۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
کد خبر: ۷۳۷۴۳
رئیس سازمان پدافند غیرعامل:
سردار جلالی در مراسم تجهیز مراکز عملیاتی شعب جمعیت هلال احمر استان تهران، این جمعیت را رکن اساسی پدافند غیرعامل دانست.

به گزارش پایداری ملی در مراسم تجهیز مراکز عملیاتی شعب جمعیت هلال احمر استان تهران که در محل سازمان امداد و نجات برگزار شد، سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: در ایامی حضور داریم که مردم غزه زیر شدیدترین حملات قرار گرفته اند و رژیم صهیونیستی بدون هیچ ملاحظه ای اقدام به کشتار زنان و کودکان می‌کند.
وی افزود: در هفته ای قرار گرفته ایم که باید در آن پدافند غیرعامل تبیین شود. یکی از ارکان مهم این مقوله جمعیت هلال احمر است که با ایثارگری‌های خود از دیرباز به صورت درخشان ظاهر شده است.
سردار جلالی تصریح کرد: در دین ما نجات جان یک انسان، یک فضیلت بسیار بزرگ است. اقدامی‌که نجاتگران و داوطلبان هلال احمر روزانه به بهترین شکل انجام می دهند. عملکرد هلال احمر معطوف به این حوزه نیست و علاوه بر پوشش امدادی سوانح و حوادث، در حوزه‌های دیگر نیز فعال عمل می‌کند.
وی افزود: این کارنامه درخشان نتیجه عملکرد جهادی رئیس هلال احمر است که بی درنگ در خدمت مردم و نظام است. مدیریت مخلصانه و اجرای‌ ایثارگرانه داوطلبان است که سبب شده تا اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر ارتقا یابد و این جمعیت را از خود بدانند.
رئیس پدافند غیرعامل توضیح داد: هلال احمر یک جمعیت بی طرف بین المللی است که همواره در جنگ ها و سختی‌ها پای کار بوده است اما این جایگاه انسانی هلال احمر و صلیب سرخ از سوی برخی نادیده گرفته می‌شود. همانطور که شاهد هستیم در غزه، اسرائیل به شکل وحشیانه به امدادگران حمله می‌کنند. افکار عمومی جهان بیدار است و این صحنه‌ها را مشاهده می‌کند. جهان امروز شاهد کودک کشی و ظلم بی سابقه رژیم صهیونیستی است. ظلمی‌که در اوج خود قرار گرفته و حتی اجازه نمی دهند تا امدادگران و کادر درمان به مجروحین کمک کنند.
سردار جلالی در قسمت دیگری از صحبت های خود تاکید کرد: عنصر داوطلب بودن در میان نیروهای هلال احمر یک موضوع ارزشمند است زیرا نیروهای این جمعیت نشان داده اند به یک باور رسیده اند که در این عرصه به صورت فعال حاضرند. نکته قابل توجه این است که این نیروی داوطلب به خوبی سازماندهی شده و این امید را ایجاد کرده که در حوادث احتمالی می‌توان یک پاسخگویی مناسب داشت.
وی افزود: امروز باید آموزش و مهارت به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد. همگام سازی نیروها با شرایط سخت با تمرین‌های بسیار و انجام مانور میسر می‌شود تا این تمرینات در وجود نیروها نهادینه شود. این رویه است که کمک می‌کند در بحران بتوان بهترین پاسخگویی را داشت.
این مقام مسئول تصریح کرد: مقوله مهم دیگر تجهیز مراکز هلال احمر است که کمک می‌کند تا مهارت ها به شکل مناسب به کار گرفته شود. ضلع تکمیل کننده این موضوعات آمادگی ذهنی، روحی، فردی، گروهی و بدنی است. کار گروهی و تیمی یک اصل اساسی در این زمینه است که باید در این حوزه تمرینات به صورت منظم برگزار شود. تداوم تمرینات و مانورها در این عرصه می‌تواند گره گشا باشد و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
سردار جلالی خاطرنشان کرد: امداد و نجات نمونه ای مهم از خدمت به مردم است و دقیقا به همین علت باید به بهترین شکل آماده بود تا به مردم خدمت کرد

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر