۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۱
کد خبر: ۷۴۶۳۴
قانونی جدید برای حفاظت از مشتریان در مقابل حملات هک و سایبری از امروز در انگلیس اجرایی می‌شود و به موجب آن تمام دستگاه‌های هوشمند باید حداقل استاندارد‌های امنیتی را داشته باشند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، ایندپندنت نوشت؛ طبق بیانیه وزارت علوم، نوآوری و فناوری انگلیس، براساس قانون تولید کنندگان محصولات از جمله موبایل، تلویزیون و زنگ در‌های هوشمند باید از دسترسی مجرمان سایبری به دستگاه‌های متصل به اینترنت جلوگیری کنند.

پسورد‌های ضعیف پیش فرض مانند admin یا۱۲۳۴۵ممنوع خواهند شد و کاربران تشویق می‌شوند هرگونه پسورد معمول را تغییر دهند.

تولید کنندگان دستگاه‌ها باید جزییات ارتباط با مشتری را منتشر کنند تا باگ‌ها و چالش‌ها گزارش شوند. همچنین شرکت‌ها باید درباره زمان آپدیت‌های امنیتی شفاف باشند. اقدامات جدید به مشتریان برای خرید و استفاده از محصولات اطمینان می‌دهد.

وزیر علم و فناوری انگلیس در این باره گفت: زندگی روزمره هر روز بیش از پیش به دستگاه‌های متصل به اینترنت متکی می‌شود، بنابراین تمام تهدید‌های ایجاد شده توسط اینترنت نیز چند برابر و حتی بزرگتر می‌شوند.

وی درادامه افزود: از امروز (دوشنبه) مصرف کنندگان آرامش بیشتری خواهند داشت که دستگاه‌های هوشمندشان در مقابل مجرمان سایبری محافظت شده است. در این میان ما نخستین قوانین در جهان را معرفی کردیم که حفاظت از حریم خصوصی، داده‌ها و امور مالی کاربران را تضمین می‌کند. ما متعهد هستیم تا انگلیس را به ایمن‌ترین مکان آنلاین جهان تبدیل کنیم و قوانین جدید نیز گامی مهم در ایمن‌تر کردن دنیای دیجیتال به حساب می‌آیند.

این قوانین به عنوان بخشی از روند امنیت محصول و زیرساخت مخابراتی (PSTI) است و هدف آن قدرتمندتر کردن مقاومت انگلیس در برابر جرائم سایبری است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر