۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۸
کد خبر: ۷۴۴۲۹
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر بارش های شدید طی دو روز آینده نسبت به احتمال وقوع سیلاب در ارتفاعات این استان هشدار داد و گفت: مسافران نوروزی از مسیل‌ها، رودخانه‌ها و رود دره‌ها فاصله بگیرند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از ایرنا ، حامد یزدی مهر، روز یکشنبه از پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید باران و خطر وقوع سیلاب در ارتفاعات شمال تهران، خبر داد.

وی با بیان اینکه منطقه اثر مخاطره کل استان تهران، به ویژه ارتفاعات پایتخت و امام زاده داوود(ع)، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه پیش بینی شده است، افزود: توصیه اکید مدیریت بحران به شهروندان و مسافران نوروزی این است که از اتراق و تردد کنار رودخانه ها، رود دره ها و مسیل ها به طور جدی اجتناب کنند.

یزدی مهر در خصوص آب گرفتگی معابر و لغزندگی محورها و خطر ریزش بهمن نیز هشدار داد و افزود: از مردم عزیز می‌خواهیم در صورت ضروری نبودن، از سفر به محورهای کوهستانی خودداری کنند و در صورت ضرورت حتما از صحت سیستم گرمایشی خودرو و همراه داشتن تجهیزات زمستانی اطمینان داشته باشند.

وی در خصوص صعود به ارتفاعات پایتخت نیز هشدار داد و اظهار کرد: طی دو روز آینده طبق اعلام هواشناسی بروز مخاطرات بارش برف و باران و تگرگ، وقوع مه و رعد و برق محتمل است، لذا از مردم، مسافران نوروزی و کوهنوردان میخواهیم به هیچ عنوان به ارتفاعات نروند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر