۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۸
کد خبر: ۷۴۷۵۹
در انگلیس
طبق گزارش اتاق فکر سر تونی بلر و شرکت فناوری Faculty استفاده از هوش مصنوعی در دولت انگلیس طی ۵ سال آینده تا ۲۰۰ میلیارد پوند در هزینه‌های دولت و در حقیقت پول مالیات دهندگان صرفه جویی می‌کند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، این تحقیق نشان می‌دهد این فناوری می‌تواند بخش سرویس‌های عمومی را تغییر دهد و در آن اشاره شده ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس یا سر کی یر استامر (رهبر حزب کارگر) طی ۱۰۰ روز نخست دولت جدید، باید یک مرکز کنترل ماموریت هوش مصنوعی ایجاد کنند. همچنین دولت انگلیس باید قابلیت‌های هوش مصنوعی خود را که برای مقاصد امنیت ملی و فعالیت‌های حساس به کار می‌رود، ایجاد کند.

همچنین ابزار‌های فعلی هوش مصنوعی را می‌توان برای ارتقای خدمات عمومی به کار برد.

مارک وارنر مدیرارشد اجرایی شرکت Faculty که نقشی کلیدی در واکنش دولت انگلیس به همه گیری کووید۱۹ داشت، در این تهیه این گزارش با تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس همکاری کرده است. آن‌ها معتقدند گستره و مقیاس تغییر هوش مصنوعی بسیار وسیع است و موج آن در حال نزدیک شدن است.

این ۲ تن با تاکید بر نیاز به اقدام برای کنترل هوش مصنوعی هشدار داده اند ناتوانی در مدرنیزه کردن و اصلاحات، مسیر خطرناکی برای یک ملت و دولتی است که بر آن حکومت می‌کند. اما اگر هوش مصنوعی به شیوه مناسب کنترل شود این عصر را به دورانی جذاب و خلاق برای حکومت کردن تبدیل می‌کند.

به گفته آن‌ها بسیاری از وظایف روزانه در دولت فرایند‌های تکراری هستند که در مقیاس انبوه انجام می‌شوند. اما می‌توان این فرایند‌ها را بهتر، سریع‌تر و ارزان‌تر انجام داد.

طبق گزارش هوش مصنوعی می‌تواند سالانه تا ۴۰ میلیارد پوند در هزینه‌ها صرفه جویی کند. در دوره‌ای که دولت بسیار گسترده و پرهزینه شده و عملکرد کندی دارد، هوش مصنوعی می‌تواند خدمات عمومی را ارتقا دهد و آن‌ها را به طور شخصی‌تر و با محوریت انسان‌ها ارائه کند.

همچنین در گزارش به ایجاد یک دستیار عمومی دیجیتال توصیه شده که سرویس‌های خدمات واجد شرایط را توصیه می‌کند، برنامه‌ها و پرداخت‌ها را برای عموم مردم ساده می‌کند و بر اساس اطلاعات دریافتی از شهروندان توصیه‌های آگاهانه‌ای به دولت ارائه می‌کند.

تیم پشتیبانی هوش مصنوعی چند وجهی می‌تواند فعالیت کارمندان دولتی را ساده‌تر کند، از روند‌های اداری تکراری را کاهش دهد و وقت کارمندان را آزاد کند تا به فعالیت‌هایی بپردازند که با مهارت‌ها و تعهدشان هماهنگی بیشتری دارد.

این گزارش در حالی منتشر شده که قرار است اجلاس هوش مصنوعی در سئول پایتخت کره جنوبی برگزار شود. ریشی سوناک و یون سوک ئول رییس جمهور کره جنوبی اعلام کردند فناوری هوش مصنوعی پتانسیلی برای درمان بیماری ها، مقابله با تغییرات آب وهوایی، دگرگون سازی خدمات عمومی و ارتقای سطح زندگی مردم دارد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر