۰۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۴
کد خبر: ۷۳۸۹۸
سردار جلالی در همایش سراسری پدافند غیرعامل و مدیریت بحران مطرح کرد
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: قانون پدافند غیر عامل تصویب و ابلاغ شده و کمیته و شورای پدافند غیر عامل تشکیل شده و اجرای این قانون برای همه دستگاه‌ها الزامی است و برای اولین بار اجرا نشدن این قانون و مصوبات، جرم انگاری شده است و تکالیف هم مشخص شده و در صورت تخلف، دستگاه قضایی برخورد می‌کند.
جرم انگاری تخلف از مصوبات کارگروه پدافند غیرعامل در قانون

به گزارش پایداری نخستین همایش سراسری پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با حضور سردار سرتیپ دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در دانشگاه علوم و فنون حضرت امیر المومنین (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهر اصفهان برگزار شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این همایش با بیان این که طرح حفاظت از زیرساخت‌های کشور در اولویت قرار گرفته است، افزود: آمریکایی‌ها از سال ۲۰۰۲ زیرساخت‌ها را به عنوان یک هدف در نظر گرفتند چرا که تخریب زیرساخت‌ها به معنای قطع خدمات به مردم است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: آمریکایی‌ها زیرساخت‌ها را برای آسیب زدن انتخاب و الگو‌های مختلفی برای انجام این کار پیش بینی کردند و در این شرایط حفاظت از زیرساخت‌ها اولویت است و باید به گونه‌ای رفتار کرد که در زمان بحران، خدمات به مردم قطع نشود و از روش‌های سنتی حفاظت فاصله گرفت.

سردار جلالی با تاکید بر این که دانش سیستمی و استفاده از شبکه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: اثر حمله به زیرساخت‌ها مستقیم و غیر مستقیم است، اما باید الگوی تداوم خدمات رعایت شود تا در صورت هر حمله سایبری و تهدیدی خدمات به مردم قطع نشود.

وی گفت: قانون پدافند غیر عامل تصویب و ابلاغ شده و کمیته و شورای پدافند غیر عامل تشکیل شده و اجرای این قانون برای همه دستگاه‌ها الزامی است و برای اولین بار اجرا نشدن این قانون و مصوبات، جرم انگاری شده است و تکالیف هم مشخص شده و در صورت تخلف، دستگاه قضایی برخورد می‌کند.

در پایان این مراسم از خانواده شهید استاد ابوالفضل علیجانی و همچنین اساتید حوزه پدافند غیرعامل تجلیل شد.

در حاشیه این همایش سردار جلالی از نمایشگاه پدافند غیرعامل بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات و تمهیدات دستگاه‌های دولتی در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران قرار گرفت.

جانشین فرمانده دانشگاه علوم و فنون حضرت امیر المومنین (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این همایش گفت: در این دانشگاه رشته‌های مختلف نیروی زمینی در چهار دانشکده تخصصی آموزش می‌بینند.

سردار امیر حسین اکبری افزود: با برگزاری این همایش درصدد هم افزایی بیشتر و نزدیک کردن ظرفیت‌های دستگاه‌های دولتی و یگان‌های نظامی هستیم تا در زمان بحران بتوان بهترین عملکرد داشته باشیم و برپایی نمایشگاه امروز در همین راستا است و بخش کوچکی از توانمندی‌ها به نمایش درآمد.

وی اضافه کرد: در این دانشگاه رشته‌های مختلف پدافند غیر عامل آموزش داده می‌شوند و به دنبال همکاری بیشتر با دستگاه‌های دولتی هستیم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر