۱۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۹
کد خبر: ۷۳۲۹۴
به گزارش سازمان جهانی بهداشت تعداد افراد مبتلا به کرونا در مناطق گوناگون افزایش یافته است. این سازمان به سالمندان و افراد دارای بیماری‌های پیش‌زمینه‌ای توصیه کرده که خود را واکسینه کنند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از عصر ایران؛ طبق مشاهدات سازمان جهانی بهداشت، شمار درگذشتگان و همچنین مراجعه‌افراد بیمار به دلیل ابتلا به کرونا به مراکز درمانی افزایش یافته است.

تدروس ادهانوم قبریسوس رئیس این سازمان در ژنو گفت: «قبل از آغاز فصل زمستان در نیم‌کره شمالی شاهد افزایش نگران‌کننده کووید–۱۹ هستیم.»

به گزارش سازمان جهانی بهداشت مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا در خاورمیانه و آسیا نیز رو به افزایش گذاشته است.

به گفته ماریا کرک‌هوو، رئیس متخصصان کووید -۱۹ در این سازمان، انسان‌ها در ماه‌های سرد زمستان به دلیل حضور در مکان‌های سربسته با خطر ابتلا بیشتری روبر هستند.

در قاره‌‌های آمریکا، اروپا و آسیا بر شمار افرادی که بر اثر ابتلا به کووید −۱۹ به بیمارستان مراجعه کرده‌اند افزایش یافته است. کرک‌هوو تصریح کرده است که بر اساس تخمین سازمان جهانی بهداشت در حال حاضر صدها هزار نفر به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

تدروس ادهانوم و ماریا کرک‌هوو به سالمندان و افرادی که بیماری‌های پیش‌زمینه‌ای دارند توصیه کردند که بار دیگر خود را واکسینه کنند.

به گفته کرک‌هوو واکسن‌های موجود باعث تولید ایمنی در مقابل سویه‌های جدید کرونا نیز می‌شوند. سویه‌های جدید مثل " BA.2.86" تحت نظر سازمان جهانی بهداشت قرار دارند. از این سویه تاکنون ۴۲ مورد در ۱۱ کشور مشاهده شده است.

واکسن جدید بایونتک از اواسط سپتامبر در آلمان
به گزارش وزارت بهداشت آلمان، واکسن جدید شرکت بایونتک که با سویه اومیکرن همخوان شده از روز هجدهم سپتامبر در مطب پزشکان سراسر کشور موجود خواهد بود. این وزارتخانه افزوده است که هزینه واکسیناسیون در مطب‌ها نیز پرداخت می‌شود.

واکسن همخوان‌شده مدرنا هنوز مجوز دریافت نکرده است. در صورت صدور مجوز، این واکسن نیز در اختیار پزشکان و بیمارستان‌ها قرار خواهد گرفت و بیمه‌های درمانی هزینه آن را متقبل می‌شوند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر