۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۷
کد خبر: ۷۴۱۲۲
شرکت سازنده «چت‌جی‌پی‌تی» سیاست خود را تغییر داده تا استفاده از برنامه‌های نظامی را مجاز کند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، تک کرانچ نوشت؛ شرکت اپن‌ای آی در یک به روز رسانی که پیش از این اعلام نشده بود سیاست استفاده از محصولات خود را تغییر داده تا بتوان از فناوری‌های این شرکت برای کاربرد‌های نظامی استفاده کرد.

در حالی که قبلاً سیاست و خط مشی شرکت اپن‌ای آی به اینگونه بوده که استفاده از محصولات خود را برای اهداف نظامی و جنگی ممنوع می‌کرد، این مورد اکنون از خط مشی شرکت حذف شده است.

انتشارات اینترسپت که کار افشاگری را برعهده دارد برای اولین بار متوجه این تغییر شد که به نظر می‌رسد در ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) منتشر شده است. نیکو فلیکس، نماینده اپن‌ای آی توضیح داد، هنوز ممنوعیت کلی برای استفاده از ابزار‌های این شرکت جهت توسعه و استفاده از سلاح وجود دارد.

حذف کامل واژه «کاربرد نظامی و جنگ» از سیاست شرکت اپن‌ای آی نشان می‌دهد که این شرکت برای خدمت به مشتریان نظامی آماده است.

شرکت اپن‌ای آی هنوز در این زمینه واکنشی نشان نداده است.

برای نظارت بر هوش مصنوعی دولت‌ها به دنبال نوشتن قوانینی در این زمینه هستند، اولین پیش نویس قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ رونمایی شد که به دنبال همگام سازی قوانین برای تنظیم فناوری هوش مصنوعی در سراسر کشور‌های عضو اتحادیه اروپا بود. تاکنون مذاکرات بر سر قوانینی که نظارت بیومتریک مانند تشخیص چهره و مدل‌های هوش مصنوعی مانند چت جی پی تی را تنظیم می‌کنند، بسیار بحث برانگیز بوده است.

قانونگذاران اتحادیه اروپا بر ممنوعیت کامل استفاده از هوش مصنوعی در نظارت بیومتریک فشار آورده اند، اما دولت‌ها به دنبال استثنا‌هایی برای ارتش، اجرای قانون و امنیت ملی هستند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر