۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
کد خبر: ۷۴۱۵۳
تمرین مشترک نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با مشارکت ناو‌های موشک‌انداز و شناور‌های رزمی نیروی دریایی دو کشور، در تنگه هرمز و خلیج فارس برگزار شد.

به گزارش پایداری ملی، تمرین مشترک نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، با مشارکت ناو‌های موشک‌انداز و شناور‌های رزمی نیروی دریایی دو کشور، در تنگه هرمز و خلیج فارس برگزار شد.

ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی پاکستان که به مدت ۳ روز، با هدف افزایش سطح تعاملات آموزشی و ارتقا مراودات نظامی و همچنین دیدار فرماندهان پاکستانی با مقامات نیروی دریایی ارتش به استعداد دو ناو رزمی آموزشی، در منطقه یکم امامت نداجا بندرعباس پهلوگیری کرده بود، همزمان با خروج از بندرعباس، با مشارکت ناو‌های موشک‌انداز و شناور‌های رزمی و یک فروند بالگرد SH نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اقدام به برگزاری تمرین مشترک دریایی، در محدوده آب‌های تنگه هرمز و خلیج فارس کردند.

در این تمرین رزمی آموزشی، مانور‌های تاکتیکی دریایی، عملیات چک مدارات ارتباطی و مخابراتی، تمرین روش ارسال و دریافت پیام در مواقع اضطرار در دریا، تشکیل صورت بندی‌های تاکتیکی و تمرین مخابره با پرچم و سیگنال‌ها در دریا، توسط افسران و درجه داران جوان دو نیرو به اجرا درآمد.

این تمرین یک روزه، موجب تبادل تجربیات آموزشی میان افسران و درجه داران جوان نیروی دریایی دو کشور شد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر