۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۳
کد خبر: ۷۳۹۸۲
مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به کاربرد هوش مصنوعی در اکتشاف نفت و گاز، گفت: سند هوش مصنوعی را در موضوع نفت نهایی کرده‌ایم و قرار است با این اقدام بزرگ ۱۵میدان نفتی پارس جنوبی را دیجیتال کرده و به کمک هوش مصنوعی به تولید انبوه برسیم.

به گزارش پایداری ملی به نقل از ایسنا، دکتر محسن خجسته مهر، معاون وزیر نفت در مراسم رونمایی از دستگاه نیمه‌صنعتی نمونه‌گیری افقی درون چاه که در دانشگاه شریف برگزار شد، گفت: باید با تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه با عزمی جدی به حل مسائل جامعه اهتمام ورزیم. این الگوی بین‌المللی در تمام دنیا صادق است، کشور‌هایی پیشرفت کرده‌اند که دانشگاهی سرآمد دارند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه زیرساخت توسعه و پیشرفت کشور را فراهم می‌کند و دانشجویان هم به عنوان سرمایه ملی، مقدرات آینده کشور را رقم می‌زنند.

معاون وزیر نفت در ادامه با تاکید بر اینکه باید چالش‌های موجود در کشور را تبدیل به فرصت‌های فناورانه کنیم، افزود: موضوع اقتصاد مقاومتی، یعنی توانمندی کشور برای اداره صنعت و جلوگیری از زمین‌گیر شدن جامعه در مواجهه با تحریم‌ها.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به موفقیت کشور در فاز ۱۵ پارس جنوبی برای اولین بار در دنیا، گفت: امروز همه جهان به قدرت انقلاب اسلامی واقف شده‌اند و ما اقتدار علمی‌مان را در عمل به اثبات رساندیم.

دکتر خجسته مهر در ادامه در خصوص کاربرد هوش مصنوعی در اکتشاف نفت و گاز توضیح داد و افزود: سند هوش مصنوعی را در موضوع نفت نهایی کرده‌ایم و قرار است با این اقدام بزرگ ۱۵ میدان نفتی پارس جنوبی را دیجیتال کرده و به کمک هوش مصنوعی به تولید انبوه برسیم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر