۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۲
کد خبر: ۷۵۰۹۵
شرکت آبفای گیلان با انتشار بیانیه به برخی از شبهات مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها با موضوع «مسمومیت ناشی از آلودگی آب در رضوانشهر» پاسخ داد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از ایسنا، در پاسخ آبفای گیلان آمده است: با توجه به مطلب منتشر شده با عنوان «مسمومیت جمعی از شهروندان رضوانشهر با علایم تهوع همراه با درد بدن و سوزش معده و تشخیص اولیه مبنی بر آلودگی آب» در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها پاسخ شرکت آب و فاضلاب استان گیلان به شرح ذیل جهت تنویر افکار عمومی مطرح می‌شود:

بر اساس بررسی‌های انجام شده در سامانه ارتباطات مردمی ۱۲۲ و گزارشات بهره‌برداری هیچ حادثه کیفی در خصوص اختلال در روند گندزدایی و بروز شکستگی در شبکه توزیع طی روزهای اخیر گزارش نشده است.

به منظور حصول اطمینان از روند مطلوبیت کیفیت آب شرب، شستشوی شبکه توزیع مناطق مورد نظر طی شب گذشته انجام و کلر باقیمانده در محدوده استاندارد افزایش یافت.

 نمونه برداری مجدد و کلرسنجی در ساعت پنج صبح امروز، ۹ تیرماه ۱۴۰۳ نیز حاکی از مطلوبیت کلر باقیمانده آزاد در کلیه نقاط شبکه توزیع دارد. ضمن اینکه در خبر پخش شده از سیمای گیلان و در توضیحات فرماندار محترم شهرستان هیچگونه اشاره و ارتباطی بین وقوع این رخداد و آب شرب شهر رضوانشهر مطرح نشده بود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر