پایداری ملی

افزایش توانمندی عملیاتی منطقه ساری با ۷۸۰۰ نفر ساعت آموزش

افزایش توانمندی عملیاتی منطقه ساری با ۷۸۰۰ نفر ساعت آموزش

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت : تعداد ۹۴ دوره تخصصی و عمومی آموزش های واکنش در شرایط اضطراری و پدافند غیر عامل ، ایمنی و آتش نشانی ، بهداشت و محیط زیست در سال ۹۵ برگزار شد .
مدیر کل پدافند غیرعامل مازندران با فرمانده سپاه کربلا دیدار کرد.

مدیر کل پدافند غیرعامل مازندران با فرمانده سپاه کربلا دیدار کرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران در دیدار با سردار فرماندهی سپاه کربلا که صبح روز سه شنبه مورخه 96/1/29 در محل سپاه کربلا برگزار شد ضمن تقدیر از زحمات مجموعه بسیج و سپاه در نهادینه سازی موضوع پدافند غیرعامل ،آموزش را یک ضرورت انکار ناپذیر در بحث فرهنگ سازی دانست که در سطح بسیج در سطح مطلوبی به انجام رسیده است.
مدیر کل پدافند غیرعامل مازندران با فرمانده سپاه کربلا دیدار کرد.

مدیر کل پدافند غیرعامل مازندران با فرمانده سپاه کربلا دیدار کرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران در دیدار با سردار فرماندهی سپاه کربلا که صبح روز سه شنبه مورخه 96/1/29 در محل سپاه کربلا برگزار شد ضمن تقدیر از زحمات مجموعه بسیج و سپاه در نهادینه سازی موضوع پدافند غیرعامل ،آموزش را یک ضرورت انکار ناپذیر در بحث فرهنگ سازی دانست که در سطح بسیج در سطح مطلوبی به انجام رسیده است.
اقدامات تخصصی در حوزه پدافند غیرعامل مستلزم تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی هوشمندانه می باشد
مدیر کل پدافندغیرعامل استان مازندران:
دبیر شورای پدافند غیرعامل استان مازندران از آموزش 81400 نفر ساعت آموزش در سال گذشته خبر داد و گفت در سال 96 اولویت اساسی پدافند غیرعامل انجام اقدامات تخصصی در حوزه پدافند غیرعامل می باشد که در راستای دستیابی به اهداف برنامه ای مستلزم تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی هوشمندانه می باشد . نبوی ضمن برشماری حوزه گستره پدافند غیرعامل خواستار اهتمام ویژه در اجرای برنامه های اولویت دار متناسب با نوع تهدیدات شد .
ساخت و سازها جزیره ای شده است/ «مازندران» رکوردار تخلفات ساختمانی
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران:
رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با بیان اینکه تاکنون در زمینه بومی سازی مقرارت ملی ساختمان اتفاقی رخ نداده است گفت: ساخت و ساز در استان به صورت جزیره ای انجام می شود.
جدی نگرفتن پدافند غيرعامل ، خطای راهبردی در حوزه مديريت
ساری؛
جدی نگرفتن پدافند غيرعامل ، خطای راهبردی در حوزه مديريت است.
تقدير مديركل پدافندغيرعامل استان مازندران از مهندسين اداره كل در روز مهندس
بمناسبت پنجم آذر، روز بزرگداشت خواجه نصير طوسي (روز مهندس) ، جلسه تقدير از مهندسين اداره كل پدافندغيرعامل استانداري مازندران در دفتر مديركل برگزار شد.
25 درصد شبکه‌های برق مازندران فرسوده است
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران:
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: تقریباً 25 درصد از شبکه‌های استان فرسوده و قدمت آن‌ها بالای 30 سال است.
ضرورت معماری دقیق صنعت برق
معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور:
تهدیدات فناورانه در شبکه های مجازی و نرم افزاری توزیع برق و تهدیدات امنیتی و نظامی از مهمترین عوامل خطرزا در شبکه توزیع برق است.
برگزاری مانور طرح اضطراری فرودگاه دشت ناز ساری+تصاویر
مازندران؛
مانور طرح اضطراری در فرودگاه بین المللی ساری با حضور مدیر کل پدافندغیرعامل و مدیر کل بحران استان مازندران و مدیر کل مدیریت بحران و پدافندغیرعامل فرودگاه های کشور و جمعی از مسئولین استان مازندران و گلستان طبق سناریو از پیش تعریف شده برگزار گردید.
برگزاری مانور پدافند غیر عامل پناهگیری و تخلیه اضطراری و آمادگی در مقابل بلایای طبیعی در استان مازندران+تصاویر
اداره کل پدافندغیرعامل استان مازندران
این مانور ابتدا به صورت آزمایشی در روز یکشنبه و مانور اصلی در روز چهارشنبه با موفقیت اجرا شد
وزیر نفت: مردم مازندران با قطعی گاز مواجه نمی‌شوند
در دیدار با نمایندگان استان مازندران مطرح شد؛
نماینده مردم بهشهر و نکا در مجلس با اشاره به دیدار شب گذشته نمایندگان مازندران با وزیر نفت گفت که وزیر در این جلسه متعهد شده که مردم مازندران با قطعی گاز یا افت فشار گاز مواجه نشوند.
مصرف سوخت در مازندران بالا است
معاون استاندار مازندران:
روند دوگانه سوز کردن نانوایی ها هنوز مناسب نیست و باید فرمانداران به طور جدی این مسئله را دنبال کنند. اگر در مدیریت فضا به پیوست پدافند غیر عامل توجه کنیم در بسیاری از مشکلات و بحران ها کمترین آسیب را خواهیم دید.
برگزاری کنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت ساختمان در استان مازندران
کنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت ساختمان به مدت دوروز در مجتمع رفاهی نفت محمودآباد برگزار گردید.
نیازهای اقلیمی در ساخت و سازها مورد توجه جدی قرار گیرد / پدافند غیر عامل در جامعه فرهنگ سازی شود
استاندار مازندران:
فلاح استقرار دبیرخانه دائمی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در مازندران به عنوان 3 محور مهم ساخت و ساز را یک فرصت و رخدادی مهم در این راستا دانست و یاد آور شد: آموزش و فرهنگ سازی مهم ترین کار در نهادینه کردن این سه مقوله در جامعه است.
برگزاری جلسه کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیرعامل استان مازندران
اولین نشست ادواری کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیرعامل استان روز یکشنبه به میزبانی شهرداری بهشهر با حضور مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری ، دبیران کارگروه های تخصصی 12 گانه ، نماینده نیروی انتظامی استان ، نمایندگان شهرداری های ساری ، بابل ، قائمشهر ، آمل ، امام جمعه ، فرماندار و مدیران شهرستانی بهشهر همراه با برپایی نمایشگاه سیلاب سال 1391 در سالن همایش تالار هشت بهشت مجموعه تاریخی و گردشگری عباس اباد بهشهر برگزار شد.
برگزاري مانور زلزله در دبيرستان حضرت زينب (س) ساري
اداره کل پدافندغیرعامل استان مازندران
مانور سراسري زلزله در تاريخ 95/09/15 بمنظور ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان و کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله با حضور مديركل پدافندغيرعامل مازندران در دبيرستان حضرت زينب (س) ساري طبق سناريوي از پيش تعيين شده با موفقيت برگزار شد.
سخنرانی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری درصبحگاه دانش آموزای شهرستان بهشهر
اداره کل پدافندغیرعامل استان مازندران
یکشنبه مورخه 95/9/14 در صبح گاه دانش آموزی دبیرستان پسرانه شهید باهنر شهرستان بهشهر مدیر کل پدافند غیر عامل استان مازندارن سخنرانی پیرامون اهمیت و ضرورت فرهنگ سازی پدافند غیر عامل در جامعه، بویژه نسل جوان بیان داشتند.
اصلی‌ترین مؤلفه‌های پدافند غیرعامل شناخت تهدیدهاست
دبير شوراي پدافند غیرعامل مازندران :
یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های پدافند غیرعامل شناخت تهدیدهاست، متأسفانه ما تاکنون این مهم را در برنامه‌ریزی‌ها لحاظ نکرده‌ایم و تمامی برنامه‌ریزی‌های ما در خصوص تهدیدات در همان برهه از زمان بوده است.
برگزاری مانور پدافند غیر عامل، در سومین روز هفته بسیج
رئیس ستاد گرامیداشت هفته بسیج استان مازندران خبر داد:
سرهنگ رضایی، روز سوم هفته بسیج را بسیج، انقلابی گری و پیشرفت خواند و گفت: مانور پدافند غیر عامل، برگزاری جشنواره علمی در دانشگاه ، اردوی یکروزه ، یادواره شهید شاخص در نوشهر توسط بسیج ورزشکاران در روز سوم هفته بسیج اجرا خواهد شد.
پدافند غير عامل بايد در همه سطوح جامعه دنبال شود/ مسئولان، پیشقراولان پدافند غیر عامل باشند
استاندار در مراسم نواختن زنگ پدافند غیرعامل در ساری
فلاح جلودار با اشاره به اين كه فرهنگ مقاومت و پایداری مردان و زنان در طول 8 سال دفاع مقدس باید حفظ و نهادينه شود و تداوم یابد، گفت: باتوجه به نقشه های دشمنان همه باید در تمامي سطوح آمادگی خود را حفظ نمايند.
افتتاح نمايشگاه پدافند غيرعامل با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري ساري
پدافند غیرعامل مثل مصون سازی بدن انسان است از درون ما را مصون می کند یعنی اینکه ما باید یکسری الزامات و ضوابط کلی و اختصاصی را در حوزه های مختلف زیر ساختی گرفته تا فرهنگی رعایت کنیم این دامنه وسیع نیاز به هوشمندی دارد چرا كه ماهیت تهدیدات فناوری پایه ودائما در حال نو شدن است واقدام دفاعی بايستي متناسب با نوع تهدیدات باشد.
نبوي، در نشست خبري، اعلام كرد: اجراي 653 برنامه در هفته پدافند غيرعامل
اداره کل پدافندغیرعامل استان مازندران
سيد يدالله نبوي، دبير شوراي پدافند غير عامل استان، ضمن تقدير از تلاش هاي اصحاب رسانه، با اشاره به فرا رسيدن هفته پدافند غير عامل از دوم لغايت هشتم آبان ماه، از اجراي 653 برنامه درطول هفته پدافند غير عامل با شعار مصون سازي و پايداري كشور با اقدام و عمل به پدافند غیر عامل در سطح استان و شهرستان هاي تابعه طي اين هفته خبرداد.
آخرین اخبار 
آرشیو