۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۲
کد خبر: ۷۴۵۱۴
اسلامی گفت: امسال در اردیبهشت و خرداد مرکز آموزش علوم و فنون هسته‌ای که یک مرکز بین‌المللی است را افتتاح خواهیم کرد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از آنا، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی، در پاسخ به این سؤال که تمرکز سازمان انرژی اتمی در سال ۱۴۰۳ بر چه حوزه‌هایی خواهد بود؟ اظهار کرد: در سال جدید ابتدا توسعه رادیودارو‌ها و سپس توسعه سایت‌های پرتودهی را در دستور کار قرار داده‌ایم و برنامه‌ریزی کرده‌ایم که از اردیبهشت‌ماه سایت‌های پرتودهی را افتتاح کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی در مورد جذب نیروی متخصص در این سازمان نیز گفت: از طریق دفترچه کنکور در مقطع کارشناسی ۱۰۰ نفر را بورسیه اعلام کردیم و در مقطع کارشناسی ارشد نیز ۵۰۰ نفر را در رشته‌های گوناگون جذب خواهیم کرد و به دلیل اینکه فعالیت‌های سازمان روبه گسترش است از جوانان علاقه‌مند دعوت می‌کنم که در رشته‌های مدنظر سازمان حضور پیدا کنند.

اسلامی عنوان کرد: امسال در اردیبهشت و خرداد مرکز آموزش علوم و فنون هسته‌ای که یک مرکز بین‌المللی است را افتتاح خواهیم کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: بحث پرتودهی در سلامت و در حوزه زیست محیطی تاثیرگذار است و ما در رادیو دارو‌ها ۱۵ دستاورد جدید را ثبت کردیم. بحث استفاده ار اشعه آلفا برای اولین بار در دنیا صورت گرفته است و با استفاده از این فناوری توانسته‌ایم در مرز دانش باشیم و به بیماران بد حال کمک شایانی کنیم و اکنون رادیو دارو‌ها در بحث درمانی روی تومور‌های سرطانی فاز بالینی خود را طی می‌کند.

اسلامی با اشاره به اینکه با سامانه‌های پرتودهی از ضایعات ۳۰ میلیون تنی کشاورزی جلوگیری می‌کنیم، افزود: از اردیبهشت ماه شروع به افتتاح این سایت‌ها خواهیم کرد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر