۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۳
کد خبر: ۷۴۹۵۴
سند ملی، تأسیس سازمان ملی و تشکیل شورای راهبری هوش مصنوعی در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

به گزارش پایداری ملی به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر سه‌شنبه به ریاست دکتر محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری تشکیل شد.

در این جلسه علاوه بر بررسی و تصویب کلیات سند ملی هوش مصنوعی با موافقت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تأسیس سازمان ملی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران و همچنین تشکیل شورای راهبری هوش مصنوعی به تصویب رسید.

در سند ملی هوش مصنوعی مقرر شده است که جمهوری اسلامی ایران در افقی ۱۰ ساله در جمع ۱۰ کشور پیشروی جهان در این حوزه قرار گیرد.

بر اساس مصوبه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور راهبری، هماهنگی و نظارت بر سند ملی هوش مصنوعی شورای راهبردی متشکل از وزرا و روسای دستگاه‌های ذی‌ربط و همچنین تعدادی از اشخاص حقیقی تشکیل خواهد شد.

همچنین سازمان ملی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک سازمان مستقل زیر نظر رئیس جمهور تأسیس و اساسنامه این سازمان نیز ظرف مدت ۳ ماه به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد رسید.

اجرای این سند گام مهمی برای وصول به مؤلفه‌های تمدن نوین اسلامی ارتقای کیفیت حکمرانی و تقویت بنیان‌های علمی و پژوهشی است که می‌تواند منشأ تغییر و تحولات بزرگ برای کشور باشد.

در جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین کلیات اساسنامه خانه ملی گفتگوی آزاد تصویب و دکتر حسن رحیم‌پور ازغدی نیز به عنوان رئیس این خانه از سوی این شورا انتخاب شد.

انتخاب اعضای حقیقی هیئت امنای بنیاد ملی پویانمایی نیز از دیگر مصوبات جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر