۰۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰
کد خبر: ۷۳۱۷۶
دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: پیش‌نویس سند هوش مصنوعی بررسی، اصلاح و جهت تصویب در شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مطرح شود.

به گزارش پایداری ملی به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۷۹ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه شورا برگزار شد.

رجبعلی برزویی، دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از جلسه ۱۷۹ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، در خصوص موضوع سند هوش مصنوعی گفت: با توجه به مطرح شدن هوش مصنوعی در چهار موج، هوش مصنوعی اینترنتی، هوش مصنوعی تجاری، هوش مصنوعی ادراکی و هوش مصنوعی مستقل در دنیا و تاثیرات کلیدی هوش مصنوعی به عنوان یک فناوری برافکن و تحول‌آفرین در حوزه‌های راهبردی مانند سیاست و دولت، مالی، بهداشت و درمان، امنیت، رسانه، آموزش، پژوهش و... و وجود خلاء‌ها و بروز مشکلات بدلیل فقدان سیاست واحد و یکپارچه، لذا در سال ۱۳۹۹ این موضوع به عنوان یکی از اولویت‌های ستاد علم و فناوری مطرح شد.

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: اقدامات ستاد علم، فناوری و نوآوری در این حوزه با دریافت و بررسی گزارش‌ها و مستندات پشتیبان از چالش‌ها و فرصت‌ها از نهاد‌ها و سازمان‌های مختلف از جمله معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در این حوزه فعالیت داشتند، آغاز شد.

وی افزود: با توجه به مطرح شدن ابعاد و اهمیت مسئله هوش مصنوعی مقرر شد بررسی و نهایی‌سازی پیش‌نویس سند هوش مصنوعی در قالب میز تخصصی سند هوش مصنوعی بررسی، اصلاح و جهت طی فرآیند تصویب در شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور طرح گردد.

دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در خصوص اساسنامه بنیاد ملی علم ایران بیان داشت: پس از تصویب تبدیل صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به بنیاد ملی علم ایران در جلسه ۱۷۲ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، اساس‌نامه پیشنهادی این بنیاد از سوی معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری در جلسه ۱۷۴ و این جلسه مطرح و با اصلاحاتی تصویب شد.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی افزود: مقرر شد این اساسنامه برای طرح در شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر