۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۵۴
کد خبر: ۷۳۶۴۸
امام جمعه رشت با بیان اینکه در سال ۱۳۹۰، ۹ میلیارد بودجه برای پسماند گیلان اختصاص داده شده بود که ما نمیدانیم این بودجه چه سرنوشتی پیدا کرد، گفت: از دادستان می‌خواهیم مدیرانی که با استناد و مدارک بی‌جهت مصرف کرده یا سهل انگاری کردند محاکمه شوند.

به گزارش پایداری ملی و به نقل از فارس، آیت الله رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با گرامیداشت هفته نوجوان و دانش آموز به مناسبت شهادت شهید فهمیده اظهار کرد: به جوانان و نوجوانان این سرزمین افتخار می‌کنیم چرا که نوجوان و جوان امروز نام پرآوازه‌ای در دنیا دارد و جوانان جبهه مقاومت به جوان ایرانی دل خوش کرده و درس مقاومت آموخته اند. 

وی با اشاره به اینکه زندگی در دنیای دینی با رهبری رهبر حکیم فرزانه ایران و امت اسلام مسیر مقاومت در مقابل دنیای کفر را ترسیم کرده و نظام کفر را به ستوه آورده است، افزود: نظام سلطه در مقابل اراده، قدرت و ایمان جوانان جبهه مقاومت توان ایستادن ندارد و محکوم به شکست است. 

امام جمعه رشت با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل یعنی دفاع بدون اسلحه گفت: بخش‌های مختلف جامعه باید بتواند در زمینه‌های گوناگون زیستی، پرتوی، دفاعی و غیره از فرایند پدافند غیرعامل بهره‌مند شود. 

خطیب جمعه رشت با تاکید بر اینکه جوانان این دوره فلسطینِ مظلوم و مقتدر فهمیده‌اند که جوان ایرانی الگویی قابل تکیه و قابل اعتماد است، افزود: جوانان فلسطینی با الگوپذیری از جوانان ایرانی فهمیده‌اند که باید مقتدرانه، عاقلانه، خلاقانه و مبتکرانه با رژیم صهیونیستی بجنگند و با بهره‌گیری از این مولفه ها، دنیای سلطه را به تحیر واداشته اند. 

فلاحتی با بیان اینکه جوانان فلسطینی با شناسایی نقاط ضعف دشمن، ابتکارعمل را از رژیم صهیونیستی گرفته و موجبات نگرانی و سردرگمی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها شده اند، تصریح کرد: اگرچه شاهد جنایات صهیونیست‌ها در قبال زنان و کودکان بی‌دفاع هستیم اما در حقیقت رژیم منحوس با ترس و واهمه از اراده جوانانِ جبهه مقاومت، شب‌ها را با نگرانی صبح می‌کنند چرا که اقتدار جوانان جبهه مقاومت دشمن را به ستوه آورده و با افتخار باید گفت این قدرت واین اراده را از جوانان ایرانی الگو گرفته‌اند. 

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه خداوند وعده داده است تا مقاومت در مقابل دشمنان نصرت الهی را به همراه دارد، گفت: اگر جوانان جبهه مقاومت اراده کنند اسرائیل و تل‌آویو گورستان صهیونیست‌ها خواهد شد. 

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در باتلاق خودساخته خود یعنی اکراین مانده‌اند و درصدد باتلاقی در چین بوده‌اند، افزود: اگر آمریکا به دنبال باتلاقی دیگر در فلسطین باشند با تو دهانی مسلمانان مواجه خواهد شد و می‌دانند که بیش از ۱۵۰ کشور اجتماعات عظیمی را به حمایت از فلسطینی‌ها تشکیل دادند و دیگر آمریکا جایی برای میدان داری ندارد. 

فلاحتی با تاکید بر پایمردی و مقاومت جوانان فلسطینی بیان کرد: رژیم منحوس صهیونیستی ۲۷ میلیارد شِکِل در دوهفته اخیر خرج کرده و آسیب منفی کسب و کار و مالی سقوط یافته دارد و موارد متعددی که نشانه‌های افول آنان مشهود است. 

خطیب جمعه رشت با اشاره به جلسه استانداران شمالی با رئیس جمهور تصریح کرد: در سال ۱۳۹۰، ۹ میلیارد بودجه برای پسماند گیلان اختصاص داده شده بود که ما نمیدانیم این بودجه چه سرنوشتی پیدا کرد لذا از دادستان می‌خواهیم مدیرانی که با استناد و مدارک بی‌جهت مصرف کرده یا سهل انگاری کردند محاکمه شوند. 

وی با بیان اینکه ۱۲ سال قبل می‌توانست با ۹ میلیارد اقدامات موثری انجام شود تا مشکلات امروز زیستی متوجه رشت و گیلان نمی‌شد، گفت: مدیران گذشته باید پاسخگو باشند که چه کار می‌کردند و این بودجه را چرا در این مسیر به نتیجه نرسانند. 

فلاحتی با اشاره به اختصاص مبلغ میلیادری برای پسماند گیلان گفت: کاری که می‌شد با ۹ میلیارد انجام شود امروز با ۸۰ میلیارد انجام می‌شود، این پسماند بلایی برای مردم است و دولت تاکید کرده تا پایان امسال پسماند گیلان حل شود لذا هیچ بی‌توجهی قابل پذیرش نیست. 

وی با بیان اینکه کارخانه‌هایی مانند پوشش، رشت الکتریک و غیره به دلیل زد و بندهای سیاسی و بی‌توجهی مدیران به خاک سیاه نشست، افزود: دیگر اجازه نمی‌دهیم مانند گذشته کارخانه‌ها و زمین‌ها را با زد و بندهای سیاسی را بفروشید و اشتغال گیلان را با مشکل مواجه کنید ما تابع عقلیم و قانون. 

فلاحتی خطاب به مدیران ملی تصریح کرد: من به مدیرا ملی که به گیلان می‌آیند اخطار می‌دهم که یک جانبه تصمیم نگیرند تا دیگر آن مشکلات سابق دوباره رقم نخورد، تاکید می‌کنم، هرجا بخواهند مولدسازی کنند دستگاه قضا جلوی آنان را بگیرد ما کنار مردم ایستاده‌ایم و اجازه نخواهیم داد بیش از این مردم را دچار زحمت کنند. 

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر