۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۱
کد خبر: ۷۴۴۱۱
معاون فنی پلیس فتا فراجا گفت: اتصال اینترنتی رایگان در اماکن عمومی یکی از ترفندهای مجرمان سایبری به منظور آلوده‌سازی گوشی تلفن همراه و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات کاربران است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس ، سرهنگ حسن منصوری معاون فنی پلیس فتا فراجا ضمن تشريح اين خبر اظهار داشت: بر اساس تجزيه و تحليل فني و تخصصي پرونده‌هاي قضائي واصله به اين پليس با موضوع ايجاد دسترسي غيرمجاز به گوشي تلفن همراه و اطلاعات کاربران مشخص است يکي از روش هاي مجرمان سايبري در اين حوزه استفاده از ترفند اتصال کاربران به اينترنت رايگان است.


وی با اشاره به اينکه اين خطر بالقوه در ايام تعطيلات و سفرهاي نوروزي افزايش مي‌يابد، بيان داشت: مجرمان سايبري با استفاده از اين شگرد با آلوده سازي گوشي تلفن همراه متقاضيان نسبت به دسترسي غير مجاز به اطلاعات شخصي و محرمانه کاربران فريب خورده اقدام نموده و نيات شوم خود را اجرا می‌کنند.


وي ادامه داد: يکي از مقاصد مجرمان سايبري دسترسي به اطلاعات بانکي افراد به منظور برداشت غيرمجاز از حساب آنها مي باشد که گاهي اوقات به علت سطح آگاهي و دانش سايبري برخي کاربران از نکات امنيتي و فني مورد نياز بهره برداري از تجهيزات هوشمند، زمينه دسترسي غير مجاز کلاهبرداران را فراهم می‌کند.


معاون فني پليس فتا فراجا به هموطنان توصيه کرد: در هنگام مسافرت هاي نوروزي از اتصال به شبکه هاي اينترنتي رايگان در اماکن عمومي و پر ريسک نظير رستوران ها ، مسافر خانه ها و دکه هاي فروشگاهي اکيدا خودداري نمايند و در صورت نياز به اخذ مشاوره و راهنمايي در اين خصوص و يا گزارش موارد مجرمانه در هر ساعت شبانه روز مي توانند با برقراري تماس با سرشماره 096380 از خدمات تخصصي پليس فتا بهره مند شوند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر