیوست پدافند غیر عامل توجه کنیم در بسیاری از مشکلات و بحران ها کمترین آسیب را خواهیم دید.
آخرین اخبار 
آرشیو