۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵
کد خبر: ۷۴۰۹۸
رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: که هرگونه پیام دریافتی از شماره‌های شخصی یا شبکه‌های اجتماعی مربوط به فعال‌سازی اینترنت اهدایی دولت، قطعا از سوی مجرمین ارسال و کلاهبرداری است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس، سرهنگ حسن ابوالحسینی، رئیس پلیس فتا استان یزد با اعلام هشداری مبنی بر احتمال وجود پیام‌های کلاهبرداری در زمینه اینترنت اهدایی دولت اظهار کرد: هرگونه پیام دریافتی از شماره‌های شخصی یا شبکه‌های اجتماعی مربوط به فعال‌سازی اینترنت اهدایی دولت، از سوی مجرمین ارسال شده و قطعا کلاهبرداری است.

وی افزود:‌ بسته اینترنت رایگان ارائه شده توسط دولت تنها از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir قابل فعال‌سازی است.

رئیس پلیس فتا استان یزد به شهروندان هشدار داده شد که هرگونه پیام دریافتی از شماره‌های شخصی یا شبکه‌های اجتماعی، مربوط به این امور، احتمالا توسط مجرمین ارسال شده و هدف آن کلاهبرداری و دزدیدن اطلاعات حساب‌های بانکی است.

سرهنگ ابوالحسینی تاکید کرد: شهروندان باید از باز کردن هرگونه لینک یا نصب برنامه‌های با عنوان مربوط به اینترنت اهدایی دولت خودداری کنند.

وی گفت: شهروندان می‌توانند گزارش‌های خود را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.gov.ir ارسال و آخرین اخبار حوادث سایبری را دنبال کنند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر