۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۷
کد خبر: ۷۳۳۵۷
سردار جلالی در شورای پدافند غیرعامل استان کهگیلویه و بویر احمد مطرح کرد
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در قانون تشکیل سازمان پدافند غیرعامل کشور، اختیارات خوبی به کارگروه دائمی شورای پدافند غیرعامل کشور داده شده است گفت: دستورات این کارگروه برای همه دستگاه‌های لشکری و کشوری شرکت‌های دولتی و غیر دولتی لازم‌الاجرا است و در قانون برای مستنکفین از مصوبات کارگروه دائمی پدافند غیرعامل جرم انگاری در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایداری ملی، سردار جلالی در شورای پدافند غیرعامل استان کهگیلویه و بویر احمد که با حضور سید علی احمدزاده، استاندار، سردار محمدعلی قمی، معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور و جمعی از مدیران و مسئولان استان برگزار شد با اشاره به تصویب قانون تشکیل سازمان پدافند غیرعامل در ۱۲ شهریور سال جاری توسط مجلس شورای اسلامی، گفت: طبق تبصره ۳ این قانون استانداران مسئول اجرای پدافند غیرعامل در استان‌ها هستند.

سردار غلامرضا جلالی ادامه داد: اختیارات خوبی به کارگروه دائمی شورای پدافند غیرعامل کشور که متشکل از ۷ نفر است داده شد و این کارگروه عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه پدافند است و دستورات آن برای همه دستگاه‌های لشکری و کشوری شرکت‌های دولتی و غیر دولتی لازم‌الاجرا است، همچنین ضمانت اجرا برای تصمیمات کارگروه در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: بهمن ماه سال گذشته برنامه ملی حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی کشور تهیه شد که در این برنامه ۱۶ حوزه در کشور با اهمیت بالا تشخیص داده و ۸ حوزه کلیدی تعریف شد.

رئیس سازمان پدافندغیرعامل کشور بیان کرد: طرح جامع پدافند غیرعامل استان‌ها با کمک استانداری‌ها تهیه شده و تمام برنامه‌ها در این طرح جامع دیده شده است، درخواستی که از استانداران داریم اینکه طرح جامع را به برنامه اجرایی پدافند تبدیل کنند تا در بودجه اعتبار در نظر گرفته شود.

سردار جلالی از انتخاب مشاور برای مطالعات طرح پدافند غیرعامل شهری برای مرکز کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: خواسته ما تهیه برنامه پدافند غیرعامل استان مبتنی بر مطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل است.

وی همچنین به مسئله نظام عملیاتی پدافند غیرعامل شیمیایی اشاره کرد و گفت: در این نظام، تعیین تکلیف و تقسیم کار و وظایف صورت گرفته است، ضمن اینکه سال گذشته برای ۵۵ شهر بالای ۲۰۰ هزار نفر بسته پدافند نوین تعریف کردیم و بسته دوم با همکاری وزارت دفاع در دست تهیه است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر