۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۵
کد خبر: ۷۴۲۳۱
سردار جلالی مطرح کرد
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، مشارکت در انتخابات را عرصه تقابل مردم سالاری دینی و تفکر آمریکایی عنوان کرد و گفت: اتکا به آرای مردمی مهمترین مولفه قدرت ملی ایران اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی، سردار غلامرضا جلالی در مراسمی که با حضور حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح و شخصیت‌های کشوری، لشکری و خانواده کارکنان سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد با ادای احترام به روح ملکوتی امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی از ابتدا انقلابی مردم محور و مردمی بود که اساس قدرتش متکی به مردم بود.

وی ادامه داد: اعتمادی که مردم به امام (ره) و ایشان به مردم داشتند در پیروزی انقلاب نقشی اساسی ایفا کرد و حاصل آن یک پیروزی کامل و جامع بریک حکومت دیکتاتوری وابسته به استکبار جهانی بود. این نگاه نشان می‌داد که امام (ره) از ابتدا به قدرت نرم و قدرت مردم آگاه بود.

سردار جلالی با بیان اینکه این نگاه امام (ره) در دوران دفاع مقدس هم شکل گرفت و موقعی که امام (ره) فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند، همه فرمان وی را لبیک گفتند، خاطرنشان کرد: نقطه قوت ما در برابر دشمن تا دندان مسلح در دوران دفاع مقدس تکیه بر قدرتی مردمی بود.

هراس استکبار جهانی از تفکر اسلام ناب

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه این تفکر امام عظیم الشان در قالب اسلام ناب، محور تحولات و ایجاد جنبش‌های آزادی خواهانه در دنیا شد، تصریح کرد: آنچه که استکبار جهانی از آن می‌ترسد همین تفکر اسلام ناب است که ملت‌های آزادی در اقصی نقاط دنیا آن را دنبال می‌کنند.

انقلاب اسلامی در پیروزی و مقاومت متکی به مردم است

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در پیروزی و مبارزه و مقاومت متکی به مردم بوده و همواره این ویژگی را برای خودش حفظ و دنبال کرده است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی مردمی‌ترین انقلاب دنیا و انتخابات ایران جزو واقعی‌ترین و جدی‌ترین انتخابات‌های ممکن در دنیا است چرا که هرگروه، حزب، تفکر و نگاهی در چنین انتخاباتی پیروز شود، می‌تواند به پشتوانه قدرت مردمی منشا اقدامات بزرگ و تحول ساز باشد.

تقابل مردم سالاری دینی و تفکر امریکایی‌

به گفته سردار جلالی آنچه که هم امام راحل و هم مقام معظم رهبری در برداشت از مکتب سیاسی انقلاب اسلامی به نام مردم سالاری دینی از آن یاد می‌کنند نمونه‌ای است از یک انقلاب متکی بر اسلام و مردم. تقابل این تفکر با تفکر امریکایی‌ها، عرصه همین نبردی است که درگیر آن هستیم.

رمز عبور ملت ایران از بزنگاه‌ها و آشوب‌ها

وی ادامه داد: اینکه در هر زمان، آنجایی که لازم است مردم حضور پیدا کنند و آگاه باشند و تهدید را بشناسند و پای کار بیایند یک موضوع راهبردی است. رمز عبور ملت ایران از بزنگاه‌ها و آشوب‌های از اول انقلاب تاکنون همین در صحنه بودن و در صحنه ماندن مردم با بصیرت است که دشمن را مایوس می‌کنند.

الگوی آشوب سال گذشته مدرن‌ترین الگوی عملیات ترکیبی شناختی بود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در دو سال گذشته پیچیده‌ترین تهدیدات ممکن را با هدف قرار دادن مردم علیه انقلاب اسلامی رقم خورد، تصریح کرد: با بررسی ادبیات استراتژیک دشمن درمی‌یابیم که الگوی آشوب سال گذشته مدرن‌ترین الگوی عملیات ترکیبی شناختی بوده که تاکنون امنیت و یکپارچگی یک ملت را نشانه گرفته است.

مشارکت در انتخابات تقویت کننده پایه‌های نظام و انقلاب

وی با بیان اینکه امروز نیز در مقطعی سرنوشت‌ساز قرار گرفته‌ایم، تصریح کرد: آنجا که رهبری معظم انقلاب حضور در انتخابات را واجب سیاسی می‌داند، اهمیت بیش از پیش آن مشخص می‌شود چرا که حضور در انتخابات اعلام رای و حق سیاسی ملت ماست. این مشارکت، تقویت کننده پایه‌های نظام و انقلاب است. تمام تلاش دشمن برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات به همین دلیل است که نسبت به اهمیت مشارکت مردم آگاهند.

به گفته سردار جلالی، انتخابات گامی بلند در راه مبارزه ما با دشمن و تقابل انقلاب اسلامی با دشمنان است که بازیگرانش مردم و مداخله کنندگان آن عناصر بیگانه هستند که تلاش می‌کنند این مشارکت را به حداقل برسانند.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم در این صحنه هم مثل سایر صحنه‌ها یک مشارکت آگاهانه و مردمی را رقم بزنیم.

انتخابات لیلة‌القدر نظام اسلامی است

حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت مشارکت در انتخابات و انتخاب شخص اصلح، اظهار داشت: مقام معظم رهبری تعبیری در مورد انتخابات دارند و می‌فرمایند؛ انتخابات لیلة‌القدر نظام اسلامی است. چرا که نخست سرنوشت کشور با انتخابات رقم می‌خورد و دیگر اینکه، انتخابات فرصتی برای توبه سیاسی ماست که می‌توانیم خلاء‌ها و کوتاهی‌های سیاسی احتمالی که در حق نظام اسلامی داشته‌‎ایم را با شرکت در انتخابات جبران کنیم.

وی با بیان اینکه برپایی نظام جمهوری اسلامی و مشارکت مردم در تمام برنامه‌ها و تصمیم گیری‌های اساسی آن، بر تمامی تصورات و برداشت‌های نادرست از اسلام و حکومت اسلامی، خط بطلان کشید، تصریح کرد: آنچه امروز در سطح کشور در زمینه انتخابات جریان دارد، همان چیزى است که براى ملت ایران و براى سرنوشت این کشور، امرى لازم، ضرورى و مطلوب است.

توجه به مسئله خانه و خانواده و اهمیت حفظ کرامت زنان و مادران در خانواده به عنوان ستون‌های اصلی تربیت فرزندان از دیگر توصیه‌های بود که رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو‌های مسلح دراین مراسم به تشریح آن پرداخت.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر