۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۹
کد خبر: ۷۳۴۵۷
مدیرکل مدیریت بحران مازندران از آتش‌سوزی در ۵ هکتار از مراتع بلده در آتش و مهار حریق با تلاش ۸ ساعته خبر داد و گفت: اراضی مرتعی بلده به‌واسطه نداشتن بارش و همچنین خشکی دچار حریق شد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس از مازندران، باران پاییزی جدا از کاهش نگرانی‌های تنش آبی، طبیعت استان را سیراب کرد و موجب شد اراضی خشک استان طعمه حریق نشود اما متاسفانه سامانه بارشی که طی روز پنج‌شنبه ۱۳ مهر ماه امسال مهمان مازندران شد منطقه بلده و کجور از آن بی‌نصیب ماند.

شاید باورش سخت باشد که بعد از یک روز پربارش شاهد حریق در طبیعت باشیم اما اراضی خشک مرتع بلده طعمه حریق شد؛ چراکه شاهد بارش باران در این منطقه نبودیم‌.

براساس گزارش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ منطقه ساری، افزایش دما و ازطرفی بحث خشکی مرتع به‌واسطه عدم بارش، مستعد آتش‌سوزی بود.

طی گزارش مردمی مبنی بر حریق در روستای مزید بخش بلده، تیم واکنش سریع یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان نور متشکل از نیروهای یگان حفاظت، نیروهای حفاظتی سرجنگلبانی بلده به محل آتش‌سوزی اعزام و پس از تلاش بیش از ۸ ساعت موفق به اطفای حریق شدند.

مساحت عرصه مورد حریق حدود پنج هکتار اعلام شده است.

حسینعلی محمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران نیز اظهار کرد: اراضی مرتعی بلده به‌واسطه نداشتن بارش و همچنین خشکی دچار حریق شد.

وی گفت: باتوجه به تنش آبی منطقه مستعد حریق است که لازم است هم مردم و هم مسافران، توصیه‌ها را جدی بگیرند.

 معمولا علت اصلی حریق در طبیعت عامل انسانی است که ضرورت دارد بحث توجه به توصیه‌ها ملحوظ نظر قرار گیرد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر