۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۵
کد خبر: ۷۴۴۲۷
به دستور دادگاه عالی اسپانیا؛
به دستور دادگاه عالی اسپانیا و به عنوان یک اقدام احتیاطی به طور موقت دسترسی شهروندان این کشور به پیام رسان تلگرام قطع شده است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر ، پس از آنکه ۴ رسانه بزرگ اسپانیا ( مدیاست، آترس مدیا، موی استار و اجیدا) با شکایتی مدعی شدند این پیام رسان محتوای تولیدی آنها را که تحت حفاظت قانون کپی رایت نیز است، بدون اجازه خالقان آنها منتشر می کند، سانتیاگو پدراز قاضی دادگاه اسپانیایی با ممنوعیت موقت این پلتفرم موافقت کرد.

دسترسی به تلگرام از روز دوشنبه( پس فردا) تعلیق خواهد شد اما برخی تهیه کنندگان سرویس های موبایل از روز شنبه این پیام رسان را مسدود کرده اند.

قاضی دادگاه از شرکت مالک تلگرام خواسته بود اطلاعات خاصی در چهارچوب این پرونده را ارسال کند. اما پس از آنکه تلگرام به درخواست های پدراز پاسخی نداد، وی نیز دستور به ممنوعیت پلتفرم داد. به گفته منابع حقوقی این ممنوعیت موقت است و فقط چند روز طول می کشد.

در این میان اپراتورهای مخابراتی مختلف برای پیروی از دستور دادگاه عالی، دسترسی به تلگرام را مسدود کرده اند.

با وجود اعتراض برخی کاربران به ممنوعیت پلتفرم، قاضی اعلام کرد رای او به دلیل عدم همکاری شرکت صادر شده است.

البته اسپانیا تنها کشوری نیست که تلگرام را مسدود کرده است. برخی کشورهای دیگر نیز برای جلوگیری از پخش شدن محتوای انتقادی مجبور شده اند آن را مسدود کنند. چین در سال ۲۰۱۵ میلادی این پیام رسان را مسدود کرد. علاوه بر آن تایلند، پاکستان، ایران و کوبا نیز به دلایل مشابه این پلتفرم را مسدود کرده اند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر