۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۰
کد خبر: ۷۴۸۶۲
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران خبر داد؛
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به هشدار نارنجی هواشناسی به گردشگران هشدار داد از ارتفاعات شمالی استان و رودها دور شوند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از مهر، حامد یزدی مهر بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران از پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید باران و خطر وقوع سیلاب در ارتفاعات شمالی استان تهران، خبر داد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه منطقه اثر مخاطره دامنه و ارتفاعات شمالی استان تهران، به ویژه ارتفاعات پایتخت و امام زاده داوود (ع)، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه، آبعلی، لواسان و میگون پیش بینی شده است، گفت: توصیه اکید مدیریت بحران به شهروندان و گردشگران این است که از امروز چهارشنبه ۱۶ خرداد ماه تا فردا پنج شنبه ۱۷ خرداد ماه از اتراق و تردد کنار رودخانه‌ها، رود دره‌ها و مسیل‌ها به طور جدی اجتناب کنند.

یزدی مهر در خصوص آب گرفتگی معابر و لغزندگی محورها و خطر ریزش سنگ، استحکام سازه‌های موقت نیز هشدار داد و افزود: از مردم عزیز می‌خواهیم در صورت عدم ضرورت از سفر به محورهای کوهستانی خودداری کنند. وی در خصوص عدم صعود به ارتفاعات استان تهران نیز هشدار داد و بیان کرد: طبق اعلام هواشناسی بروز مخاطرات بارش باران، گاهی رگبار شدید، رعد و برق و بارش تگرگ و باد شدید محتمل است، لذا از مردم، گردشگران و کوهنوردان می‌خواهیم به هیچ عنوان به ارتفاعات نروند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ضمن تاکید بر لایروبی کانال‌ها و آب روها به پاک سازی دهانه پل‌ها نیز اشاره کرد و گفت: هشدار نارنجی هواشناسی جها آماده باش دستگاه‌های اجرایی و امدادی ابلاغ شده و مدیریت بحران نیز در آماده باش کامل خواهد بود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر