۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۵
کد خبر: ۷۵۰۶۵
گوگل اعلام کرده یک شکاف امنیتی خطرناک که در موبایل‌های پیکسل با ارائه آپدیت امنیتی برطرف شده همچنان در موبایل‌های گلکسی سامسونگ و دیگر دستگاه‌های اندروید وجود دارد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری، فون آرنا نوشت؛ چندی قبل دولت آمریکا به تمام کارمندان آژانس‌های فدرال که موبایل پیکسل داشتند، دستور داد جدیدترین آپدیت امنیتی را قبل از ۴ جولای سال جاری میلادی نصب کنند و در غیر اینصورت از دستگاه هایشان استفاده نکنند.

این دستور از سوی آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا صادر شده بود که طبق آن شکاف امنیتی CVE-۲۰۲۴-۳۲۸۹۶ در موبایل‌های گوگل به طور محدود رصد شده بود.

هکر‌ها با سواستفاده از این شکاف امنیتی می‌توانستند به اطلاعاتی دست یابند که به طور معمول قابل دسترسی نیست. اکنون گوگل اعلام کرده شکاف CVE-۲۰۲۴-۳۲۸۹۶ فقط مربوط به دستگاه‌های پیکسل نیست بلکه در موبایل سامسونگ و دیگر دستگاه‌های اندروید نیز وجود دارد.

هرچند سامسونگ آپدیت امنیتی ماه جولای برای موبایل‌های گلکسی را عرضه کرده، اما شامل وصله‌ای برای این شکاف نیست. دستگاه‌های پیکسل که این شکاف را داشتند اکنون با آپدیت نرم افزار ترمیم شده اند. اما این چالش در موبایل‌های گلکسی و دیگر موبایل‌های اندروید هنوز برطرف نشده است.

علاوه بر آن گوگل اعلام کرده شکاف‌های امنیتی دیگری که دستگاه را به خطر می‌اندازد باید برطرف شوند و همین امر نگرانی کاربران Graphen OS را دربر داشته اشت. طبق بیانیه گوگل ۲ شکاف امنیتی باید برطرف شوند. هیچ کدام از آن‌ها در موبایل‌های اندروید به غیر از پیکسل ترمیم نشده اند.

آپدیت نرم افزاری سامسونگ در ماه جولای ۳ شکاف امنیتی حیاتی کوالکام را برطرف می‌کند که قبلا در ماه ژوئن در موبایل‌های پیکسل برطرف شده اند. سامسونگ هم اکنون اطلاع رسانی کرده ارائه وصله ترمیمی برای مواردی مانند شکاف امنیتی کوالکام نیازمند زمان طولانی تری نسبت به وصله‌های نرم افزاری است.

البته در آپدیت امنیتی سامسونگ در ماه جولای شکاف امنیتی CVE-۲۰۲۴-۳۱۳۲۰برطرف شده که طبق هشدار گوگل دسترسی هکر‌ها به اطلاعاتی که معمولا قابل دسترسی نیستند را فراهم می‌کنند. احتمالا آپدیت امنیتی سامسونگ در ماه آگوست شکاف امنیتی CVE-۲۰۲۴-۳۱۳۲۰ را ترمیم می‌کند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر