۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۴
کد خبر: ۷۴۶۷۶
با اینکه دولت سابق ایالات متحده تصمیم گرفت تجهیزات چینی، از جمله تجهیزات هوآوی را از زیرساخت‌های ارتباطی خود حذف کند، اما طبق گزارش کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا، دولت کنونی نمی‌تواند از پس هزینه‌های این تصمیم بر بیاید.

به گزارش پایداری ملی و به نقل از فارس، پس از کش‌وقوس‌های فراوانی که دولت آمریکا با شرکت‌های چینی و به ویژه هوآوی برای بیرون راندن این شرکت از بازار صنعت ارتباطات آمریکا داشته، حالا کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) برای جایگزین کردن تجهیزات هوآوی و ZTE خواستار دریافت بودجه بیشتر شد.البته این اولین بار نیست که تقاضای وجوه اضافی توسط رگولاتورها افزایش می‌یابد. در اکتبر سال گذشته، دولت بایدن 3.1 میلیارد دلار برای برنامه rip-and-replace درخواست کرد.کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا از سال 2019 حذف تجهیزات مخابراتی چینی را از ایالات متحده آغاز کرد. دولت سابق آمریکا، پس از آنکه شرکت‌های ارتباطی چینی را تهدید امنیت ملی خود خواند، قانونی را امضاء کرد که بر مبنای آن ارائه‌دهندگان خدمات مخابراتی باید تجهیزات هوآوی و ZTE را به‌طور کامل حذف کنند.اما دولت بایدن در اجرای این پروژه با کمبود بودجه مواجه شده است. در ابتدا قرار بود دولت 39.5 درصد از هزینه‌های شرکت‌های مخابراتی با 2 میلیون مشترک و کمتر را پوشش دهد؛ اما ژانویه ۲۰۲۳، FCC گزارش داد که تنها پنج شرکت، تجهیزات متعلق به هوآوی و ZTE را به‌طور کامل حذف کرده‌اند.کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا همچنین اعلام کرده است که هزینه تخمینی این فرآیند احتمالا 4.98 میلیارد دلار است؛ اما مقامات فقط 1.9 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند.از آن طرف، بسیاری از اپراتورهای شبکه ایالات متحده اکنون با موانعی در حذف هوآوی و ZTE از شبکه اصلی خود مواجه هستند. جدا از کارایی، کمبود نقدینگی به مشکل جدیدی برای اپراتورهای مخابراتی آمریکایی تبدیل شده است.
جسیکا روزن وورسل، رئیس FCC، می‌گوید: بسیاری از شرکت‌های مخابراتی به عنوان تنها ارائه‌دهنده خدمات پهن باند سیار در برخی مناطق آمریکا عمل می‌کنند. بنابراین خاموش شدن کامل آن‌ها ممکن است برخی مناطق را با مشکلات جدی مواجه کند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر