۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۰
کد خبر: ۷۴۲۸۹
شرکت اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک با انعقاد قرارداد‌های محرمانه چند میلیارد دلاری روابط خود را با آژانس‌های اطلاعاتی و نظامی آمریکا عمیق‌تر می‌کند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، نیویورک پست نوشت؛ اسپیس ایکس از مدت‌ها قبل یکی از پیمانکاران اصلی پرتاب ماهواره‌های نظامی آمریکایی بود، اما نشریه وال استریت ژورنال اخیرا اسنادی را بررسی کرده که نشان می‌دهد این شرکت در سال ۲۰۲۱ میلادی یک قرارداد محرمانه عظیم به ارزش ۱.۸ میلیارد دلار با دولت آمریکا امضا کرده است. اسپیس ایکس در اسناد اعلام کرده که پیش بینی می‌شود م سرمایه‌های حاصل از این قرارداد در سال‌های آینده به بخش مهمی از ترکیب درآمد آن تبدیل شود.

البته اسپیس ایکس علنا فاش نخواهد کرد با کدام آژانس دولتی قرارداد بسته است. اسپیس ایکس همچنین یک شاخه به نام «استارشیلد» برای کنترل مشتریان دولتی ایجاد کرده است. این شرکت مدعی است ماهواره‌های اینترنتی اش قابلیت‌های مختلفی دارند و می‌توانند ارتباطات ایمن را کنترل و داده‌ها را جذب کنند.

از سوی دیگر به نوشته وال استریت ژورنال ارتش آمریکا در آگوست ۲۰۲۳ میلادی یک قرارداد ۷۰ میلیون دلاری با استارشیلد امضا کرده است. این شرکت روابطی با دفتر ملی شناسایی آمریکا (National Reconnaissance Office) ایجاد کرده است. این درحالی است که وجود این سازمان دولتی تا سال ۱۹۹۲ میلادی فاش نشده و محرمان بود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر