۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲
کد خبر: ۷۳۳۰۶
نظر به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به اهمیت مسئله پدافند غیر عامل در دستگاه‌ها نخستین نشست هم اندیشی کمیته پدافند غیر عامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس کمیته مرکزی، مبنی بر تقویت جایگاه پدافند غیر عامل در سطح ستاد وزارتخانه و سازمان‌های تابعه با رویکرد پیشگیرانه، اولین نشست هم اندیشی کمیته پدافند غیر عامل به ریاست «سیداحمد هاشمی» جانشین رئیس کمیته پدافند غیر عامل وزارت کار و با حضور نمایندگان سازمان‌های تابعه برگزار شد.

در این نشست هاشمی با تبیین جایگاه ویژه وزارت تعاون، کار و رفا اجتماعی در بحث ارائه خدمات عمومی و ملی به ذینفعان خود، بر رعایت الگو‌ها و الزامات حفاظتی تاکید داشته و در خصوص مقابله با تهدیدات احتمالی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ایجاد آمادگی لازم و استاندارد سازی زیر ساخت‌های سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه را ضروری دانست.

در ادامه «علیرضا دشتدار» دبیر کمیته پدافند غیرعامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشریح برنامه‌های ابلاغی سال ۱۴۰۲، اجرای آن‌ها را در راستای افزایش ضریب حفاظتی زیرساخت‌ها از مهمترین اقدامات پیش رو برشمرد.

در این نشست نمایندگان سازمان‌های تابعه نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد حوزه پدافند غیر عامل سازمان متبوع، پیشنهادات خود را در حوزه تدوین طرح جامع پدافند غیر عامل، تدوین و ابلاغ ساختار اداری مصوب، برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی پدافند غیرعامل با بهره گیری از توانمندی سازمان‎های مرتبط (از جمله سازمان فنی و حرفه‌ای و موسسه کار و تامین اجتماعی)، تعیین شاخصه‌های عملکردی، بهره گیری سازمان‌ها از توان تخصصی یکدیگر در جهت هم افزایی و تقویت زیرساخت‌ها مطرح کردند.

در راستا هماهنگی و هم افزایی هر چه بیشتر با هدف تقویت عملکرد پدافند غیرعامل در سازمان‌های تابعه وزارت کار مقرر گردید، برگزاری جلسات و نشست‌های هم اندیشی پدافند غیر عامل ضمن تشکیل کارگروه‌های تخصصی تداوم داشته باشد

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر