۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷
کد خبر: ۷۴۱۴۵
توسط سازمان استاندارد انگلیس انجام شد
نخستین استاندارد بین المللی نحوه مدیریت ایمن هوش مصنوعی (AI) توسط سازمان ملی استاندارد ملی انگلیس (BSI) منتشر شد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، پرس اسوسیشن نوشت؛ این دستورالعمل شیوه ایجاد، اجرا، نگهداری و پیوستگی مدیریت سیستم هوش مصنوعی را با تمرکز روی ایمنی ارتقا می‌دهد.

سازمان ملی استاندارد انگلیس این دستورالعمل را منتشر کرده که شیوه نامه‌ای درباره اینکه چگونه کسب وکار‌ها می‌توانند ابزار‌های هوش مصنوعی مسئولانه توسعه دهند و به کار گیرند را ارائه می‌دهد.

دستورالعمل مذکور در حالی ارائه شده که بحث و گمانه زنی ادامه دار درباره قانونمندسازی این فناوری همچنان ادامه دارد.

انگلیس نخستین اجلاس جهانی ایمنی هوش مصنوعی را در نوامبر ۲۰۲۳ میلادی برگزار کرد که طی آن رهبران جهان و شرکت‌های بزرگ فناوری گردهم جمع شدند تا درباره توسعه ایمن و مسئولانه هوش مصنوعی و همچنین تهدید‌های احتمالی که فناوری ایجاد می‌کند، بحث و گفتگو کردند.

این تهدید‌ها شامل استفاده از هوش مصنوعی برای تولید بدافزار جهت حملات سایبری است.

سوزان تیلور مارتین مدیر ارشد اجرایی BSI درباره استاندارد‌های بین المللی جدید می‌گوید: هوش مصنوعی یک فناوری تحول آفرین است. انتشار نخستین استاندارد بین المللی سیستم مدیریت هوش مصنوعی یک گام مهم در قدرتمندسازی سازمان‌ها جهت مدیریت مسئولانه این فناوری است. این امر به نوبه خود فرصتی برای هماهنگ سازی هوش مصنوعی جهت ایجاد آینده‌ای بهتر فراهم می‌کند.

این دستورالعمل شامل الزاماتی برای ایجاد ارزیابی‌های ریسک محتوا محور و همچنین کنترل‌های دیگر بر محصولات و سرویس‌های هوش مصنوعی داخلی و خارجی است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر