۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۱
کد خبر: ۷۴۷۶۱
با تصویب لایحه جدید انجام می شود
کمیته امورخارجه مجلس آمریکا به ارائه لایحه‌ای رای داد که محدود کردن صادرات سیستم‌های هوشمند را برای دولت بایدن تسهیل می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، رویترز نوشت، در این لایحه به نگرانی‌ها درباره سواستفاده چین از آن‌ها برای تقویت قابلیت‌های نظامی خود اشاره شده است.

لایحه مذکور همچنین به وزارت بازرگانی اختیار می‌دهد تا از همکاری شهروندان آمریکایی با افراد خارجی جهت توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی جلوگیری کند که ریسکی برای امنیت ملی کشور به حساب می‌آیند.

مک کال که رییس کمیته است در این باره هشدار داد: بدون این قانون شرکت‌های برتر هوش مصنوعی ما ممکن است به صعود فناورانه چین کمک و قابلیت‌های نظامی و بلندپروازی‌های مخرب این کشور را تقویت کنند.

او در ادامه افزود: در حالیکه به نظر می‌رسد حزب کمونیست چین به دنبال گسترش دستاورد‌های فناورانه خود در حوزه نظارت دولتی و جنگ افزار است، ما باید از اینکه فناوری‌های حساس مان به دست آن‌ها بیفتد، جلوگیری کنیم.

این لایحه هم اکنون باید توسط مجلس و همچین سنای آمریکا تایید و سپس توسط رییس جمهور این کشور امضا شود تا به صورت قانون درآید.

لایحه مذکور جدیدترین اقدام واشنگتن برای سرکوب کردن بلند پروازی‌های هوش مصنوعی چین است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر