۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸
کد خبر: ۷۳۱۵۴
اخیرا چین پس از تعدیل و بهینه سازی اقدامات پیشگیری و کنترل، به تازگی برنامه‌هایی برای احیای صنعت گردشگری (عمدتا در داخل کشور) در کوتاه مدت را اعلام کرد. در نزدیک به چهار سال شیوع کرونا، صنعت گردشگری سنگین‌ترین ضربه‌ها را خورده است. پس از بهینه سازی سیاست‌های پیشگیری از کرونا، انتظار می‌رود صنعت گردشگری چین بهبود یابد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از پایگاه جامعه و فرهنگ ملل، با لغو تدریجی محدودیت‌ها و اقدامات قرنطینه و افزایش تعداد پرواز‌های بین المللی، چین در احیای قابل توجهی در گردشگری ورودی در سال ۲۰۲۳ آغاز شده و ادامه دارد.

چین پس از تعدیل و بهینه سازی اقدامات پیشگیری و کنترل، به تازگی برنامه‌هایی برای احیای صنعت گردشگری (عمدتا در داخل کشور) در کوتاه مدت را اعلام کرد. در نزدیک به سه سال شیوع کرونا، صنعت گردشگری سنگین‌ترین ضربه‌ها را خورده است. پس از بهینه سازی سیاست‌های پیشگیری از کرونا، انتظار می‌رود صنعت گردشگری چین بهبود یابد.

وزارت امور خارجه مالدیو نیز به تازگی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که چین همواره کمک‌های مهمی به توسعه گردشگری در مالدیو کرده است و مشتاقانه منتظر استقبال از "بازگشت" گردشگران چینی است. در طول تعطیلات روز‌های سال نو ۲۰۲۳، بازار گردشگری چین همان طور که انتظار می‌رفت آغاز شد، تمایل مردم به سفر فزونی یافت و فعالیت مصرف گردشگری روند رو به بالا را نشان داد و از آن زمان تا کنون، این روند ادامه دارد. به گزارش مرکز داده‌های وزارت فرهنگ و گردشگری، در تعطیلات روز سال نو در سال ۲۰۲۳، ۵۲.۷۱۳۴ میلیون گردشگران داخلی در سراسر کشور انجام شد که به درآمد گردشگری داخلی ۲۶.۵۱۷ میلیارد یوان دست یافت. بازار گردشگری داخلی عموماً ایمن، پایدار و منظم است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر