۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۰
کد خبر: ۷۴۱۸۱
بارش‌ها امروز در گیلان، غرب مازندران، اردبیل، آذربایجان شرقی، شمال و نوار غربی آذربایجان غربی، زنجان، شمال قزوین، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات البرز، قزوین و تهران شدت می‌یابد که لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید در این مناطق را به دنبال دارد. فردا علاوه بر این مناطق در شمال شرق و بخش‌هایی از شرق کشور هم بارندگی رخ می‌دهد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از مهر ، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی آب و هوا و وضعیت جوی کشور را برای امروز سه‌شنبه (۳ بهمن ماه) توضیح داد و گفت: امروز در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش برف و باران و وزش باد شدید موقتی و کاهش دما را تجربه خواهیم کرد و در برخی نقاط رعدوبرق و برای نقاط کوهستانی کولاک برف رخ می‌دهد.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: بارش‌ها امروز در گیلان، غرب مازندران، اردبیل، آذربایجان شرقی، شمال و نوار غربی آذربایجان غربی، زنجان، شمال قزوین، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات البرز، قزوین و تهران شدت می‌یابد که لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید در این مناطق را به دنبال دارد. فردا علاوه بر این مناطق در شمال شرق و بخش‌هایی از شرق کشور هم بارندگی رخ می‌دهد.

وی افزود: پنجشنبه فعالیت این سامانه بارشی در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و برخی مناطق غرب بوده و این سامانه به تدریج از کشور خارج می‌شود اما روز جمعه سامانه بارشی جدید وارد کشور خواهد شد. امروز و فردا در بخش‌هایی از مرکز، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید همراه با گردوخاک رخ می‌دهد.

وی گفت: امروز تا دو روز آینده در نیمه شمالی کشور و روز پنجشنبه نیمه شرقی به طور محسوس هوا سردتر می‌شود. آسمان تهران امروز نیمه ابری تا گاهی ابری همراه با وزش باد و بارش باران است و بیشینه دما به ۱۲ درجه می‌رسد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر