۱۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۴
کد خبر: ۷۳۲۲۰
بارندگی و وزش باد و گردخاک؛
سازمان هواشناسی، روز جمعه برای ۶ استان هشدار «زرد» بارندگی و برای ۶ استان هشدار «زرد» وزش باد و گردوخاک صادر کرده است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، امروز با پیش بینی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت برای دامنه و ارتفاعات مازندران و ارتفاعات استان‌های البرز و تهران، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب و جنوب غرب کرمان و شرق و شمال هرمزگان هشدار زرد صادر شده است.

سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، اختلال در سفرهای بین شهری، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها از مخاطرات این پدیده جوی است.

سازمان هواشناسی به هموطنان در این مناطق توصیه کرده است از توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری و در سفرهای بین شهری احتیاط نمایند.

همچنین امروز برای جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، شرق سمنان، شرق و جنوب اصفهان و یزد با توجه به پیش بینی وزش باد شدید و گردوغبار، هشدار زرد صادر شده است.

بر اساس این پیش بینی، در این مناطق احتمال خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها و سازه‌های موقت، سقوط اشیا از ارتفاع و شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال وجود دارد.

اجتناب از حضور در فضای باز، عدم تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی و پارک نکردن خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهن‌سال از توصیه‌های سازمان هواشناسی به هموطنان در این استان‌ها است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر