۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۰
کد خبر: ۷۵۰۹۱
رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: با ایجاد پایگاه اطلاعات خانواده در این سازمان، در کنار هویت حقیقی اشخاص، موجودیتی جدید با عنوان اطلاعات خانواده مدیریت می‌شود.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری ایمنا، هاشم کارگر اظهار کرد: یکی از نیازهای اصلی کشور برای برنامه‌ریزی، توسعه و عدالت در ارائه خدمات مطلوب، شناسایی اطلاعات خانواده‌های ایرانی در کنار اطلاعات هویتی اشخاص است.

وی افزود: در راستای وظایف و تکالیف قانونی طرح ایجاد پایگاه اطلاعات خانواده به عنوان یک طرح اولویت دار در دستور کار سازمان قرار گرفت و به منظور پوشش روابط سببی و نسبی این سازمان بر اساس داده‌های موجود و توان داخلی نسبت به ایجاد و ارائه سرویس پایه اطلاعات خانواده اقدام شد؛ با ایجاد پایگاه اطلاعات خانواده در این سازمان، در کنار هویت حقیقی اشخاص، موجودیتی جدید با عنوان اطلاعات خانواده مدیریت می‌شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به مزایای این پایگاه بیان کرد: در این پایگاه علاوه بر ایجاد درختواره خانواده و شجره‌نامه ایرانیان که از طریق سامانه سهیم قابل مشاهده است، شناسایی و احراز هویت اشخاص و خانواده آنان امکان‌پذیر شده است و دستگاه‌های اجرایی با بهره برداری از این پایگاه خدمات مطلوب‌تری به مراجعان ارائه می‌کند.

وی اظهار داشت: از جمله اهداف ایجاد این پایگاه، حذف سامانه‌های متعدد در دستگاه‌های اجرایی، شناسایی خانواده‌های ایرانی بر اساس اطلاعات دقیق ثبتی، امکان تعیین بُعد خانواده (تعداد اعضا)، به‌روزرسانی اطلاعات به صورت لحظه‌ای، امکان تعامل با سرویس سایر نهادها به منظور به‌روزرسانی اطلاعات و پاسخگویی به استعلامات مورد نیاز است که با این اقدام پایگاهی متمرکز برای پاسخگویی به نیازمندی‌های اساسی نهادهای حاکمیتی فراهم آمد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر